Xiaomi Inface MS700 Siyah Nokta Temizleme Cihazı | Kullanıcı Yorumları

Çook uzun bir aradan sonra herkese merhaba!

Karantinadan ülke hatta dünya olarak sıkılmış olsak da, bu durumun benim için ters etki yarattığını söyleyebilirim. Uzun süredir bol koşturmacalı ve seyahat dolu hayatıma kısa bir mola verip evde kalmayı, gerçekten hiç bir şey yapmamayı, dinlenmeyi istiyordum. İstediğim, istemediğim bir şekilde de olsa gerçek oldu :) Haftalardır sadece alışveriş, temel ihtiyaçlar ve nöbet için evden çıkıyorum, bolca uyuyorum, bolca hiç bir şey yapmıyorum.  O kadar bir şey yapmıyorum ki, buralara yazma ihtiyacı bile hissettim ki umarım bu uzun süreli olacak! 

Başlıkta da gördüğünüz üzere, son zamanlarda bir çok influencerın Instagram'da kaydırmalı reklam verip, pastadan pay almak için öve öve bitiremediği Xiaomi Inface MS700 Siyah Nokta Temizleme Cihazı'nı ben de denedim. İtiraf ediyorum, ben de bir influencerdan görüp aldım. Deneyimlerimi bir Instagram paylaşınının altına sığdıramayacağımı fark edince de soluğu 12 yıllık sitemde, yani burada aldım ^,^

Xiaomi Inface MS700 Siyah Nokta Temizleme Cihazı
 • Söylemem gerekir ki cihaz düşündüğümden çok daha büyük geldi. Bunu anlayabilmeniz için cihazı elimde tuttuğum fotoğrafları da yükledim. Bu da benim gibi sık seyahat eden biri için ilk olumsuz nokta oldu.
 • Ürün, yanında gelen USB bağlantı kablosu üzerinden hızla şarj oluyor. Bu kablo olmadan, diğer elektronik cihazlarda olduğu gibi telefonunuzun şarj kablosuyla şarj edemezsiniz çünkü kendine özel farklı bir şarj girişi var. 2000'li yılların başında üretilen elektronik cihazlar gibi, bunun düşünülmemiş olması ve şarj kablosunu her zaman yanımızda taşımamız gerekmesi benden kocaman bir eksi aldı. Neden mi her zaman? Alt maddede açıkladım :)


 • Ürünü çalıştırdım ve denedim. Denemek için banyodan çıktığım, gözeneklerimin geniş ve cildimin yumuşak olduğu zamanı seçtim. Üründe 3 güç ayarı ve bir farklı fonksiyon ayarı var. Ben standart modu en yüksek çekim gücünde kullandım. Burun bölgemdeki siyah noktaları zorla olsa da çekti, ama vakum gücü gerçekten en güçlü seçenekte bile çok ama çok güçsüz. Banyo sonrası denemesem hiç çekmeyecekti, ki diğer denemem normal bir zamanda oldu ve hiç ama hiç etki etmedi. Ve bu dediğimi en dar ağızlı uçla, yani en çok etki etmesi gereken uçla yapamadı daha geniş uçları denemedim bile..

 • Benim için en büyük eksi ise, ürünün şarjının 3 dakikalık kullanımda bitmesi oldu. Evet şaka gibi.. Foreo Luna Mini yüz temizleme cihazımı bir buçuk yıldır her gün kullanıyorum ve şu ana kadar bir kere şarj ettim, bu üründe de benzeri olur diye düşünmüştüm. En azından ayda bir şarj etseydim.. Xiaomi gibi adeta taptığım bir markanın ürününde bunu yaşamak beni çok büyük hayal kırıklığına uğrattı. Acaba şarj mı edemedim diyerek bir daha şarj edip denedim, sonuç aynı. Aklımda deli sorular, acaba bendeki cihaz mı bozuk?
 • Ürünün tuş takımı dokunmatik, ve ürünü kullanırken ister istemez parmağınız değiyor ve modu değişiyor, kapanıyor vesaire. Ergonomik olarak da benim açımdan sınıfta kaldığını söyleyebilirim. 3-4 dakikalık kullanımda (ki şarjı anca o kadar yetiyor) 3-4 kere cihazı kapatıp, güç ayarını değiştirdiğimi söyleyebilirim istemeden.
 • Bir ekleme daha yapacak olursam, ürün Xiaomi markasına ait. Ama kutunun hiç bir yerinde marka adı geçmiyor. Internetten çokça araştırma yaptım acaba Inface farklı bir marka mı diye, ama Xiaomi markası altında satıldığını gördüm. Sanıyorum Xiaomi cilt bakım cihazları için bu markayı yaratmış, ama ambalaja adını yazmayacak kadar arkasında durmamış nedenini anlamadığım bir şekilde, belki de bir açıklaması vardır bilemiyorum..
Kısacası 3-4 günlük kullanımla rafa kalkan, parasını hiç ama hiç haketmeyen bir ürün oldu benim için. Aslında taşıma kılıfının olmamasını falan da eklerdim eksi olarak ama onlar detay kaldı bunca büyük sıkıntının yanında. Trendyol'dan iade talebi oluşturdum, kişisel bakım ürünü olduğu için muhtemelen iadem kabul edilmeyecek olsa da yaşadığım sorunu anlatarak iademin kabul edilmesi için uğraşacağım ve bu süreci de sizinle paylaşacağım.

Umarım açıklayıcı ve faydalı bir yazı olmuştur. Siz de bu ürünü kullandıysanız izlenimlerinizi yorum olarak paylaşmayı ve beni Instagram hesabımdan takip etmeyi unutmayın! 


Instagram Hesabım ♥
Beni Takip Etmeyi Unutmayın, Sevgiyle kalın!

7 yorum:

 1. Aaa daha bugün alayım diyordum �� iade sürecinde neler oldu yazıyı güncelle lütfen.

  YanıtlaSil
 2. Instagram'da görür görmez ışınlandım. Geçen hafta bu ürünle ilgili arkadaşımla araştırma yapıyorduk ama pek içimize sinmemişti ertelemiştik sonra bakarız diye yazı ilaç gibi geldi çok çok teşekkürler <3

  YanıtlaSil
 3. Keşke yüz temizleme cihazlarını da yazsan xiaominin foreo ile karşılaştırarak ��

  YanıtlaSil
 4. xiaomi- inface 2 yüz temizleme cihazını almıştım görümceme hediye olarak. Foreo ile karşılaştırma videolarını izlemiştim. Çokta memnunuz, buna da bakacaktık fakat yorumlarından sonra.... Teşekkürler Mamo, hoşgeldin!

  YanıtlaSil
 5. Çok istiyordum, iyi ki param çöp olmadan bu yazıyı okudum

  YanıtlaSil
 6. Uzuldum.3 dk kullanimi sikinti olarak gostetseydin mamo

  YanıtlaSil
 7. Hmmm uyuz oluyorum böyle merakla satın alıp kenara koyduğum ürünlere. Iade olmazsa gitti uçtu para yazık, umarım çok pahalı birşey değildir

  YanıtlaSil