Flormar Comfort Zone Koleksiyonu

Yağmurlu bir Çankırı sabahından herkese merhaba!

Yazmayı nasıl özlemişsem, ilk defa kahvaltımı yapmadan daha da önemlisi kahvemi almadan geçtim ekran başına, son zamanlarda en çok sevdiğim "Flormar Comfort Zone" koleksiyonunu incelemeye.

Fark ettim ki, Flormar koleksiyonlarını incelerken genelde "En sevdiğim" olarak başlamışım yazılarıma, bu bir çelişki değil bence. Aksine markanın sürekli kendini geliştirdiği ve yenilediğinin bir göstergesi, her koleksiyonu bir öncekinden daha fiyakalı yapmayı başararak 😌

Flormar Comfort Zone Koleksiyonu

Kozmetik meraklısı ve Instagram kullanıcısıysanız Cozy Quartet Eyeshadow paletlerine aşinasınızdır eminim, çünkü tüm bloggerların överek bahsettiği bir ürün oldu ki internet sitesinde tükenmiş bile!

Çok övülen ürünlerde genelde hayal kırıklığı yaşasam da, bu far paletinin beni haksız çıkarmasına sevindim zira az tozutan, yumuşak ve karıştırması kolay, rengini iyi veren, nispeten kalıcı ve birbirine uyumlu renklerden oluşuyor.

Turuncu modasını da ucundan yakalayarak her göz rengine gidebilecek Nude Peaches isimli bu palet özellikle yeşil gözlerde maharetini gösteriyor diye de bir not düşeyim buraya 😇

Flormar Comfort Zone Koleksiyonu Cozy quartet Far Paleti
 Renkleri kendi deyimimle tanımlayacak olursam; Sol üstteki renk hafif şeftalilik barındıran bir sütlü kahve. Sağ üstte tam anlamıyla bir fildişi çıkıyor karşımıza, sol alttaki meşhur turuncu renk ise tam bir zerdaçal! Sağ altta da en sevdiğim tonlarrdan olan soğuk bir sıcak çikolata mevcut. Evet biliyorum, kış gününde epey acıktırdım sizi 😶

Minikbirnuygulamayla turuncu farı hem far, hem ruj olarak uyguladım. Buradan göz atabilirsiniz!

Flormar Comfort Zone Koleksiyonu Karıştırma Fırçası 
 Koleksiyonun sevdiğim bir diğer parçası da en sık kullandığım makyaj fırçalarından olan karıştırma fırçası.

Yumuşak ve dağınık kıl yapısıyla farı dağıtmada oldukça başarılı. Hafif seyrek olduğu için far rengini kaybetmeden ve çok fazla yok olmadan dağılıyor ki eliniz fara korka korka gidiyorsa makyajınızı renklendirmek için avantaj olabilir.

Flormar Comfort Zone Koleksiyonu Karıştırma Fırçası 
 Hem rengi, hem de fırçayı biraz daha yakından görelim istedim 😊

Flormar Comfort Zone Koleksiyonu Coral Peach Allık
Sıra geldi günlük makyajımın olmazsa olmazı olmayan, ama aşağı yukarı her gün kullandığım ürüne: Allık! Bir ölü renkli olarak allığı ne zaman fazla kaçırsam "Heidi, Heidi!" diyerek dağlarda koyun kovalayasım geliyor.

Ufacık bir renk fazlalığı bile beni Heidi'ye çeviriyor gerçekten, bu yüzden ya pigmentsiz allıklarla rahatça uygulama yapıyorum ya da pigmentli allıklara fırçanın ucunu korka korka değdirerek ardından yanaklarımı aşındırırcasına dağıtıyorum allığı doğal görünüm elde etmek adına. O yüzden esmerseniz, bu allık tam size göre, ama ben beyazım diyorsanız sizin de azıcık ucundan almanız yetecektir Heidi ile gönül bağınız yoksa 😇

Oldukça pigmentli bir allık, hem de hiç tozutma yapmıyor. Fırçanın tek dokunuşu neredeyse iki yanağa yetiyor diyebilirim. Bİr de dipnot düşeyim: Kremsi yapıdaymışcasına çabuk sabitlenen bir ürün bu yüzden uygulamanın hemen sonrasında dağıtmak gerekiyor.

