Flormar | Back to School Koleksiyonu

Herkese merhaba!

Lise ya da üniversite yıllarınızda makyaj yapar mıydınız? Lise yıllarında "Bi' milyoncu" dediğimiz yerlerde satılan şeffaf lip glosslardan satın alırdım. Bu lipglosslar, her liselinin kalemliğinin demirbaşıydı o zamanlar. Üniversite yıllarında da bunun üzerine en fazla rimel ekleyebildim ki, kozmetiğe ilgim neredeyse sıfırdı o zamanlar.

Şu sıralar öğrenci olmak bu açıdan daha keyifli ^,^ çünkü hafif renk veren ve cildinizi sağlıklı gösteren, gençlerin cilt sorunlarına çözümler sunan kozmetikler üretiliyor. Mesela Flormar'ın son koleksiyonu Back to School


Flormar Back to School Koleksiyonu

Koleksiyon ürünleri; 
 1. Flawless Anti-Blemish Tonik (Sivilce karşıtı tonik)
 2. Flawless Anti-Blemish Face Wash (Sivilce karşıtı yüz yıkama jeli)
 3. Flawless Blemish Treatment Gel Cream (Sivilcelerin görünümünü düzgünleştiren jel krem)
 4. Anti-Blemish BB Cream (Sivilce karşıtı BB krem)
 5. Blur Effect BB Cream (Pürüzsüz görünüm vaat eden BB krem)
 6. Volume Essentials Mascara (Şeffaf ve siyah maskara) 
 7. Match Butter Lip Tint (Dudak renklendiriciler)
 8. Match BB Lip Balm (BB dudak balmı)
Flawless Anti-Blemish Tonik & Flawless Anti-Blemish Face Wash

 Seride üç cilt bakım ürünü bulunuyor; Bunlardan ikisi sivilce karşıtı tonik ve yüz yıkama jeli.

Yüz yıkama jeli; Elime az miktarda alarak hafifçe köpürtüyorum ve cildime uyguluyorum. Sonrasında yüzümü ılık suyla duruluyorum, tıpkı diğer temizleme jellerinde yaptığım gibi.

Cildimde hassasiyet yaratmayan, ortanın oldukça üstünde temizleme sağlayan bir ürün. Genellikle temizleme jelleri cildimi temizlerken, diğer bölgelere nazaran daha kuru olan yanak bölgemin pul pul kurumasına neden oluyor ve bu jelde böyle bir sıkıntı yaşamadım. Benim eksi not verdiğim tek yanı ise, kokusu oldu. Çok hoş ve ferah bir kokuya sahip, fakat ben cilt bakım ürünlerini seçerken kokusuz olmasına özen gösteriyorum.

Fiyatı: 16,90 TL

Cilt Bakım Toniği; Cilt bakım ürünlerini yorumlamak için her ne kadar erken olsa da, şimdiye kadarki izlenimlerimden bahsetmek istiyorum kısaca. Cildiniz yağlanmaya meyilli ise, bu yağlanmayı engellemede etkili bir ürün. Sivilce oluşumunu engellemeyi ve siyah noktaları temizlemeyi vaat ediyor, bu nedenle alkol içeriyor.

Fiyatı: 16,90 TL

Flawless Blemish Treatment Gel Cream
Serinin bir diğer cilt bakım ürünü, aslında seride en çok ilgimi çeken ürünlerden birisi. Beyaz ve jelimsi bir yapıda. Ciltteki sivilce lekelerini geçirmeyi vaat ediyor. Şu ana kadarki yorumlarından yola çıkarsak, çok başarılı bir makyaj bazı olduğunu söyleyebilirim. Bunun yanı sıra sadece sorunlu bölgenin üzerine tampon hareketlerle düzenli bir şekilde uygulandığında, sivilcelerin geçmesini hızlandırdığını düşünüyorum.

Fiyatı: 16,90 TL

Anti Blemish BB Cream & Blur Effect BB Cream

Seride iki farklı BB krem bulunuyor. İkisinin rengi de Light Medium olmasına rağmen, birisi yarım ton daha koyu görünüyor fakat cildime uyguladığımda iki rengin de oturduğunu gözlemledim.

Anti Blemish BB kremin yapısı ince ve ıslak. Bu yüzden cilde kolayca yayılıyor ve kısa süre sonra fazla ıslaklığını atıyor. Kapatıcılığı ortanın altında, daha çok renk eşitlemeye yönelik. Kısa sürede yağlanma yapmıyor fakat karma cildim için T bölgeme hafif pudra uygulamayı ihmal etmiyorum.

Blur Effect BB kremin yapısı, diğerine göre biraz daha koyu, kapatıcılığı da öyle. Günlük olarak Anti Blemish'i, biraz daha güzel görünmek istediğimde de Blur Effect'i tercih ediyorum. İkisini karıştırıp denemeyi de düşünmüyor değilim :)

Fiyatları; 24,90 TL

Volume Essentials Mascara
 Seri iki adet maskara bulunuyor; Birisi şeffaf ve diğeri de siyah

Volume Essentials Mascara / Transparent
 Açıkçası şeffaf maskarayı kaşlarımı sabitlemek için bir kaç kere denedim ve oldukça memnun kaldım :) Kaşlarımda kullanmaya başladıktan sonra da kirpiklerime uygulama yapmadığım için yorum yapamayacağım.

Volume Essentials Mascara / Black
Siyah rimel ise cılız kirpiklerimi çok fazla dolgunlaştırmadan, ben buradayım demeden hafif bir uzunluk ve renk verdi ki günlük makyaj için yeterli olduğunu düşünüyorum. Tabi benim gibi gün içinde tek abarttığınız şey maskara değilse : )

Kirpiklerimde dökülmeden uzun süre kalması, topak topak birbirine yapıştırmaması benden artı not aldı. Fakat istediğim görünümü elde etmek için kat kat uyguladığımı belirtmem gerek.

Fiyatları; 24,90 TL

Match Butter Lip Tint & Match BB Lip Balm

Seride üç dudak ürünü bulunuyor. Hepsi hafif renk veren, tam opak olmayan rujlar. Ambalaj olarak serideki favorilerim, kalem şeklindeki tombik görünümleri, seriye özel mavi rengiyle beni benden alan tasarımlar arasında yerini aldı bile : )

Match Butter Lip Tint - Vanilla
 Lip tint, dudakları nemlendirerek hafifçe renklendiren bir ruj. Bir kaç kat sürünce istediğim görüntüyü yakalıyorum. Bu rujların en güzel yanı yolda yürürken bile, aynaya gerek duymadan sürebilmek : )

Match Butter Lip Tint - Mulberry
Aynı yapıda bir başka ruj da Mulberry, rengi her ne kadar koyu ve korkunç görünse de tek ya da iki katta tatlı bir vişne çürüğü rengi elde edebiliyorsunuz.

Fiyatları; 16,90 TL
Match BB Lip Balm

Diğerlerine göre nem vermede daha başarılı olan bu ürün ise lip tint değil de, lip balm diye geçiyor yapısındaki fark nedeniyle. Parlak pembe görünümüyle, bu ürün de göz korkutsa da aslında dudaklara hafif bir pembelik veriyor. Günlük kullanımda çok pratik, ambalajı diğerleriyle aynı.

Fiyat; 14,90 TL


Flormar Back to School Koleksiyonu özellikle ambalajıyla sevdiğim bir koleksiyon oldu. Fiyatlarının, öğrencilerin de rahatlıkla ulaşabileceği politikada izlemesi ürünleri alınır kılıyor. Benim için koleksiyonun yıldızları ise lip tintler (Özellikle vanilla) ve sivilce için jel krem.

Siz daha önce bu koleksiyonu denediniz mi? En merak ettiğiniz ürün hangisi oldu? Yoruma yazarsanız sevinirim : ) 


Ürünleri çevrimiçi olarak buradan satın alabilirsiniz.


TwitterInstagramFacebookGoogle Plus

Sevgiyle kalın!

6 yorum:

 1. Simdi ki gencler cok sansli :) Tonik ve jelini merak ettim

  YanıtlaSil
 2. cok güzel bir koleksiyon olmuş iyi günlerde kullan :)

  YanıtlaSil
 3. Bu koleksiyona dair gördüğüm en güzel fotoğraflar <3 İnsana alcağı yoksa bile aldırır o derece ^^ MAğazada inceledim koleksiyonu rujları beğenmiştim adaşım güle güle kullan :*

  YanıtlaSil