Doğal ve Buğulu Göz Makyajı | NEW WELL Makyaj Ürünleri

Herkese merhaba!

Nasıl gidiyor karantina? Ben evde olmaya o kadar alıştım ki, nöbete giyerken nasıl pantolon giyeceğim ya da nasıl erken uyanacağım diye kara kara düşünmeye başladım..

Evde olmanın en keyifli yanı gelen kargoların tadını çıkarmak ve bolca kozmetik ürün deneyimlemek oluyor benim için, New Well markasının ürünlerini ve özellikle 7in1 maskarasını her yerde görüp merak ediyordum ve sonunda merakıma yenildim, bir çoğunu denedim ^,^ Hatta elimde o kadar çeşitli ürün var ki, çook uzun bir yazı olmaması için göz ve yüz makyaj ürünleri olarak 2 ayrı yayın hazırlamak istedim tek bir makyajla.

New Well Göz Makyaj Ürünleri

Öncelikle kapağını açar açmaz renklerine hayran kaldığım 24'lü far paletinden başlamak istiyorum. Renkli kozmetik ürünlerinde en sevdiğim şey karton ambalaj oldu zamanla. İlk başta çok mesafeli yaklaşmıştım bu olaya, fakat bir kaç markanın karton ambalajlı ürünlerini deneyince çok evmeye başladım, doğayla dost olması da hem benim için hem de dünyamız için koocaman bir artı. 

New Well 24'lü Far Paleti

Makyajsever bir kadının tek paleti olabilecek renkler taşıyor bu palet. Hem mat, hem de sedefli renklerden oluşuyor ve şu ana kadar kullandığım farlar arasında pigmentasyonu en yüksek ürünlerden olabilir. 

Farlar yumuşak bir yapıya sahip, bu nedenle hafif tozutma yapıyor fakat çoğu farda olduğu gibi fırçanızı alıp ürün üzerinde gezdirmenize zaten gerek yok, pigmentli olduğu için fırçayı dokundurmanız yeterli, böylece tozutma sorunu da yaşamamış oluyorsunuz. Ben ilk denemede fırçayı  bilmeden hunharca daldırdığım için renge, bunu iyi deneyimledim diyebilirim :)

Hem tek tek kullanabileceğiniz, hem de kombinleyebileceğiniz renkler bulunuyor. Sedefli renkler duo-chrome farlar gibi ışığı güzel kırıyor ve yansıtıyor, böylece tek bir farla uğraşılmış bir göz makyajı ortaya çıkıyor. 

New Well'in sitesinde şu anda 49,90₺'ye satışta, bir farın 2 liradan bile az fiyata geldiğini düşününce, bu paleti almak için çok düşünmemek gerek (:

Ürün içeriği: Talc, Mica, Caprylic Capric Triglyceride, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Zinc Stearate, Phenoxytehanol, Capryl Glycol, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Geraniol, Citronellol, Cinnamic Alcohol, Alpha-Iso Methylionone, Amyl Cinnamal, Benzyl Benzoate,Eugenol, Isoeugenol. +/- May Contain: Cı77891, CI77491, CI77492, CI77499, CI45410, 15850, CI77742, CI77007, CI74260.

New wWll Dipliner

Dipliner, hem likit olduğu için hem de sivri keçe ucu sayesinde eyelinera  göre çok daha kolay uygulama sağlayan bir makyaj malzemesi bir çok makyajsever için. Ucu biraz daha sivri olduğu için eyelinera oranla kirpik dibine çok daha ince bir çizgi çekilmesini sağlıyor. Benim göz kapaklarım düşük olduğu için, kalın eyeliner sadece hayal. Bunun için çok ince bir çizgi çekiyorum ya da hiç çekmiyorum. İşte bu ince çizgiden sonra dipte her zaman beyazlıklar kalıyor ve göz içi beyaz ve boş görünerek makyajı bozuyor. Bunun için tek çözüm dipliner, hatta çoğu zaman diplinerı eyelinera tercih ediyorum diyebilirim...

New Well Dipliner
Fotoğrafta gördüğünüz gibi el ve fırça arası mesafe çok kısa, bu da sürerken el titremesi gibi olumsuz etki yaratacak faktörleri ortadan kaldırıyor ve minik fırçasıyla daha detaylı bir uygulama imkanı veriyor. Çabuk sabitleniyor ve gün içinde akma-bulaşma yapmıyor ve parlak bitişli.

