Safranbolu'da Nerede Kalınır? | Peri Konak Butik Otel


Herkese merhaba! 

Uzuun zaman oldu yine buralara uğramayalı, yazarınız öyle bir yoğunluk içinde ki kendi de ne yaptığını fark edemez halde. 

Ev taşıma, yurt dışı ve yurt içi iş seyahatleri, hastalık derken zaman hızla geçmiş ve buralar sahipsiz kalmış, hemen telafi edelim dedim ve bu yoğunlukta bulduğum ilk fırsatta kısa bir tatil için tercih ettiğimiz Safranbolu Peri Konak Butik Otel'i sizlere de anlatmak istedim. 


Safranbolu Eski Çarşı'da yer alan Peri Konak, konumu gereği en alımlı Safranbolu evlerine bakan panoramik manzaraya sahip. Yani Safranbolu'da, tarihi Safranbolu manzaralı bir otel arıyorsanız belki de tercih sıralamanızda bu oteli bir kaç tık üste çekebilirsiniz 😊


Tarihi dokusu hiç bozulmadan restore edilmiş bu konak daha içine girmeden sizi cezbediyor, otantik dekorasyonuyla..

Konak, 1800'lü yıllarda inşa edilmiş ve 2017'de restore edilerek hizmete açılmış. UNESCO tarafından miras listesine alınmış eserlerden birisi.

Eski saksılar, ahşap objeler, küpler ve dahası da konağa girince karşılıyor sizi;


Sabahın çok erken saatlerinde, daha hava aydınlanmadan giriş yapmak istediğimiz otel bize o saatlerde bile kapısını açtı, ve bu sıcacık manzarayla hepimizi uyandırdı.


Otantik parçaların yanında, kocaman, gerçek ve muazzam süslenmiş bir yılbaşı ağacı akşamları konaktan çıkmadan, ağaç başında kahveli ve koyu bir muhabbete sebebiyet verdi, öyle bir otel ki dışarıda geçirdiğiniz vakti kayıp olarak sayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, ücrete dahil olan açık büfe kahvaltısı hepimizi şaşırtmaya ve tıka basa doyurmaya yetti. Minicik bir masa üzerine, her şey sığdırılmıştı; Poğaçalar, börekler, tereyağı, kaymak, helva, çeşit çeşit peynir ve zeytin, daha ne isterseniz!


Girişle birlikte üç katlı bir otel. İki tek kişilik, dört çift kişilik odası bulunuyor.


Odaların içi ve koridorlar yine tarihi yapıya uygun olarak dekore edilmiş; Yatak odaları, perdeler, ayna ve aklınıza gelen her şey tarihi yapıya uygun. Bunun yanı sıra odalarda televizyon, internet, saç kurutma makinası olması da sevindirici.


En şaşırtan ise, odaya girdiğimizde banyoyu görememiş olmamız ve sonradan dolabın içinde, yine konağın yapısını bozmadan yapılmış minyatür banyoyla karşılaşmamız oldu.


Otelde iki kişi kahvaltı dahil bir gece 185 liraya konakladık. Böyle bir otel ve böyle muntazam detaylar için oldukça uygun bir fiyat olduğunu üşünüyor ve Safranbolu'ya giderseniz, kalmasanız bile giriş katta bir kahve için diyorum.Daha detaylı bilgi ve rezervasyon için www.perikonak.com/ ziyaret edebilirsiniz! 

InstagramFacebook
Sevgiyle kalın!

1 yorum:

  1. Ya tam eski Safranbolu evleri tarzında, ne kadar güzelmiş!!! Not ettim burayı, öptüm çok!

    YanıtlaSil