Scholl Elektronik Tırnak Bakım Seti

Merhaba!

Haftanın ortasında, erkenden yorulmama ne demeli? Asla elimde dosyalarla koşturduğumu ya da o toplantı senin, bu toplantı benim çabaladığımı düşünmeyim. Aksine, şu sıralar oldukça sakin bir iş ve ev hayatına sahibim, buna rağmen bu yorgunluk :) Tembel miyim neyim?

Ne zaman yorulsam biz yeni dönem kadınlarının ne kadar da şanslı olduğu geliyor aklıma. Çamaşırları ve bulaşıkları elde yıkadığımı, kömürlü ütüyle gömlek ütülediğimi, mikser olmadan kek çırpmaya çalıştığımı düşünmek bile istemiyorum! Böyle minik gereçler hayatımızı ne kadar da kolaylaştırıyor değil mi? Yorgunluktan şikayet etmekte pek de haklı değilim gibi ^,^

Son zamanlarda hayatıma girmesiyle, hayatımı kolaylaştıran bir şeyden bahsetmek istiyorum size; Scholl Elektronik Tırnak Bakım Seti

Normalde bu tarz ürünlere 'Ne gerek var?' gözüyle bakan ben bu törpüye de öyle bakıyordum. Törpülemek, ne kadar zor olabilir ve ne kadar zaman alabilirdi ki? Fakat sırf bloga yazmak için denemek isteyip de denediğimde, durumun çok daha farklı olduğunu gördüm. Evet, haksızlık etmişim!

Buradaki olay törpüleme işlemini kendim yapmamam ya da vakit harcamamam değil. Beni etkileyen ve fikrimin değişmesine neden olan şey sonuç.

Tırnaklarımı kendim törpüledikten sonra, tırnağımı bir kumaşa sürttüğümde hep takılıyordu. Yani tırnak uçlarım hafif hafif kırılıyor ve ayrılıyordu törpü yaparken. Düzeltmeye çalıştığımda da işin içinden daha zor çıkıyordum. ve tamamen düzelmiyordu. Kalkan kısımların üzerine süreceğim ojeyi sürerek idare ediyordum ve bunun normal olduğunu, herkesin aynı durumu yaşadığını düşünüyordum.

Scholl Elektronik Tırnak Bakım Seti

Scholl kullanmaya başladığımda çok kısa sürede tırnak uçlarımın kırılmadan, dümdüz törpülendiğini gördüm. Üstelik istediğim o küt şekli daha rahat verebiliyorum artık.
Scholl Törpü (Kapağı Kapalı)
Scholl Törpü (Kapağı açık ve ucu takılmamış)
Scholl Törpü (Ucu takılmış)

Ürünün üç farklı ucu var ve her biri numaralandırılmış. Aşağıdaki görselde de sırasıyla görebilirsiniz törpünün uçlarını;1. Başlık: Kalın bir törpü. İlk başta tırnaklarımı şekillendirirken kullanıyorum. Hatta tırnaklarımı çok fazla kısaltmak istemiyorsam, kesmek yerine yine bu uçla törpüleyerek kısaltıyorum.

2.Başlık: İlkine göre daha ince bir törpü. Daha ince yapıda. Genellikle ilk törpülemeden sonra tırnak uçlarını düzeltmek için kullanılıyor. İlk törpü oldukça başarılı, ince törpüye gerek kalmasa da usülen uyguluyorum arada sırada :)

3..Başlık: Sünger yapıda, tırnak üstünü parlatmak ve temizlemek için kullanılan başlık, şu ana kadar gerek duymadığım için kullanmadım.

Cihaz iki kalem pille çalışıyor ve iki kademesi var. Sabırsız biri olarak hep hızlı modda kullandım şimdiye dek : ) 

Bir kere alınıp yıllarca kullanılabilecek, verilen parayı hak eden benim görüşümle oldukça kullanışlı bir ürün. Tırnak bakım sürecimi Scholl'dan öncesi ve Scholl'dan sonrası diye ikiye bile ayırabilirim hatta. 

Çevrimiçi satın almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca büyük kozmetik marketlerde de bulabilirsiniz.TwitterInstagramFacebookGoogle Plus

Sevgiyle kalın!

8 yorum:

 1. bunun yorumunu bekliyordum ki alıp almamaya karar vereyim manikürü kuaförde yaptırıyorum ama sanırım acil durumlar için alınabilirmiş :-))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Audreyciğim ben çok rahat ettim, tırnak konusunda yetenek düşmanıyken bu çok iyi geldi bana :)

   Sil
 2. bende bir yetenek düşmanı olarak denemeliyim demek ki... sevgiler...

  YanıtlaSil
 3. Bende micropedi olanı var adaş ama bunun başlık formları daha pratik ve kullanımı kolay görünüyor . Özellikle ayaklar için süper olur ki bunu yazdım bi köşeye ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaa o hem topuk için hem de törpü takılıyor değil mi :) Süper.. Bu çok kullanışlı!

   Sil
 4. ben de bir manikür özürlüsüyüm, denensin o zaman:)

  YanıtlaSil
 5. Bende ojeyle kırılan ayrılan tırnağı kapatma modundayım. En kısa sürede edineyim bir tane, bilgi için teşekkürler

  YanıtlaSil