Ganibaba Ocakbaşı | Bir Lezzet Hikayesi

Herkese merhaba!

Uzun süredir uğramıyordum buralara, çok özlediğimi fark ettim "Yeni yayın oluştur" butonuna tıklayınca : ) Yokluğumun sebebi tabi yazmak istememem değil, bolca iş seyahatleri ve koşturmaca!

Bu koşturmacamın arasına bir de lezzet hikayesi ve güzel insanlar sıkıştırdım ki, uzun zamanın yorgunluğunu kısmen de olsa attım diyebilirim.

Uzun zamandır yazmadığım bir yazıyı yazma fırsatı doğdu; Mekan!

Instagram paylaşımlarımı takip edenler bilirler ki bolca mekan ve tadım paylaşımları yapıyorum. Geçtiğimiz haftanın mekanı da et sever biri olarak lezzetlerinin tadı hala damağımda olan Gani Baba Ocakbaşı idi.

Loş ve geniş mekana girdiğimizde, bizi kocaman bir masa dolusu meze karşıladı, en sevdiğim ^,^

Ganibaba Ocakbaşı Mezeleri

Mezelere dayanamayıp, mezelerle doyan biriyim ben. Güzel meze de çok az yerde bulunuyor ne yazık ki. O yüzden her birini ayrı ayrı tattım! Sarma, ev lezzetindeydi. Net olarak söyleyebilirim ki yoğurtlu mezeler, ezmeler, salatalar benden tam not aldı.

Ganibaba Ocakbaşı Ankara

Mezelerleri tattıktan sonra ana yemeğe dair beklentim Allahuekber Dağlarına erişmişti, bakalım ana yemekler nasıldı?

Adana Kebap, aslında etin en uzak olduğum hali. Ne zaman yediysem hep fazla yağlı ve baharatlı geldi bana. Ganibaba'da yediğim adana ise neyse ki daha az yağlı ve baharatlıydı. Yine de dana şaşlık ve lokum kebabı favorimdi diyebilirim!

Ganibaba Ocakbaşı Lokum Kebabı

Ganibaba Ocakbaşı Dana Şaşlık

Hem alkollü, hem de alkolsüz bir çok içecek türü ziyafetinize eşlik ediyor. Mekandaki çarpıcı müziklere kapılarak bir büyük "Ayran" açacağınıza şüpheniz olmasın : ) 

Ganibaba Ocakbaşı Şaraplar
Aram çok iyi olmasa tatlıları da götürdükten sonra gönül rahatlığıyla diyebilirim ki, yolunuz Ankara'ya düşerse Filistin Caddesi'nde bulunan Ganibaba Ocakbaşı'nı ziyaret etmeyi, Selim Bey'e tekrar geleceğimi de iletmeyi unutmayın ^,^

Bu mekanla beni tanıştırdığı için Ankaraetkinlik, Oburcan ve Madamstiletto'ya da kocaman teşekkürler!

InstagramFacebook
Sevgiyle kalın!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder