Farmasi | BB Cream & 5in1 BB Eye Cream

Herkese merhaba!

Yine miskin bir salı! Ofiste uzuun süredir biriktirdiğim yorgunluğu atmakla meşgulken buralara yazın başından beri kullandığım Farmasi'nin iki ten ürününü paylaşmak istedim sizlerle, kim bilir belki plajda elinizde bol buzlu mojitonuzla okursunuz 😞


Farmasi BB Krem

Farmasi BB Krem, yani Skin Perfecting Beauty Balm.. İki rengi bulunuyor, bendeki açık olanı. her ne kadar cildime çok koyu gelecekmiş gibi dursa da, uygulandığında ten rengimle bütünleşiyor ve özellikle yazın çok fazla sırıtmıyor. Pembe alt tonlu olmasıyla da joker ten ürünüm olarak makyaj masamın baş köşesindeki ürünler arasına girdiğini söyleyebilirim 😊

Matlaşan, ıslak durmayan bir ürün. Karmadan yağlıya dönük cildim yazın ten ürünlerini adeta kusuyor, bu yüzden ten makyajı yapmayı tercih etmiyorum ama bu ürün cildimde hemen sabitleniyor ve gün boyu pudra kullanmasam da parlama yapmıyor, bu açıdan çok sevdiğimi söyleyebilirim.

Yanak bölgemdeki kuruluklar gün boyunca daha belirgin olup pul pul kalkıyor. Bu yüzden bu BB kremi uygulamadan önce yüzümü, özellikle kuru bölgeleri nemlendiriyorum. Bunun kremle, Nivea After Shave Balsam birbirine çok yakışıyor, buraya da dipnot düşeyim 😉

50 mililitrelik sade tasarımlı bir ambalajı var, azıcık ürün tüm yüze yettiği için her gün kullansam dahi uzun süre yeteceğe benziyor, bitmiyor.

Farmasi BB Krem
 En çok sevdiğim nokta kapatıcılığı. Hafif bir BB krem olmasına karşın, neredeyse fondöten kıvamında kapatıcılığı olduğu söylenebilir. Cildimdeki kusurları incecik bir uygulamayla bile gizlemeyi başarıyor.

Eğer bölgesel kızarıklık veya sivilce iziniz varsa, sık kıllı bir fırçaya az miktarda ürün alarak kapatıcı  gibi pıt pıt uygulayarak izleri daha iyi kapatabilirsiniz.

Tüm cilt tiplerinin seveceği bu ürün, 15 SPF güneş korumasıyla yazın kullanmak için ideal. Bunun yanı sıra paraben içermiyor, fakat çok da masum içeriği olmadığını belirtmem gerek..

Gelelim bir diğer kahramana; Farmasi BB Eye Cream;
Farmasi BB Eye Cream
 Minik ve şık ambalajlı bu ürün, aşağıda görebileceğiniz gibi sünger bir aplikatöre sahip. Rengi oldukça açık, orta kapatıcılığa sahip.

Farmasi BB Eye Cream

Göz altlarım çok sorunlu olmadığı için bu üründen 2-3 nokta dokundurup yaymak yeterli oluyor benim için. Fakat mor halkalı göz altlarınız varsa öncesinde bir corrector kullanmanız gerekebilir.

Çizgilere dolan bir ürün değil çok hafif yapıda olduğu ve ciltle hemen bütünleştiği için. Bu yüzden bir kaç kat kullanarak örtücülüğü artırabilirsiniz.

Daha önce bu ürünün şu çeşidini kullanmış ve hayran kalmıştım, şimdilerde satılmıyor fakat bu BB Eye Cream de onun kadar başarılı olmasa da, başarılı bir ürün.

Farmasi  5in1 BB Eye Cream
Aşağıdaki fotoğrafta tüm cildime Farmasi BB Krem, göz altlarıma ise BB Eye Cream uyguladım.


Farmasi ürünleri kozmetik marketlerde satılmıyor fakat Farmasi ürünleri satan belki yüzlerce Instagram hesabı var. Güvenilir bir satıcı arıyorsanız Bizbize Farmasi'ye uğrayabilir, fiyat bilgisi alabilir ve sipariş verebilirsiniz 😌

InstagramFacebook
Sevgiyle kalın!

2 yorum:

  1. Bende cok seviyorum tek sıkıntısı rengi.. ama acarak kullaniyorum yine de 😍😍

    YanıtlaSil
  2. Farmasi BB Kremin çay ağacı versiyonunu da tavsiye ederim.

    YanıtlaSil