Bu kadar anlattıktan sonra ne kadar kalıcı olduğunu tahmin etmişsinizdir sanırım 😊

Flormar Comfort Zone Koleksiyonu Pudra

Pudrayla aram iyi olamıyor bir türlü, sadece özel günlerde "Pudram var" diye kullanıyorum, olmasaydı kullanmaz ve aramazdım diyebilirim. Buraya not düşebilmek için denediğim bu pudranın ince yapılı, yüzde ağırlık yapmayan ve ciltte pütür pütür durmayan bir ürün olduğunu gözlemledim.

Rengi koyu geldiği için gün içinde dışarda kullanamasam da, evde bir kaç saat bozulmadan durduğunu ve makyajı sabitlemede başarılı olduğunu söyleyebilirim.

Flormar Comfort Zone Koleksiyonu Over Size Pencil Lipstick
Şu ana kadar kullandığım kalem rujlardan, sürümü en kolay ve duruşu en başarılı olanı şüphesiz. Genelde bu tarz rujlar daha sert oluyor ve dudakları çekiştire çekiştire sürmeye çalışıyorsunuz fakat bu üründe tam tersi. Kremsi yapısıyla kolayca sürülüyor, çabuk sabitleniyor ve 3-4 saat oynamadan yerinde duruyor.

Kalıcılığına ve rengine hayran kaldığım bu rujun diğer renklerine de göz atmayı planlıyorum en kısa zamanda! Unutmadan, ruj oldukça tombiş. Satın alırsanız, yine serinin aksesuarlarından kalemtraşı da sepete atmayı unutmayın zira bu ürüne uygun kalemtraş bulamayabilirsiniz başka yerde.

Flormar Comfort Zone Koleksiyonu Nail Enamel Set
Comfort Zone koleksiyonunda bir de oje seti bulunuyor ki koleksiyondan benim favorim olduğunu defalarca belirtmiştim Instagram hesabımda!

Şu arkada gördüğünüz, biraz flu görünen şeffaf 4ü 1 arada vitaminli tırnak bakım ürünü favori topcoatım oldu bile! Hangi ojeyi sürersem süreyim üzerine bir kat geçiyorum ve alttaki oje anca 3-4 gün sonra uçlardan aşınmaya başlıyor.

Hızlı kurumasını ve alttaki renge verdiği parlaklığı da çok seviyorum. Önde duran ve tam bir kot rengi olan "Breeze" ile uyumunu da seviyorum kış mevsiminde içleri daha da üşütmek için bile olsa 😵

Ürünlerin fiyatlarınıi detaylarını ve renk seçeneklerini buradan inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.


InstagramFacebook
Sevgiyle kalın!

10 yorum:

 1. oyyy o far paleti nasıl bir şey ya :)

  YanıtlaSil
 2. Çoook beğendiim ya ^^ Güle güle kullan canım hepsini :)

  YanıtlaSil
 3. bu koleksiyonu beğendim ben de, kalem rujlarından aldım bir tane ama far paletinde de aklm kalmadı değil =) güle güle kullan :) sevgiler

  YanıtlaSil
 4. O far paletini bende istiyoruuummm :)
  Güle güle kullan canım benim :)

  YanıtlaSil
 5. Bu koleksiyon gerçekten epey başarılı oldu; ben de çok sevdim! Ama far paleti ve ojelerini ayrı bir sevdim :) Güle güle kullan hepsini!

  YanıtlaSil
 6. Turuncu fardan dolayı bu far paletini almak istiyorum fakat almaya gittiğimde kalmadığını öğrendim.Bulduğum zaman hemen alacağım:)

  YanıtlaSil