Göz Rengime Göre Hangi The Balm Paletini Almalıyım?

Uzun bir aradan sonra herkese merhaba!

Yazarınız yazmaya o kadar ara verdi ki, nasıl giriş yapsa, nereden başlasa diye düşünmeden edemedi! Belki de aylardır taslak halinde bekleyen bu yazıyı, sizlerle paylaşmak istedim 😌


Yıllarca, hele de vesikalık fotoğraf çekilirken yeşil göze yeşil farla, mavi göze mavi farla makyaj yapma gibi bir hata yaptık rengini daha da iyi göstersin diye. Koca bir nesil yanlış makyajla serpildi desek yalan olmaz 😏 Ben de gerçekleri geç öğrenenlerdenim! Mavi Renk Göz: Gözleriniz mavi ya da griye çalan renklerdeyse, mavi far sürdüğünüzde ölü balık efekti yakalayabilirsiniz ancak. Biraz daha koyuya kaçıp, özellikle gece makyajında gri ve füme tonlarını tercih ederseniz buğulu bakışlar elde edebilirsiniz.

Fakat benim mavi renk göze en çok yakıştırdığım renkler kahve bronz ve altın tonları. Mavi göz rengini ortaya çıkarmada çok başarılı renkler, yani mavi gözlüyseniz, The Balm'dan bu paletler makyajınızda harikalar yaratabilir; 


The Balm Nude Dude Far Paleti; 


The Balm Nude Tude Paleti;

The Balm Smoke Balm Far Paleti;


Kahverengi ve Ela Renk Göz: En doğal ve neredeyse her renk farın uyumlu ve güzel durduğu göz rengidir. Özellikle açık lila tonları, mavi ve yine açık kahve tonları en iyi sonuç veren renklerdir. Açık renkli farlar gözü daha iri gösterirken, koyu renkler daha buğulu gösterir ve gece makyajlarını en iyi taşıyan göz rengidir. Eklemem gerekirse, eyelinerın da en çok yakıştığı ve aslında makyaj konusunda en avantajlı renkler diyebiliriz! 

Her paleti kullanabilecek olsalar bile, bu göz renklerine en çok yakışan The Balm Paletleri;

The Balm Rockstar Far Paleti;

The Balm Meet Matte Ador Far Paleti;

The Balm Voyage Far Paleti;


Yeşil Renk: Her ne kadar kullanacağım tonda farları geç keşfetsem de, benim de sahip olduğum göz rengidir, Mavi renkte olduğu gibi, göz rengine yakın renklerle makyaj yapıldığında göz rengi geri planda kalmaktadır. Bu rengi öne çıkaracak renkler kızıl ve turuncular, lila ve mor, kahve ve toprak tonlarıdır. 


Yeşil, mavi ve gri tonları yeşil gözleri mekanik ve donuk gösterir, bu yüzden uzak gösterir. Yşne renk skalasından ötürü aslında tüm The Balm paletleri yeşil göz rengine uyar, fakat ben en güzel uyanları ve en sık kullandıklarımı sizin için seçmeye çalıştım. Yeşil göze en yakıştırdığım The Balm Paleti'nin de Nude Beach olduğunu belirteyim. 


The Balm Meet Matte Nude Far Paleti; 

The Balm Nude Beach Far Paleti;

Sizin göz renginiz ve en çok tercih ettiğiniz tonlar neler? 

InstagramFacebook
Sevgiyle kalın!

2 yorum:

  1. Güzel bir yazı olmuş Eda'cım, hala o bahsettiğin ilk makyaj hatalarını yapanlar var zira... belki okuyup feyz alırlar :) Eline sağlık, öperim!

    YanıtlaSil
  2. Merhaba blog yazıyorum henüz çok yeniyim ismi www.makyajgunlukleri.com Sizce hesabımı daha fazla nasıl geliştirebilirim hesabımın altındaki kısma yorum yazacağınız her türlü yapıcı eleştirilerinize açığım şimdiden teşekkür ederim 😘 ❤️❤️❤️

    YanıtlaSil