Rimelden önce kullanılması gerekiyor, ve likit bir ürün olduğu için her kullanım öncesi çalkalamak önemli. New Well'in sitesinde 19.95₺'ye satılıyor..

Ürün içeriği: Aqua, Cl77499, Acrylates/Ethylhexyl Acrylate Copolymer, Oleth-20, Xanthan Gum, Magnesium Aluminium Silicate, Propylene Glycol, Triethanolamine, Laureth-21, Phenoxylethanol, Caprylyl Glycol, Decylene Gylcol.

New Well Eyeliner
 İnce uçlu bu eyeliner türü, sanıyorum "Eyeliner Pen" diye geçiyor ve kalem gibi kullanılıyor. Benim de en kolay uyguladığım, en ince çizgiyi elde edebildiğim eyeliner türü bu, hem tutuşu kolay hem de keçe ucu çok ince olduğu için daha rahat kullanıyorum. 

New Well Eyeliner
Mat bitişli siyah bir eyeliner ve kalıcılığıyla beni şaşırttı. Bir çok eyeliner ya akma ya da dökülme yapıyor, ya da gözüme adeta zımbalanarak makyaj temizleyicilerle bile zor çıkıyor. Yine New Well'in sitesinde 24,95₺'ye satılıyor ve bir çok dengi eyelinera göre fiyatı oldukça uygun geldi bana, hayvanlar üzerinde test edilmemiş olması da çoook sevindirici..

Ürün içeriği: Aqua, Cl77499, Acrylates/Ethylhexyl Acrylate Copolymer, Oleth-20, Xanthan Gum, Magnesium Aluminium Silicate, Propylene Glycol, Triethanolamine, Laureth-21, Phenoxylethanol, Caprylyl Glycol, Decylene Gylcol.


Ve gelelim kahramana..

New Well Bio-Herbal 7in1 Maskara

 En sevdiğim ürünü sonra bırakmasam olmazdı, değil mi? New Well'in uzun süredir en çok merak ettiğim ürünü markanın yeni ürünü olan bu maskara..

Maskaranın özelliği bir kozmetik ürünü olmasının yanı sıra, içerdiği 7 farklı doğal bileşenle aynı zamanda bakım ürünü özelliği düşünerek kirpiklere bakım yapması, beslemesi ve hacim sağlaması. Tabi bunu bir kullanımda değil, uzun süreli kullanımda görmek mümkün, tüm bakım ürünlerinde olduğu gibi..

New Well Bio-Herbal 7in1 Maskara
Benim kirpiklerime en uyumlu fırçaya sahip olması beni çok mutlu etti, çünkü birkaç adet stoklayıp gerçekten kirpiklerimi besliyor mu diye deneyeceğim bir maskara ve aynı zamanda kirpiklerimi daha hacimli göstermesini de sevdim.

Takma kirpik etkisi yaratmasa da, ki hiçbir maskara bunu yapamıyor, kirpiklerimi tek tek ayırıyor, uzatıyor ve en önemlisi yoğun gösteriyor. 

İçeriğinde avokado, tatlı badem, macadamia, argan yağları; Kızıl yonca ekstraktı, e vitamini ve keratin bulunuyor. Bu içeriklerin hepsi mükemmel kirpik kılı oluşumunu sağlıyor. Ürünün kutusundan bu yağların ve içeriklerin detaylarını, ne işe yaradığını gösteren bir bilgi kağıdı da çıkıyor; 

