Yoğun Şehir Hayatına Saç Bakımını Sığdırmak

Aktif Şehir Yaşamına Karşı Proaktif Önlemler
Şehir hayatı günün erken saatlerinde başlayıp, geç saatlere kadar sürüyor. Bu süre zarfına birçok rol, iş ve aktivite girebiliyor. Özellikle stresli zamanlarda bazen saçlarımıza ayırdığımız vakit azalabiliyor. Gelin bu durumu tersine çevirelim ve pratik önlemlerle işin üstesinden gelelim.Öneri 1: Sorunu tanımla!
“Asıl problemin ne olduğunu biliyor musun?”
Saçların istediğin gibi görünmüyorsa öncelikle sorunun kaynağını bulmalı ve bununla mücadele etmelisin. Bunun için saç tipini tanı, sorunu tespit et ve uygun saç bakım ürünleri ile savaşı kazan.


Öneri 2: Sorunun üzerine git!
“Kepek ve kırıklardan kurtulmak zor mu?”
Kepek ya da saç kırıkları sorunlarından şikayetçiyseniz, bunun sebebi saçınızdaki veya saç derinizdeki nem eksikliği olabilir. Saç derinizi peeling’le canlandırabilir, saç derinizi ve saç uçlarınızı nemlendirip, besleyerek sağlıklı hale getirebilirsiniz.


Hasarlı ve yıpranmış saçlar için ayrıca saç kremi ile bakımı seçebilirsiniz. İhtiyaca uygun bir saç kremiyle hem saç kırıkları ile vedalaşabilir hem de saçın güçlü olmasını sağlayabilirsiniz. Farklı ihtiyaçlar için nemlendirme özelliği yüksek, keratinli ve arganlı kremleri tercih edebilir; keratin sütü ile saçınızın bakımlı olmasını sağlarken, uzamasına destek olabilirsiniz.

Saçınızda kırık, kepeklenme ve dökülme gibi problemler varsa www.sachane.com üzerinden Davines, Schwarzkopf, Loreal, Wella, Vichy, Kerastase, Organic, 3Dmension, LaRoche ve Bioderma ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Öneri 3: Saçını doğru şekilde yıka!
“Saçı temiz tutarken, bakımını nasıl sağlarsın?”
Saçlarını gün aşırı olacak şekilde ya da haftada 3 gün; ılık suyla ve masaj yaparak yıkayabilirsiniz. Saç tipinize uygun bir şampuan seçip, soğuk suyla yıkadığınızda sağlıklı bir yöntem izlersiniz.

Öneri 4: Ekstra desteği ihmal etme!
“Maske, serum ve yağın gücünden faydalan!”
Maske konusunda iki ayrı yöntemden yararlanabilirsiniz. Bunlardan ilki, profesyonel ürünleri kullanmanız diğeri ise evde saç maskesi veya evde keratin bakımı uygulamalarını yapmanız. Saçınızı beslemek, onarmak ve güçlendirmek için saç maskesi, hassas bakımlar için saç serumu kullanabilirsiniz. Saçınızın canlı görünmesi için saçı besleyen yağlar gereklidir. Saç bakım yağı, saçı beslerken, onarıp güçlendirme sağlar. Ayrıca hızlı saç uzatma için faydalı yağlarla saçı beslemek önemlidir. Özellikle yaz aylarında saçlarınızı güneş kremiyle de koruyabilirsiniz. Böylece hem bakım yapıp hem de saçınızı güneşin zararlı etkilerinden koruyabilirsiniz.

Öneri 5: Islak saçlara dikkat edin!
“Islak saçlar daha mı hassas?”
Islak saçlar kırılma ya da kopmalara daha yatkın olduğundan yıkama esnasında saça yumuşak davranmanızı ve duştan çıkar çıkmaz saçı taramak yerine, bir miktar bekledikten sonra geniş aralıklı taraklar ile taramanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca saçınızı mümkün olduğunca doğal şekilde ve yumuşak hareketlerle kurutmanızı öneriyoruz.

Öneri 6: Saçlarınızı koruyun!
“Yüksek ısı ve hava koşullarına karşı azami dikkat!”
Saçınızı kuruturken veya şekil verirken; saç kurutma makinesi, saç maşası ya da düzleştiricilerin sebep olabileceği hasara karşı koruyucu spreyer kullanabilir; fön çekerken ısıyı uzak mesafeden verebilirsiniz. Bu işlemleri haftada en çok 2-3 kez yapmanızı ve ısı kullanmadan şekillendirme yöntemlerini denemenizi tavsiye ediyoruz. Tercihinize göre saç düzleştirici krem ile saçınızı forma sokabilirsiniz. Ayrıca güneş, rüzgar ve yağmurun olumsuz etkilerine karşı nemlendirici krem, serum ya da saç yağı tercih edebilirsiniz.

Öneri 7: Saçınıza renk verin!
“Bakımlı saçlar için profesyonel saç boyası gerekli mi!”
Bir taraftan günün hızına yetişip, diğer taraftan saçınıza doğru boyayı seçmeniz için sizi tüm şehirlerin ortak alışveriş adresi www.sachane.com ‘a yönlendirmek isteriz. Tamamen profesyonel ürünlerin sunulduğu ve uzmanların destek verdiği site üzerinden Schwarzkopf, Loreal, Davines, Wella, Matrix, Organic, Inoa, Majirel, Goldwell, Artego, Natulika gibi tüm markalara ulaşabilirsiniz. Güvenle alışveriş yaparken, tek seferde saçınızı istediğiniz renge boyayabilirsiniz.

Öneri 8: Kompe bakım şart!
“Pratik çözüm için ne yapmalı!”
Saçınıza komple bakım sağlarken zamanın yetmediği durumlarda tek tek ürünler almak yerine set olarak satılan ürünleri seçebilirsiniz. 


Beni Takip Etmeyi Unutmayın, Sevgiyle kalın!

1 yorum:

  1. Saç bakımı konusu pandemiyle birlikte çok daha önemli boyutlara taşındı. Maskeden yüzler gizlenince doğal olarak saç ön plana çıkmaya başladı. Bizde bu ihtiyacı gidermek için kuaforumden.com e-ticaret sitesini kurduk. Sizin de yorumlarınıza ve fikirlerinize açığız.

    YanıtlaSil