Yves Rocher Bitkileri Kendi Yetiştiriyor!

1959 yılından bu yana kaliteli ve güvenilir kozmetik ürün imaları yapan ve çok sayıda kadının güzelliğinin sırrı olan Yves Rocher markasının pek çok ürününde bitkilere yer verdiği biliniyor. Son yıllarda ürünlerinde bir yenilemeye giden ve daha fazla bitkisel içeriklere yer veren Yves Rocher uzun yıllardır hazırladığı kozmetik ürünlerde kullandığı bitkileri kendi organik tarım sahalarında yetiştiriyor.

Markaya ismini veren, kurucusu olan Fransız Kimyager Yves Rocher ve marka Fransa’nın Bretagne bölgesinde kuruldu. Ürünler markanın kurulduğu 1959 yılından bu yana aynı bölgede, Bretagne’de üretiliyor. Markanın organik tarım sahaları da yine bu bölgede ve yaklaşık 55 hektarlık bir alanda çok sayıda farklı bitki yetiştiriliyor.

Son yıllarda ürünlerinde yer verdiği bitkisel içeriklerle de adından söz ettiren marka 1100 ayrı bitkisel içerikle kozmetik ürün hazırlıyor. Sürekli olarak yeni araştırmalar yapan marka şimdiye dek patenti kendisine ait olan 50’den fazla formül geliştirmeyi de başardı. Bu formüller sayesinde ürünlerden yüksek performans elde etmek de mümkün oluyor.

Yves Rocher Bitkisel Formüllerle Yenilikçi Ürünler Üretiyor
Özellikle Pure Calmille cilt bakım serisinde bulunan pek çok üründe de organik tarım yöntemiyle marka tarafından yetiştirilen bitkilere yer veriliyor. Pure Bleuet makyaj temizleme serisi de bu bitkilerden faydalanılan ürün serileri arasında yer alıyor. Bitkisel üretim laboratuvarında aktif bir çalışma temposuyla yeni formüller üzerinde araştırma ve geliştirmeler devam ediyor.
Yves Rocher kurulduğu ülke olan Fransa’da kozmetik pazarında en büyük paya sahip marka olmayı başardı. Ancak sadece Fransa’da değil, aralarında Türkiye’nin olduğu 88 ülkede tam 4 bin satış noktasıyla hizmet veriyor. Ürünlerinin kalitesiyle beraber doğaya olası en az zararı verme odaklı bir politika izlemesi de pek çok ülkede kadınların gözünden kaçmıyor.


Örneğin marka artık eko tüp kullanmaya başladı. Bunun anlamı, doğaya büyük zarar veren plastikten tam 62 ton tasarruf yapmasıdır. Ayrıca kullanılan kağıtların % 96’sını sürdürülebilir ormanlardan elde ediyor olması da üzerinde durulması gereken hususlar arasında yer alıyor. Markanın 2020 yılına dek 100 milyon ağaç dikme hedefinin olması da tüm markalara örnek olması gereken bir çalışmadır. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder