FOREO LUNA Mini 3 Deneyimlerim | Detaylı ve Objektif Yorumlarım


Herkese merhaba!

Sanırım şunu açıkça söyleyebilirim ki ben bir FOREO severim.. Marka takıntımdan (Evet var..) tamamen bağımsız olarak deneyimlediğim FOREO ürünlerinden LUNA Mini 2'yi ve UFO Mini'yi deneyimlerim ve detaylarımla yazmıştım.

Uzun süredir bu İsveçli markayı kullandığımı söyleyebilirim.. Ve şimdi deneyimlerim arasına level atlayarak LUNA Mini 3'ü de eklediğimi sevinçle söylüyorum, ki taa buradan ne kadar sevdiğimi anlayabilirsiniz :) Üç renk seçeneği arasından, FOREO'larımdan küçük bir koleksiyon oluşturmak adına ben yine mint rengi tercih ettim.

FOREO LUNA Mini 3
Genel hatlarıyla bahsedecek olursam LUNA Mini 3, geliştirilmiş T-Sonic yüz temizleme fırça sistemi. Herhangi bir sünger, manuel fırçanın yapamayacağı şekilde dakikada 8000 t-sonic titreşim yayıyor ve siz cihazı yüzünüzde gezdirirken, cihaz bu titreşimlerle yüzünüzdeki kiri ve gözenekleri derinlemesine temizleyebiliyor.

İki tarafında da silikon uçlar bulunuyor, dokunma hissi çok hoş ve sık sık oyuncak niyetine kullanıyorum ^,^  Ön taraftaki uçlar incecik, yanak ve alın gibi geniş ve düz bölgelerde kullanıma uygun. Arka taraftaki daha kalın yapılı uçlar ise temizlenmesi daha zor, daha yağlı yapıya sahip T bölgesi gibi alanlarda kullanıma daha uygun. Bu uçların en hassas cildi bile tahriş etmeden arındıracak incelik ve yumuşaklıkta. Ve bu nazikliğin aksine oldukça dayanıklı, 1 yılı aşkın sürekli kullandığım FOREO LUNA Mini 2'nin silikon yapısında hiç bozulma ve aşınma olmadığını söyleyebilirim..

FOREO Cilt Bakım Ürünleri

FOREO LUNA Mini 3'ü kullanırken, hem Android hem de IOS cihazlar için geliştirilmiş, ücretsiz "FOREO for You" uygulamasından yardım almanız gerekiyor. İlk kullanımda ürünün kilidini açabilmek için bu uygulamayı indirerek cihazını aktive etmeniz gerekli. Kullanım kısmına geldiğinizde aklınızdaki tüm soru işaretlerinin cevapları yine uygulamada bulunuyor, ama ben yine de kısaca bahsetmek istiyorum;
 • “FOREO for you” uygulamasını IOS/Android’den indirin (IOS için Appstore’dan - Android için Google Play’den) ve telefonunuzdaki Bluetooth’u açın
  IOS indirme bağlantısı için buraya tıklayın
  Android indirme bağlantısı için buraya tıklayın
 • Uygulamayı indirip kurduktan sonra hızlıca bir hesap oluşturun. 
 • Uygulama ana sayfasında FOREO cihazlarını göreceksiniz, kendi cihaz modelinizi seçin...
 • Cihazınızı “FOREO for You” uygulaması ile senkronize edin. (Cihazın açma/kapama tuşuna 5 saniye boyunca basarak telefonunuzla senkronize edebilirsiniz)
 • Artık LUNA Mini 3'ünüzü kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulamada cihazlarım bölümünde de cihazınızı görebilirsiniz..
 • Derinlemesine cilt temizliği modunu kullanmak için açma/kapama tuşuna bir kere basabilirsiniz. Işıltı modu (O da ne?) için ise; açma/kapama tuşuna bir kere basıp LUNA mini 3’ü açtıktan sonra aynı tuşa 2 kere üst üste basabilirsiniz...
 • Uygulama ayarlarından titreşim hız ayarı seçebilirsiniz. 12 seviye var, cildinize uygun olanı zamanla belirlersiniz zaten. Hız ayarı yapmak için uygulamayı kullanmanız gerekli, ama günlük kullanımda FOREO'nuzu uygulama olmadan kullanıp, cilt bakımınızın keyfini çıkarabilirsiniz tabi ki..

"Işıltı Modu" demiştim az önce, detaylarına inelim.. Bu mod sanırım yeni FOREO'mda en sevdiğim özellik oldu. Günün koşuşuturmacasında cilt temizliği için yeteri kadar vaktiniz yoksa, ya da benim gibi daha fazla uyuyup, işe gitmek için daha hızlı hazırlanmayı tercih ettiyseniz bu modla cildinizi 30 saniyede temizleyerek ışıl ışıl bir görünüm elde edebilirsiniz.

Ben sabahları bu modu kullanıyorum, gece yatmadan ise uzun uzun bakım yapmayı tercih ediyorum. Açma/kapama tuşuna bir kere basarak LUNA mini 3’ü açtıktan sonra aynı tuşa 2 kere üst üste basıp, ürünün arka tarafını kullanarak 30 saniyelik ışıltı modunu başlatarak kullanabilirsiniz..

FOREO pil ömrü konusunda yine kendini aşmış, 1 tam şarj ile 400 kullanım sağlıyor. Diğer FOREO'larımı şu ana kadar sadece bir kere şarj ettiğimi düşünürsek, uzun süre şarj kablosuyla muhattap olmayacak olmam harika. FOREO'nun en sevdiğim özelliği bu, şarj derdi olmadan çantama atıp çıkıyorum ve şarjı bitecek korkusu yaşamıyorum hiç.

Unutmadan, LUNA mini 3'ün yanında bir de taşıma kesesi geliyor ki bu beni çook mutlu etti. pembe kesesinde istediğim yere götürebiliyorum.

Peki FOREO LUNA Mini'yi nasıl kullanıyorum?
 • Cildimde makyaj varsa, makyaj temizleyiciyle makyajımı arındırıyor ve yüzümü ıslatıyorum.
 • FOREO LUNA Mini 3'ü düğmesine basarak açıyorum ve en sevdiğim cilt temizleme jelini de kullanarak yüzümü temizlemeye başlıyorum. Burada bir hassas nokta var; FOREO'nuza zarar vermemesi için kil, granül ve partikül içeren temizleme jellerini FOREO ile birlikte kullanmamanız gerekli..
 • Yanak ve alın bölgelerini dairesel hareketlerle, burun bölgesini de yukarı ve aşağı hareketlerle temizliyorum.
 • 3 saniye boyunca açma/kapama tuşuna basarak ürünü kapatıyorum ve akan suyun altında duruluyorum. Evet, diğer FOREO'lar gibi bu da %100 su geçirmez ve kullanım sonrası suyun altında rahatlıkla yıkayabiliyorsunuz. 
 • Ardından yüzümü kuruluyorum ve cildim tonikleyerek, nemlendirerek cilt bakımımı tamamlıyorum. Cihazın yanında deneme boy gönderilen FOREO serumu da bir kaç kullanımda bitirdim ve memnun kaldım, elimdeki serumları bitirdiğimde de yeni serumum o olacak :) 
Açıkça şunu söyleyebilirim ki FOREO'nun bu yüz temizleme cihazlarından hangisini kullanırsanız kullanın, ilk uygulamada farkı hissedeceksiniz. Her zaman kullandığım yüz yıkama jeliyle FOREO'yu ilk kullandığımda sonuç gerçekten elle temizlemeye göre çok farklıydı. 

Bu alanda silikon fırçalar, kıl fırçalar, süngerler ve konjac süngerler denedim fakat en etkili sonucu FOREO'da aldım. Fırçalarının benzeri ürünlere göre çok daha yumuşak olması, diğer fırçalara göre 35 kat daha hijyenik olmasıyla benim için tercih sebebi. 

