Dr.Plante Roll-on Deodorant | Tüy Azaltıcı ve Koku Önleyici


Artık hepimizin evde olmaktan fazlasıyla sıkıldığı (Olumlama yapamayacağım) izolasyon günlerinden herkese merhaba! Biz markete bile 40 kere düşünerek çıkarken, AVM'lerin önündeki kuyrukları görmek son zamanlarda oldukça cam sıkıcı, bu dönemde çalışmak zorunda olmak da öyle, ama biraz daha sabırla umuyorum ki normale dönecek her şey, hem de daha güzel haliyle!

Bu dönemde bir çok ürünü detaylıca inceleme, notlar tutma fırsatım oldu. Bazılarını sertçe eleştirirken, diğerlerini yere göğe sığdıramadım. Bunlardan birisi de bir kaç ay önce tanıştığım Dr.Plante markasına ait tüy azalttığını ve koku önlediğini vaat eden roll-on deodorant.

Dr.Plante Roll-On Deodorant

Dr.Plante markası ile Instagram'da tanıştım. Bana ürün göndermek istediklerini söylediklerinde merak ederek kabul ettim, açıkçası bu alanda onlarca farklı marka denedim ve roll-on'da temiz içerik konusu benim için etkisizliğe eşit demekti. O yüzden kargoyu aldığımda şok şey ummamıştım. Fakat elimdeki kimyasal bomba niteliğindeki roll-on bitince, nasıl olsa kışın da ortasındayız diye kullanmaya başladım bu deodorantı.

Markanın bir kaç ürünü daha tarafıma ulaştı, ürünlerinin hepsi temiz içerikli, kimyasal koruyucu içermiyor ve bir çoğunda çok sevdiğim sarı kantaron yağı bulunuyor, bunu da dipnot olarak eklemiş bulunayım :)

Deodoranta geri dönecek olursak; 
 • Bitmeyen bir ürün yapmışlar. Bir kaç aydır hergün kullanmama rağmen çok azını kullandığımı görünce şaşırdım, ve çok sevdiğim için de sevindim. Her gün kullanarak son kullanma tarihi geçmeden bitiremeyeceğimi düşünmek de üzmedi değil.
 • Ürün cam şişede, klasik roll-on başlığı bulunuyor. Kapağını açtıktan sonra ağız kısmındaki top dönerek hazneden ürün alıyor ve cildinize uyguluyor. Bu mekanizma diğer roll-onlara göre oldukça sıkı. Hem koltuk altları yapış yapış olmuyor, böylece giysiye bulaşmadan hemen emiliyor, hem de bir çok kez çantada taşımama ve seyahate çıkmama rağmen ürünü açtığımda kapak kısmı yapış yapış olmamış ve ürün akma yapmamıştı. Ambalaja benden 10 puan. Ama web sitesi aramalarında bendeki ambalajın yerine farklı bir ambalaj görüyorum, umarım o da bunun gibi kalitelidir.
 • Koku hassasiyetim çok fazladır. hatta insan kokusu konu olduğunda biraz takıntılı ve ruh hastası biri olduğumu itiraf edeyim. Hareketli, enerjik ve sürekli hızlı hareket eden bir koç burcu olarak da paranoyak gibi kendimi koklar, kokuyor muyum ya diye tekrar tekrar koklarım :D Yazın ortasında bu deodorantı henüz test edemesem de, sıcak zamanlarda ve çok sıcak, terlediğim ortamlarda deneyimleyebildim. Koku ve ferahlık hissi olarak da benden tam puan aldı diyebilirim, kendi kokusu çok hafif ve az olduğundan hareketlerimde deodorant kokusunu da almadığımı ekleyim. Bazı kimyasal bomba roll-onlara parfümü bastıkları için, hareket ettikçe burnuma gelen parfüm kokusunu seviyorum, ama koltuk altıma alüminyum tava sürmek yerine Dr.Plante gibi temiz içerikli roll-onları kullanmayı tercih ederim, varsın az koksun.
 • Ürünün tüy azaltma ve inceltme gibi iddialı bir vaadi bulunuyor. Açıkçası kullanırken bu konuda beklentim tamamen sıfırdı, ama uzun süre kullandıktan sonra fark ettim ki bu etkisini gösteriyor, hem de epey iyi gösteriyor! 

Ürün Faydaları:
 • Doğal mineral içeriğiyle, ter kokusunu önlemeye yardımcı olur. Beyaz kalıntı ve leke yapmaz, gözenekleri tıkamaz. 
 • Alüminyum klorohidrat ve Alüminyum zirkonyum içermez! (Fakat potassium alum içeriyor, bu da alüminyum tuzu demek ve alüminyumla aynı etkiye sahip olduğunu görmek üzdü.)
 • Alkol ve Kimyasal koruyucu katkı maddesi içermez. 
 • Tüy azaltıcı etkisi klinik olarak kanıtlanmıştır. 
 • Kadın, erkek ve çocukların kullanımı için uygundur. 
 • 24 saat etkilidir.
Ürün Bileşimi:
Aqua, Glycerin, Potassium Alum, Xanthan Gum, Pentylene Glycol, Gymnema Sylestre Leaf extract, Parfum, citronellol, greaniol, Linalool, Limonene.


Ürün Watsons mağazalaarında ve online eczanelerde satılıyor, fiyat/performans olarak oldukça uygun ve çok uzun süre kullanıldığını düşünürsek maliyet olarak daha da uyguna geliyor. 


Beni Takip Etmeyi Unutmayın, Sevgiyle kalın!

1 yorum:

 1. Ayyy alırım ben bunu♥️ benim de koku hassasiyetim var yalnız değilmişim bu konuda:))

  YanıtlaSil