Diyetteyiz


Her sene yazın yaklaşmasıyla birlikte insanlarda bir telaş oluşur. Tatile çıkılacak, mayolar giyilecek ve gelsin selfieler. Bunlar işin eğlenceli tarafı ama bir de hesaba sonradan katılan ve yapılacak rezervasyon tarihlerinin dahi ona göre ayarlandığı bir şey var. Herkesin şu sıralar en çok konuştuğu konu hiç şüphesiz yazın yaklaşması ve giyilecek mayolar, bikiniler. İyi de bütün bir kış kalın kalın giysilerin içinde otururken hangimiz kilolarımıza ya da yediklerimize dikkat ettik ki? Şahsen ben etmemişim ve bunu bir tartının ekranına rutin bir bakış attığım sırada öğrendim, sonrası ise ufak çaplı bir desibel rekoru denemesi olan çığlık. Bu kilolar benim olamaz ama tartı da yalan söylemez ki değil mi?

O andan sonra hayatımın en büyük dönüşümünü yaşadım. Sürekli bir şeyler araştırıp durdum ve en sonunda yardımıma bir diyet programı yetişti. Bir arkadaşım aracılığıyla elime geçen bu diyetin adı İsveç diyeti. İlk önce açıkçası biraz çekindim ve araştırmaya başladım. Diyetle ilgili ilk öğrendiğim şey son zamanların en çok kullanılan diyeti olduğuydu. Bu durum içimi biraz rahatlatmaya yetti tabii ki. Ondan sonra yapılacak şey ise bu programı öğrenip uygulamaya koyulmaktı. Bu arkadaş tavsiyesiyle başladığım İsveç diyeti, inanması güç ama bana bir haftada tam yedi kilo birden verdirdi. Diyetin bana göre en büyük özelliği bol su içirmesi. Günde en az iki litre su tüketiyorsunuz ve bu açıkçası mükemmel bir şey. Bu diyetin bir diğer özelliği ise başka diyetler gibi canınızı alana kadar sizi yormuyor. Yani bu diyet en az 6, en çok da 13 gün sürdürülebiliyor. Ben şahsen yedinci günde olmama rağmen hiç zorlanmadım sizi bilemem ama söylemek istediğim şu; madem bütün bir kış elimize geçen her şeyi yedik, e bunun da bir diyeti olmalı değil mi?

Eğer diyete başlamayı düşünürseniz Elele dergisi ile verdiğim linkten kolayca ulaşabilir ve kendinize en uygun programı yaparak o baş belası kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Ama çok da rahatlamayın daha yapacak olduğunuz alışveriş listeleri sizleri bekliyor. 

2 yorum:

  1. Diyetteyiz basligini gorur gormez girdim iceri :) hayatim boyunca ilk defa kilo aldim, kendimi nasil kotu hissediyorum anlatamam :( hemen su diyet programina bakmaliyim :)

    YanıtlaSil
  2. Hiç almadığım kadar kilo aldım bu sene :(

    YanıtlaSil