Iyi Kahve Nereden Alınır? | Caffe Molinari

Merhaba!
Kahvenin mevsimi olmaz benim için, fakat itiraf etmeliyim ki sonbaharda yağmura, kış aylarında da kara daha iyi eşlik ediyor sanki.. Bu yüzden benim için kahve değil de, bol kahve mevsimi resmen açılmıştır!

Caffe Molinari


Bir kahvenin iyi olduğunu anlamanın ilk yolu bence kokusu, genellikle mis gibi kahve kokusunu takip ettiğimde iyi ve taze kahveye ulaşmışımdır. Ülkemizde en çok tüketilen Türk kahvesini her an taze bulabilsem de, filtre kahve ya da espresso yapmak istediğimde zorlanıyordum. Çok bilinen kahve zincirlerinden almayı tercih ettiğimde de, her pakette farklı kalite ve tat ile karşılaştığımdan yönümü internet alışverişlerine çevirdim.

Caffe Molinari, İtalyan Molinari ailesinin 19. yüzyıldan beri işlediği bir kahve markası. İtalya'da hatta dünyada kahve severler tarafından bilinen ve tercih edilen bir marka.

Caffe Molinari Satın Al

Son zamanlarda Türkiye'de de 3. dalga kahvenin yaygınlaşmasıyla (Bkz: 3.Dalga Kahve Nedir?) iyi markalar ve kaliteli kahve ekipmanları da satılmaya başladı. Bu markalardan birisi de neyse ki yukarıda bahsettiğim Caffe Molinari.

Lindt Acı Biberli Çikolata

İyi kahve, yanında hiç bir şey istemese de ben uzun uzun keyif yapacağım zamanlarda bir parça brownie ya da çikolata tercih ediyorum. Çikolata olarak yeni favorilerim ise Lindt markasına ait acı biberli ya da deniz tuzlu çikolata, deniz tuzlu bir tık öteye geçiyor benim için favori olma yolunda : )

Caffe Molinari, Lindt gibi markaların ürünlerine ulaşmak ya da kahve ekipmanları satın almak isterseniz 1000Kahve'ye göz atabilirsiniz. Kahve severlerin içinde kaybolacağı ve sepetini doldurup çıkacağı bir site, şimdiden uyarayım ^,^TwitterInstagramFacebookGoogle Plus

Sevgiyle kalın!

4 yorum:

  1. Sanki kokusu buraya kadar geldi:) Filtre kahvemi bu siteden alabilirim o zaman ♡♡

    YanıtlaSil
  2. merhaba...
    latte yapımında da bunu kullanıyor musunuz? filtre kahve diye geçiyor sanırım bunlar latte yapımında çözünebilir kahve kullanmıştınız.

    YanıtlaSil