Dermokil Yüz Bakım Maskeleri

Herkese merhaba!

Bir süre önce buralara daha fazla vakit ayıracağımı söyleyerek söz verirken; Ülkemizde her an yeni bir patlama olabileceğini, her an yeni kaoslar yaşanabileceğini göz ardı etmişim ne yazık ki.

Bırakın buralara yazı yazmayı, yemek yerken bile suçlu ve mutsuz hissediyordum kendimi hiç yoktan yitip giden onca canı düşünerek. Neyse ki kendimi biraz toparladım ve bu sefer biraz değişiklik yapıp tarçınlı yeşil çayımla geçtim ekran başına, terapi niyetine 😌

Dermokil Kil Maskeleri

Terapi niyetine demişken, benim için bir terapi daha var haftalık bazda: Pazar bakımı! Manikür, saç maskesi, cilt maskesi derken kendimi pamuk gibi hafiflemiş ve bomba gibi hazır buluyorum bir sonraki haftaya girerken, pazartesi sendromuna da bir göz kırpıp geçmeme yardım ediyor bu mod 😊 Pazar bakımının benim için vazgeçilmezlerini sorarsanız da, birisi mutlaka kil maskesi!

Eskiden kil maskesi dendiğinde akla karma-yağlı ciltler gelse de artık kuru ve hassas ciltlerin de rahatlıkla kullanabileceği killi maske karışımlarınu bulmak mümkün kozmetik raflarında. Karma-yağlı ciltli biri olarak son zamanlarda denediğim Dermokil maskelerden de ben size bahsedeyim isterseniz 😌

Dördü bayan ve biri erkek için olmak üzere beş maske var elimde, her birinin kullanım alanı diğerlerinden farklı.

Fakat "Genel olarak" yorumlayacak olursak;
 • Hafif ve rahatsız etmeyen bir kokuya sahipler.
 • Uygulama sonrası 10 dakika kadar bekleyip yıkıyorum. İçerdiği yağlarla biraz zor arınıyor fakat aydınlık, temiz ve duru bir ciltle karşılaşıyorum aynaya baktığımda. Tam anlamıyla kilin etkilerini cildi kurutmadan ve germeden gösteriyor ki sonradan kullan
 • Parmaklarla cilde çok rahat yayılıyor, kili oldukça ince ve kremsi yapıda. 
 • Ambalajı oldukça sağlam, fakat tahliye deliği ürünün yoğunluğuna göre çok çok küçük. Şöyle söylemem gerekirse, ihtiyacım kadar ürünü çıkarmak için ambalajı var gücümle sıksam da gücüm yetmiyor. Düz bir alana koyup tüpe başka bir cisimle bastırarak ürün alabiliyorum anca. 
Haydi biraz da detaylara boğayım sizi 😌


Dermokil kırışık ve sarkma karşıtı maske; Dermokil'in yeni ürünlerinde olan bu maske, içerdiği at kestanesiyle ciltteki kırışıklık ve sarkmaları önlemeyi vaat ediyor. Benim de ilk denediğim maske bu oldu yeni ürünlerden. Uzun vadeli kullanımın etkili olacağını düşünüyorum bu tarz kuvvetli vaatleri olan ürünlerde, ama kısa vadeli kullanımımdan edindiğim deneyime göre yorumlayacak olursam cildimi duru gösterdiğini, cildimi arındırdığını gözlemlediğimi söyleyebilirim.

Dermokil Erkekler Siyah Nokta ve Sivilce Karşıtı Maske; Erkek kozmetik ürünlerini çok seviyorum! Bu maskeyi de tabi ki denedim ve yine cildime en iyi gelen maske bu oldu. Tabi kısa süre sonra eşim maskenin üzerindeki "Men" ibaresini okuyarak benden kapana kadar 😋 Cildimi en iyi arındırdığını düşündüğüm çeşit bu oldu,

Dermokil Yağ Dengeleyici ve Arındırıcı Maske; Karmadan yağlıya dönük bir cildim olduğu için "Tam bana göre" diyebileceğim maske bu aslında. Çok sevmemin nedeni erkek maskesinin çok benzeri etki göstermesi ve cildimdeki yağlanmayı büyük ölçüde azaltması oldu. Bunun yanı sıra cildimde bölgesel kuruluklar yaratmadı ki bu çoğu yağ dengeleyici cilt bakım ürününde karşılaştığım bir sorun.

Dermokil Nem Desteği Maske; Yukarıda bahsettiğim bölgesel kuruluklara nispeten çare olan bir maske oldu aslında bu. Tüm cildime değil de sadece sorunlu bölgelere (Mesela yanaklar) uyguluyorum ve diğerlerine göre daha kısa süre tutup yıkıyorum. Hem nem, hem de kil maskesi tadında kuru ciltlilerin sevebileceği bir maske.

Dermokil Leke Karşıtı ve Aydınlatıcı Maske; Beyaz tenli olmama rağmen cildimde lekelenmeler yok neyse ki, fakat bu tarz ürünlerin bir nebze de olsa cilt rengini eşitlediğini düşünüyorum ve aydınlatıcı etkileri de bonus oluyor benim için. Bu etkiyi uzun vadede görebilecek olsam da, kil maskesi olarak yani cilt temizlemede diğerleriyle aynı etkiye sahip, başarılı bir maske.

Bu maskeleri nasıl kullanıyorum?

Tüm maskelerde olduğu gibi göz çevresine ve dudaklara değdirmeden yüzüme parmaklarımla ya da minik ve temiz bir fırça yardımıyla uyguluyorum. Yoğun maske oldukları için parmaklarımda daha iyi anlaşıyorlar 😁 Haftada iki kere uyguluyorum ve cildimin o zamanki ihtiyacına göre hangisini kullanacağımı seçiyorum. Karma yöntemi de tercih ettiğim oluyor mesela T bölgeme yağ dengeleyici maskeyi uygularken yanaklara nem desteği veren maskeyi kullanıyorum.

Maskeleri incelemek için her maskenin başlığına verdiğim bağlantıları tıklayabilirsiniz.

Instagram Hesabım ♥
Beni Takip Etmeyi Unutmayın, Sevgiyle kalın!

4 yorum:

 1. Kuru ciltler için olan Argan yağlı maskesi benim favorim :) Güle güle kullan hepsini!

  YanıtlaSil
 2. Yağ dengeleyici maskesini severek kullandım.

  YanıtlaSil
 3. Canım güle güle kullan, not aldım :)

  YanıtlaSil
 4. icerigi nasil acaba? bilgi verirseniz cok mutlu olurum.

  YanıtlaSil