Max Factor | 2000 Calorie Curl Addict - Natural Brow Styler - Nude Palette Orchid Nudes

Merhaba!

Uzuun süre sonra tekrar ofiisteyim! Toplantıdan toplantıya koşarken, Facebook anasayfama düşen tatil fotoğraflarına aldırmadan kahvemi aldım ve buralara bir şeyler karalamak istedim 😉

Bu enerji nereden mi geliyor? Dün katıldığım toplantıda tatlı mı tatlı bir kadının yanıma gelerek beni tanıdığını söylemesinden, üstelik sosyal medyadan da değil! Yıllardır burayı okuduğunu söyleyerek tonlarca enerji yükledi bana. Bunu da okuyorsa ona koocaman teşekkürler!

Sıcak yaz aylarında göz ve ten makyajını hayal etmek bile bunaltıcı olsa da, son zamanlarda en sık kullandığım MAx Factor göz grubu ürünlerini toparlayıp bir çırpıda anlatmak istedim sizlere 💙

Max Factor Ürünleri

Makyaj masanızı tamamen doldurabilecek çeşitte ürün yelpazesine sahip olsa da, Max Factor dendiğinde akla ilk maskaraları geliyor haklı sebeplerle.

2000 Calorie Curl Addict Mascara, hafif formulüyle kirpiklere ağırlık vermeden kalkık durmasını ve kavisli fırça yapısıyla tüm kirpiklere kökten uca ulaşarak hacim sağlamayı vaat ediyor.

Kıvrık fırçası, göz içindeki minik kirpiklere ulaşmada gerçekten de kolaylık sağlıyor. Hacimli ve kıl yapısıyla kirpikleri kökten uca kavrasa da, ikinci ve üçüncü katı geçiyorsanız kirpiklerinizin yapışmaması için bira dikkatli olmakta fayda var.

Kıvırma vaadine gelirsek, zaten kirpiklerim kıvrık olduğu için bu etkisini tam anlamıyla anlatabileceğimi sanmıyorum fakat gözlerimin oyuncak bebek gözleri daha açık göründüğünü ve bu farkı beğendiğimi söyleyebilirim

Fırçanın yakından görünüşü şu şekilde;
Max Factor 2000 Calorie Curl Addict
Gün içinde gerekten de ağırlaşmayan, göz altlarına dökülmeyen ve kolay kolay akmayan bir maskara. Dramatik bir görünüm istiyorsanız hali hazırda bol kirpikli bir kadın olmanız lazım. Benim gibi kirpikleriniz var ile yok arasıysa etkisini seveceğinize eminim, fakat özel gün makyajları için yedekte bir maskara bulundurmakta fayda var.

Max Factor Natural Brow Styler bir süredir çekmecemde açılmadan duruyordu. Kaş maskarası yerine açmış olduğum ve bir süredir bekleyen şeffaf rimeli kullanıyordum bir süredir bitirebilmek adına, ta ki bir arkadaşım "Kaşların mı yandı senin?" diyene kadar 😃 

İşte o gün, bu şeffaf kaş maskarasını kullanmaya başladım ve iri fırçasıyla, tutuculuğuyla ve belki yıllarca bitmeyecek olan bol gramajıyla gönlümü fethetti.

Kaş maskaralarında küçük fırça genel bir teercihtir, bence de öyle. Ama eğer maskara şeffafsa, küçük fırçaya gerek kalmıyor taşma olmayacağı için. 

Fırçası klasik bir maskara fırçası;
Max Factor Natural Brow Styler
Kaşları kaldırıyor ve gün sonuna kadar sabitliyor, fazlasıyla sevdim. Biterse ki, her gün kullansam bile biteceğini çok sanmıyorum, kesinlikle tekrar alacağım bir ürün. Belki ileride içine kaş rengimde bir kaş farı kırarak renkli kaş maskarası da yapabilirim, ne dersiniz?

Nude Palette Orchid Nudes, Max Factor'un şu sıralar meşhur nude paletlerinin belki de en güzeli! Sedefli farları hiç sevmem ve yakıştıramam aslında, fakat bu paletteki renkler göz ve cilt rengime fazlasıyla uyumlu olduğu için denedim ve itiraf ediyorum, pırıl pırıl gözlerle dolaşıyorum 😱

Yapıları birbirinden farklı, sekiz adet renkten oluşuyor. Mata yakın tonlar da var, aşağıda gördüğünüz yeşil renk gibi press pigment tarzında olanlar da.

Özellikle bu yeşil rengi iyi bir bazla uygulamak ve spreyle sabitlemek gerek mesela. Hadi renklere biraz yakından bakalım;

Max Factor Nude Palette Orchid Nudes

Max Factor Nude Palette Orchid Nudes
Max Factor Nude Palette Orchid NudesMax Factor Nude Palette Orchid Nudes
Max Factor Nude Palette Orchid Nudes


Yukarıda da belirttiğim gibi renklerin neredeyse hepsinin yapısı ve dokusu birbirinden farklı. Genel olarak kalıcı ve çizgilere dolmayan farlar, tozutma problemi yeşil renk dışında neredeyse yok.

Yazdığım üç ürünün uygulanmış hali şu şekilde, maskarayı tek katta görmenizi istediğim için hafifçe uyguladım. Far olarak da yeşil ve kahve ve sarımtırak tonlarla uygulama yaptım;Max Factor ürünlerini neredeyse tüm kozmetik mağazalarında ve çevrimiçi alışveriş sitelerinde bulabilirsiniz. Fiyatları ortalama diyebilirim..

InstagramFacebook
Sevgiyle kalın!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder