Gelinlikte Son Trend Beyaz Elbiseler

Sonunda kasvetli kış ve sonbahar aylarını geride bırakarak Mayıs ayına girmiş bulunmaktayız. Bu da demek oluyor ki, ardı arkası kesilmeyen düğün sezonu da kapımıza dayanmış durumda. Dolayısıyla aranızda benim gibi evlenme arifesinde olan gelin adaylarının da gelinlik arayışları başlamıştır.
Uzun zamandır düğün günümü hayal ediyor ve ömrümde bir kere yaşayabileceğim bu özel gün için her şeyin dört dörtlük olmasını istiyorum. Herkes gibi ben de her şey modaya uygun ve göz alıcı olsun, insanlar uzun süre bu düğünü konuşsun ve etkilensin istiyorum. Zaten hangi genç kız sıradan bir düğünü olsun ister ki?

Evimin eşyasından ve diğer eksiklerden de önce, ilk olarak gelinliğime takmış durumdayım. Nasıl bir gelinlik istediğimi henüz tam anlamıyla kafamda oluşturamamış olsam da, sadece şundan eminim ki, asla ama asla klasik gelinlik giymeyeceğim. Aranızda benim gibi klasik gelinliğe en iyi alternatif olan, klasik gelinlik kadar şık ve etkileyici beyaz elbiselerden giymeyi düşünenler varsa diye, minik bir araştırma yaptım ve sizlerle paylaşmak istiyorum.

Özellikle birkaç yıl önce gerçekleşen ve hala hakkında konuşulan Prens Williams ve Kate Middleton evliliğinden sonra, sade ama bir o kadar da şık gelinlikler ve hemen arkasından da zarif ve abartısız beyaz elbiseler trend olmuş durumda. Yalnız, günlük hayatta bile kullanılması oldukça dikkat ve özen gerektiren beyazı, düğününüzde fiziğinize uygun bir modelden seçmeli ve çok doğru detay, aksesuar ve ayakkabılarla süslemelisiniz. Aksi takdirde, düğünün sahibi mi yoksa davetlisi mi olduğunuz belli olmayabilir. Sade olayım derken ipin ucunu fazla kaçırıp sıradan olmak da istemezsiniz.

Peki, son moda olan bu sade gelinlik modelleri arasından en doğru tercihi nasıl yapacağız diye soracak olursanız, kendi gelinliğim için araştırma yaparken karşıma çıkan şu alternatif beyaz elbiseler kısmına bir göz atmanızı tavsiye ederim. Elle, son modaya uygun, klasik gelinliğe alternatif olabilecek oldukça güzel, zarif ve şık beyaz elbiseler hakkında harika bir galeri hazırlamış. Üstelik mağaza mağaza dolaşmanıza gerek kalmadan, tek bir tıkla fotoğraflara bakarak hem model hakkında fikir edinebiliyorsunuz hem de altında yazan marka ve fiyat detayı ile beğendiğiniz elbiseyi nerede bulabileceğinizi ve ne kadar ödemeniz gerektiğini oturduğunuz yerden öğrenebiliyorsunuz.
Şahsen, bu galeri sayesinde kendi elbisemin nasıl olacağı hakkında az da olsa kafamda bir şeyler oluşturabildim nihayet. 

Umarım size de faydalı olur.
2 yorum:

  1. eşim düğününde beyaz elbise tarzında pronoviastan bir gelinlik aldı. muhteşemdi. hala hep aklıma gelir.

    YanıtlaSil
  2. bu konuda pronovias çok başarılı, evet pahalı ama bir kere giyiliyor ama ömür boyu akılda kalıyor. en azından beyaz elbiseleri denemelisiniz. illa pronovias olacak diye bir şey yok.

    YanıtlaSil