Cyrene Hydra Radiance Serisi


Merhaba!

Sıcak havaların rehavetine kapılmış durumdayım, bir de  bir de tatil moduna girip iyice miskinleşmeden kendimi toparlayıp son zamanlarda sıkça kullandığım ve çokça soru alan Cyrene Hydra Radiance Serisi ürünlerini buraya not düşmek istedim ^,^

Seri üç üründen oluşuyor; 
 • Hydra Radiance Micro Exfoliating Scrub (150ml)
 • Hydrating Skin Recovery Gentle Cleansing Gel (150ml)
 • Aloe Vera Yüz Bakım Toniği (200ml)
Ürünler kuru, normal ve karma ciltlerin kullanımına uygun ki karma cilt olarak kullanım hakkını ucundan yakaladığımı düşünerek yaklaşık 2 ay önce kullanmaya başladım. 

Dilerseniz sırayla detayları görelim; 


Cyrene Hydra Radiance Micro Exfoliating ScrubPompalı ve kullanışlı bir ambalajda bulunan bu peelingi kullanmadan önceki peeling denemelerimi de düşünerek biraz çekingen davrandım. Önceden şurada yazısını yazdığım çok meşhur bir peelingi deneyerek ne yazık ki hayal kırıklığına uğramıştım. Sonrasında da bir kaç farklı peeling denedim fakat aradığımı buldum diyemem.

Hydra Radiance serisinin scrubını ilk denediğimde cildi germeyen, yıpratmayan, kurutmayan, sık kullanıma uygun bir ürün olduğunu düşündüm ki kullanmaya devam ettiğimde bu düşüncelerimin yanlış çıkmadığını gördüm. 

Şu ana kadar denediğim ve gördüğüm en küçük ve en yoğun partiküllere sahip bu yüz peelinginin nohut tanesi kadarını alarak 2 günde bir, cildim kuruyken dairesel hareketlerle ovuyorum ve ardından yıkıyorum. Cildim hassas değil fakat beyaz tenli olduğum için kızarmaya çok meyilli. Herhangi bir kızarıklık ve hassasiyet yaratmıyor, yine de cildiniz çok hassassa benim gibi kuru değil de ıslak cilde uygulamanızı tavsiye ederim.

Cyrene Hydra Radiance Cleansing Gel


Serinin favori ürünü diyebileceğim ürünü olmadığını fark ettim çünkü üç ürün de birbiriyle ayrılmaz bir bütün ve her biri kendi alanında çok başarılı, bu temizleme jeli de öyle! 

Cildi yormadan, sebum dengesini bozmadan nazikçe temizliyor ve duru, aydınlık bir görünüm bırakıyor. Yine pompalı ambalajıyla tek seferde uygun miktarda ürün veriyor ve oldukça kullanışlı. 


Karma cildimi kısa sürede yağlandırmıyor, aynı zamanda bölgesel olarak kuruluk hissi de vermiyor. Nem dengesini düzenli tutmada isminin hakkını verdiği söylenebilir. Bunun yanında bu temizliği sülfat içermeden yapması, ürünü tekrar tercih edecek olmamın en büyük nedeni.

Cyrene Hydra Radiance Facial Toner


Gelelim benim için cilt bakımının son noktasına; Tonik!

Cildimi temizledikten ya da peeling uyguladıktan sonra bir pamuğa az miktarda toniği dökerek yer yer tampon hareketlerle, yer yer dairesel hareketlerle toniği uyguladıktan sonra zaten hassasiyete maruz kalmamış cildimi daha da yatıştırıyorum.

Bu toniği, ya da genel olarak bahsedecek olursam bu seriyi kullanmaya başladıktan sonra cildimdeki özellikle ön yanak bölgemde bulunan bölgesel kuruluklardan ve yine bölgesel yağlanmalardan kurtulmaya başladım diyebilirim. 

Cildimin her daim "Maske sonrası" gibi aydınlık ve daha pürüzsüz görünmesi de beni şımartıyor ^,^ Tabi bunun için farklı serum ve maskeler de kullandığımı (Farklı markalardan) eklemeliyim. Öyle ki, yaklaşık bir aydır cildime herhangi bir ten ürünü (Fondöten, BB Krem vs) uygulamadan makyaj yapıyorum ve cildimi artık daha çok seviyorum! 

Bu seriyi incelemek ve satın almak isterseniz Cyrene'in kendi sitesine göz atabilirsiniz.. Unutmadan, diğer tüm Cyrene yazılarımı okumak isterseniz de, ki booolca yayın var, buraya tıklayabilirsiniz.
Sevgiyle kalın!

2 yorum:

 1. İlgimi çekti özellikle peelingi ve toniği :=) Evdekiler bitince seri halinde şans verebilirim=)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok seversin eminim, gerçi Cyrene kim sevmez :)

   Sil