Arm & Hammer Trully Radiant Diş Macunu | Beyazlatıcı Diş Macunu

Herkese günaydın! 

Geriye şöööyle bir göz atınca, bir çok diş macunu yazısı yazdığımı fark ettim. Çokça marka denemiş, hatta kendi diş macununu bile yapmışım aradığım diş macununu bulabilmek için. Bulabilmiş miyim? Bence evet, son zamanlarda içerik olarak daha temiz diş macunları üretiliyor, eskisi gibi diş macunu dendiğinde market raflarındaki kimyasal dolu tüplere mahkum olmamak ve farklı farklı aromalar diş fırçalamayı daha da keyifli hale getiriyor ^,^

Yeni keşfim ise;
Arm & Hammer Diş Macunu Yorumları

Amerikalı Church&Dwight firması uzun yıllar boyunca kabartma tozu satışı yapmış, yapmış demek biraz ironik olur çünkü bu işte çok da başarılı olamamışlar : ) Daha sonra kabartma tozunun (Yani karbonat) farklı işlevlerini keşfederek kendilerine farklı yollar çizmişler. Bu yollardan birinde de dişlerinizi fırçaladığınızda karbonat tadını gerçekten hissedebileceğiniz ve artık meşhur olan Arm&Hammer diş macunlarıyla karşılaşıyorsunuz. 


Kısaca detaylarına değinecek olursak;
  • Karbonatı zaten diş bakımında kullandığım için, karbonatlı olması benim için büyük bir artı oldu.
  • Beyazlatıyor mu? Evet, dişlerimi gözle görülür biçimde beyazlattı çünkü karbonat içeriyor, tabi bunun için düzenli kullanım lazım. 
  • Ferah bir nefeste oldukça etkili, fakat mentolü çok keskin olmadığı için uzun süre ağızda kalan mentol kokusu bu macunda ne yazık ki yok. 
  • Diş etlerimde artı ya da eksi herhangi bir etkisi olmadı diyebilirim. Fırçaya ve fırçalama sertliğine bağlı olarak hafif kanamalar yaşasam da, çoğu zaman böyle bir problem yaşamıyorum ki az önce de belirttiğim gibi bu diş macunumla değil, fırçam ve fırçalama şeklimle alakalı.

TwitterInstagramFacebookGoogle Plus

Sevgiyle kalın!

1 yorum:

  1. Karbonatlı çeşidine rastlamamıştım bu sitede epey güzel burda olmayan şeyler bulmak güzel ^^

    YanıtlaSil