Avokado Yağı: Avokado yağı, kirpik kılları için oldukça faydalı bir yağdır. Kirpik diplerini besler ve yıpranmış kirpiklere iyi gelir, kirpiklerin uzamasını sağlar. Kuru kıl köklerini besleyerek nemlendirir ve daha canlı kirpiklere sahip olmanızı sağlar. 
Tatlı Badem Yağı: Tatlı badem yağı kirpiklerin nem ihtiyacını karşılar, kirpiklerin dökülmesini engeller. Hava koşullarının olumsuz etkilerinden kirpikleri korur. Kıl tellerini kökten uca nemlendirir ve doğal yapısını korumasını sağlar. Kıl köklerinde ortaya çıkabilecek olan kızarıklık, tahriş, alerjik durumlar, kaşıntı gibi sorunların çözümüne yardımcı olur. 
Macadamia Yağı: Macadamia yağı güçlü antioksidan özelliklere sahiptir. Bu özelliği sayesinde, çevre kirliliğine, güneşin zararlı ışınlarına, kimyasallara karşı kirpikleri korur. Böylece kirpiklerin zarar görmesini engeller. 
Argan Yağı: Argan yağı kıl köklerini besler ve onarır. Kirpiklerin daha canlı görünmesini sağlar. Argan yağını içeriğinde bulunduran rimel sayesinde daha yoğun kirpikler seni bekliyor. 
Kızıl Yonca Extractı: Kızıl yonca extractı kıl köklerine etki eder, besler ve destekler. Kıl köklerine özel bakım yapar, böylece yoğun etki gösterir. Kirpik köklerine vitamin desteği sağlar, kirpiğin sağlıklı gelişimine katkıda bulunur. Kızıl yonca extractı içeren maskara, kirpiklerin sağlıklı olmasını sağlar. Dolgun kirpikler için en iyi rimel seçeneği olarak bio-herbal maskarayı değerlendirebilirsin. 
E Vitamini: E vitamini saç ve cilt için yoğun nemlendirici özelliğe sahiptir. E vitamini, kıl için gerekli tüm maddeleri kökten uca kadar taşıyarak sebum üretimini artırır. Böylece yeni kıl üretimi artar. Kirpikleri onarır ve uzamasına yardımcı olur. E vitamini yeni kirpik oluşumunu destekler. Ayrıca serbest radikallerin kıl köküne vereceği zararı önler. 
Keratin: Keratin bir protein çeşididir. Başta saç olmak üzere, tırnak ve diş minesinde bulunur. Keratin kirpikler içinde oldukça önemlidir, kirpiklerin canlı görünmesini sağlar. Kirpiklere daha sağlıklı ve parlak bir görünüm verir. Zarar görmüş kirpikleri onarır, kılın ihtiyaç duyduğu vitaminler ile kirpikleri besler. Keratin içeren bu mascara kirpiklerini güçlendirmek için en iyi maskara seçeneğidir.
Bu maskarayı yine New Well'in sitesinden 59,90₺'ye satın alabilirsiniz, mutlaka bir şans verilmeli diye düşünüyorum. Gelelim bu ürünlerin hepsinin bir araya gelmesiyle oluşan sonuca; 

New Well ile Makyaj

New Well ürünleriyle yaptığım makyajda sonuç beni fazlasıyla tatmin etti, yüzümde bir kaç saat kalması sonucunda bu kareler çekildi ve makyajım neredeyse ilk haliyle aynıydı. 

Ten ürünlerinde de çoğunlukla New Well ürünleri kullandım, onları da başka bir yayında paylaşacağım sizlerle. 

Yukarıda bahsettiğim ürünleri ve daha fazlasını New Well'in web sitesi olan www.newwell.com.tr'de bulabilirsiniz. 50₺ gibi minik bir rakama bile kargonun ücretsiz olmasını ve çok detaylı ürün açıklamalarını sevdim. Ürünlerin her birinin koruyucu karton ambalajda gelmesi ve paketlerin çok sağlam sarılması da tercih nedenim oldu.

Siz daha önce New Well ürünleri denediniz mi? Yorumlarınızı benimle paylaşırsanız çoook sevinirim!


Beni Takip Etmeyi Unutmayın, Sevgiyle kalın!

11 yorum:

 1. Bu markayı çok merak ediyordum harika olmuş 💓

  YanıtlaSil
 2. Maskarayı bende severek kullanıyorum da gözüm far paletinde kaldı

  YanıtlaSil
 3. Çok güzel ürünler özellikle maskara

  YanıtlaSil
 4. inanılmaz yararlı bir yazı yine severek takip ediyorum ����

  YanıtlaSil
 5. Rujları efsane ��. Umarım ben kazanırım paleti maskarayı da denerimmm yuppiiii ������

  YanıtlaSil
 6. Makyajınıza bayıldımm ������������

  YanıtlaSil
 7. Makyajınıza bayıldımm

  YanıtlaSil
 8. Detaylı bilgiler için teşekkürler

  YanıtlaSil
 9. Harika, yeni bir maskara alacaktım ve şimdi hangi ürünü alacağımı biliyorum ������

  YanıtlaSil
 10. Gerçekten kaliteli ürünler çok beğendim eda abla öneriyorsa kesin git al

  YanıtlaSil