Markayı  uzun süredir kullanıyorum ve Instagram üzerinden bir çok soru aldım şimdiye dek, bir çoğu benzer sorular olduğu için cevabını burada da yazmak istedim..

Farklı markaların aynı işi yapan ve daha uygun fiyatlı cihazları var, neden FOREO? 
FOREO bu alanda en bilinen ve en köklü marka. 2013'den bu yana üç milyondan fazla ürün satışı yapmış, hala da devam ediyor yapmaya.. Burası bizi ilgilendirir mi? Kısmen, önemli olan elimdeki ürünün kalitesi benim için.. Farklı markanın bir kaç ürününü denediğimi söyleyebilirim elektronik cilt bakımı alanında. Batarya olarak FOREO çok daha üst seviyelerde, aynı zamanlarda silikon uçlara dokunduğunuzda bile çok farklı olduğunu hissediyorsunuz. FOREO aldığınızda en az 5-6 yıl kullanabileceğiniz kalitede bir ürün. Bu yüzden gönül rahatlığıyla ve net olarak söylüyorum ki FOREO'yu aynı amaca yönelik üretilen hiç bir marka ve cihazla karşılaştırma yapmak dahi anlamsız, o kadar farklı. 


Fiyatı bana fazla geldi, sence almaya değer mi? 
Herkesin öncelikleri ve bu önceliklere göre yatırımları farklıdır. Kimi makyaja, kimi kıyafete, kimi kuaförlere.. Ben cilt bakımına öncelik veriyorum, ve bu alanda yatırımı güzellik salonlarına değil de kendime bu tür ürünler alarak yapmak istedim. Özellikle pandeminin gündemde olduğu ve muhtemelen uzun yıllar gündemden düşmeyeceği bu dönemde, tercihimin doğru olduğunu düşünüyorum ve hakkını vererek kullandığım için "Bence almaya değer" diyorum. Eğer alıp düzenli kullanmayacaksanız, bir köşede bekleyecekse, bunu değil çok ucuz olanları bile alsanız yanlış bir yatırım olur sizin için, ki bunu alınca düzenli kullanacağınıza da eminim ilk etkilerini gördükten sonra.

Şarjı ne kadar gidiyor? 
Yukarıda da bahsettiğim gibi, bir yıldan fazla kullandığım diğer FOREO'mu sadece bir kere şarj ettim ve şarj kablomun bile yerini unuttuğum için saatlerce kablo aradım. Daha fazla anlatmama gerek yok sanırım ^,^

Her cilt tipine uygun mu?
Benim kullandığım LUNA mini 2 ve LUNA mini 3 tüm cilt tipleri için tasarlanan ürünler. Silikon fırça yüzeyi çok hassas yapıda olduğu için, en hassas ciltleri bile incitmeden ve tahriş etmeden temizleyeceğini düşünürsek, her cilt tipine uygun. Tabi kullanımda cilt tipinize ve sorununuza uyan bir temizleme jeli ya da köpüğü seçmeniz önemli. Benim cildim karmadan yağlıya dönük, T bölgemde siyah noktaya yatkınlık var ve dönemsel sivilcelenme oluyor. FOREO kullandığım süreçte siyah noktalarım ve gözeneklerim oldukça temiz ve küçük, cildimi sürekli temiz tuttuğum için de sivilcelerim hızlı iyileşiyor ve iz kalmıyor. Hatta çoğu zaman peeling yapmama bile gerek kalmıyor çünkü cildim her gün düzenli olarak ölü hücrelerden arınıyor.


Bu cihazı satın almak için @foreo_turkiye Instagram hesabındaki satış noktalarına bakabilirsiniz. 
Ürünleri detaylı incelemek isterseniz FOREO websitesini ziyaret edebilirsiniz.


Beni Takip Etmeyi Unutmayın, Sevgiyle kalın!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder