Nyx | Love in Rio Far Paleti

Merhaba!

Yazın verdiği rehavetle yerimden kalkmak yerine sosyal medyada daha fazla vakit geçirmeye başladım. Malum olayların verdiği negatif enerjiyle çok paylaşım yapmak istemesem de, gün boyu boş boş hesapları karıştırmak ya da günün deyimiyle 'stalklamak' yeni favorilerim arasında! : )

Bugün de biraz değişiklik yapayım ve bilgisayara geçip şu sıralar çok kullanamadığım ama sonbahar-kış aylarının favorilerinden olacağı kesin olan NYX'in Love in Rio far paletini sizlerle paylaşmak istedim;

NYX Love in Rio Far Paleti

Kahvenin en sıcak ve en uyumlu 3 tonunun bir arada bulunduğu bu paletteki renkler ne mat, ne de sedefli. Yanar dönerli ve ipeksi bir yapısı var. Sıkıştırılmış pigment mi desem? Galiba anlatamıyoruım ama yumuşacık ve sürüldüğünde parça parça durmuyor, yansıyan renkler ve aynı zamanda çok kolay dağılıyor.

NYX Love in Rio Far Paleti
En baştaki renk somonumsu bir pembe. Yazın da sıkça kullandığım bu rengi tüm göz kapağıma yaydığımda, hafif yansımalarıyla geçişli bir efekt veriyor. Yani tek başına kullanılabilecek joker bir renk. Göz pınarlarını ya da kaş altını aydınlatmak için de oldukça kullanışlı.

NYX Love in Rio Far Paleti

Ortadaki çok açık sütlü kahve ise kahvenin en sevdiğim tonlarından. İlk renk gibi bunu da tek başına kullanmayı çok seviyorum. Yine aynı yapıda ve benzer yansımalara sahip. 

NYX Love in Rio Far Paleti

En sondaki ve en koyu renk de makyaj yapmaya biraz daha fazla vaktim varsa, diğer renklerle kombinlediğim renklerden. Gözün dış kısmına ve kıvrılma (Crease) bölgesine çok yakışan yine yansımalı bir renk.

Renklerde biraz tozutma sorunu mevcut, özellikle de açık tonlarda. Fakat çok rahatsız edici ve kullanılamayacak gibi değiller ve fırçaya kolay geliyorlar.

Far bazı olmadan da güzel renk veriyorlar fakat iyi bir far bazıyla renkler hem daha canlı, hem de daha kalıcı oluyor. Gün boyu sıkıntı çıkarmadan göz kapaklarına tutunacak cinsten : )

Nyx Love in Rio Far Paleti Swatchlar

Renkler yansımalı olduğu için onlarca fotoğraf çektim ama yine de yansıtamadığımı düşünüyorum. Görselde göründüğünden çok daha canlı ve opak görünümdeler. Belki Bağdat Caddesi'ne yolunuz düşer ve yeni açılan NYX mağazasında kendiniz denemek istersiniz : ) 

Tüm NYX yayınlarımı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.


TwitterInstagramFacebookGoogle Plus

Sevgiyle kalın!

8 yorum:

 1. Ambalaj, renkler çok güzel. En sevdiğim renk tonları ^^ ne güzel anlatmışsın yine (yazıyı ve kahveyi görür görmez bi koşu kahvemi yapıp geldim zira seni kahve ile okumak çok şahane)
  ellerine sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorum beni fazlasıyla şımarttı, çok teşekkürler =)

   Sil
 2. palet bende de var baz ile gayet iyi sonuç alıyorum ve basic makyaj için çok kullanıyorum ...

  YanıtlaSil
 3. Tonlar da tam senlik olmuş hani ^^ Makyaj çekmeceni karıştırmam lazım en kısa zamanda :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle tam benim renklerim :) Gel de karıştıralım çok şey kalmadı ama ^,^

   Sil
 4. nyx'ten ürün denemeyen bir ben kaldım sanırım :D sayenizde okuyup tatmin oluyorum :D çok güzel yumuşacıkmış renkleri, güle güle kullan <3

  YanıtlaSil
 5. Renkler olay ama pigmentleri zayıf gibi gözüküyor. Ellerine sağlık esen kal ��

  YanıtlaSil