Foreo Ürünleriyle Cilt Bakım Rutini Nasıl Oluşturulur?

Uzun bir aradan sonra herkese merhaba!

Son yazımın üzerinden çokça zaman, yorgunluk, yoğunluk, acılarla dolu günler ve mutluluklar geçti. Yazmayı her ne kadar özlesem de, hızlı tüketilen her bilginin kaynağı sosyal medyanın daha fazla kurbanı oldum diyebilirim. Ama hakkında çokça soru gelen bu konuyu detaylıca yazmak ve belki de bir rehber niteliğinde olur diye buraya not düşmek istedim.

FOREO cihazlarını cilt bakım rutinime dahil edeli uzun yıllar oldu. Zamanla koleksiyonumu genişleterek cilt bakım rutinimin kendisini oluşturdular diyebilirim. Doğru cilt bakım ürünlerinle de kombinlediğimde uykusuzluğa, strese ve düzensiz beslenmeye karşın cildim iyi durumda, cilt bakımı sayesinde direniyor da diyebiliriz...İlk olarak FOREO LUNA mini 3 yüz temizleme cihazıyla rutinime başlayım. Her gün sabah ve akşam, yüz temizleme jelimi yüzüme sürüp, LUNA mini 3'ümü ıslatarak 1 dakika kadar yüzümü temizliyorum. Cildim T- sonic titreşimlerle derinlemesine temizlenirken, yüzümdeki kılcal damarları hareketlendiren cihazın, yüzüme kısa vadede canlılık kattığını ve elastikiyetini artırdığını ve aydınlattığını da fark ettim. Arada bir cihazın ters yönüyle burun etrafımı da masaj yaparak temizliyorum. Siyah nokta görünümünü düzeltiyor. Temizliğin ardından su geçirmez olan cihazımı suyun altında temizliyorum


Sonrasında sıra, FOREO cihazlarından favorim olan BEAR’a geliyor. Daha önce de detaylıca yazmıştım, BEAR, şu ana kadar tanıştığım, parasını sonuna kadar hak eden ve benim vazgeçilmezim. Bear, Anti-Shock System Trade Mark’ a sahip dünyanın ilk FDA onaylı tıbbi amaçlı mikro akımlı cihazıdır. Yaşlanma karşıtı faydalar sağlıyor, yüzünüz ve boynunuzdaki 69 kasın tamamına hassasça enerji verip sıkılaştırarak yüz konturlarını geliştiriyor. Her ne kadar hayal gibi görünse de, cihaz ilk kullanımdan itibaren etkisini gözle görünür derecede gösteriyor.Cildime su bazlı bir serum uyguluyorum, akımın iletkenliğini artırmak için normalde kullandığımdan biraz daha fazla kullanıyorum genelde. FOREO’nun kendi serumuyla en iyi sonucu aldım, bir süredir de elimdeki farklı bir su bazlı serumla uyguluyorum cihazı. Uygulamayı günde bir kere yapıyorum, bazı günler yapmıyorum. Yani haftada toplamda 5 kere uygulama yetiyor diyebilirim.

Cihaz, diğer FOREO cihazları gibi FOREO uygulamasından ayarlanabiliyor, kurulumu yaptıktan sonra uygulama olmadan da kullanıma devam edebilirsiniz. Serum uyguladığım yüzüme, iki metalik küreyi de cildime hafifçe bastırıp yanak kemiklerim ve alnıma yukarıya doğru, çene hattı ve boyun çevremde kaydırarak, aşağıdan yukarıya doğru uyguluyorum. Ardından ürünü yıkayarak standına, kurumaya bırakıyorum.

Haftada bir yada iki gün uyguladığım cilt bakım rutinimin en eğlenceli parçası da FOREO UFO mini.. Çeşit çeşit maskelerle, led ışık terapileriyle maske günümü iple çekiyorum diyebilirim.


Foreo Luna ve Bear ile cilt bakımımı tamamladıktan sonra, cildimin ihtiyacına göre maske seçimimi yapıyorum. Maske kodunu Foreo uygulamasına okutarak, cihazımı bakıma hazırlıyorum ve uygulama yönlendirmesiyle maske keyfinin tadını çıkarıyorum. 

Cihaz sadece maske uygulayıcı olmaktan çok çok öte, şöyle açıklayabilirim...


1-RGB Led Işık: Farklı dalga boylarındaki led ışıklar ciltteki farklı sorunları hedef alarak bu sorunların giderilmesine yardımcı olur. Bu ışıklar;
Kırmızı Işık: Ciltteki kolajen üretimini destekleyerek yaşlanmayı geciktirmeyi ve genç görünüm sağlamaya yardımcı oluyor. 
Yeşil Işık: Ciltteki mat ve donuk görüntüyü canlandırmaya, cilde ışıltı kazandırmaya ve ciltteki ton eşitsizliklerini gidermeye yardımcı oluyor. 
Mavi Işık: Kılcal damarlardaki kan akışını destekleyerek daha canlı, sağlıklı ve parlak bir cilt görünümü elde etmeye yardımcı oluyor. 

2-Termo Terapi (Isıtma) Özelliği: Cilde uygulanan bakım ürünlerinin cilde nüfuz etmesini kolaylaştırarak daha etkili bir bakım sağlıyor. 

3-T-Sonic Titreşimler: 
Led ışıkların ve ürün içeriğinin cilde iyice nüfuz etmesine yardımcı olurken kan dolaşımını hızlandırır ve rahatlatıcı bir etki sağlıyor.


Foreo cihazlarıyla oluşturduğum cilt bakım rutinim bu şekilde. Siz de bu güzel ve etkili cihazlarla evde kendinize profesyonel bakım yapmak isterseniz aşağıdaki linkten FOREO ürünlerine ulaşabilirsiniz.

https://foreo.se/i2kp


Beni Takip Etmeyi Unutmayın, Sevgiyle kalın!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder