Evde Keratin Bakımı

| Natura Keratin ile Keratin Bakımı
Herkese merhaba! 

2015'de en çok şampuan bitirdim sanıyorum, bunun yanı sıra bloga en az yazdığım ürün de şampuanlar olabilir. Bunun nedeni üşengeçlikten ertelemem ve erteledikçe biten şampuanların yığılması ve benim daha fazla üşenerek yine erteleme yoluna gitmem :)

Hal böyle olunca biraz silkelenip bir yerden başlamam gerekli diye düşündüm ve "Evde Keratin Bakımı Nasıl Yapılır?" sorusunun cevabını beraber bulalım istedim ^,^

Evde Keratin Bakımı


"Keratin nedir?" konusuna kısaca değinecek olursak, çok güçlü bir protein olduğunu ve tırnaklarda, saçlarda bulunduğunu söyleyebilirim. Isıl işlemlerle, açma ve boya işlemleriyle hasar görerek yapısı bozulan saçları onarmada ve ince saçları kalınlaştırarak güçlendirmede oldukça etkili.

Bendeki ürünler Natura Keratin şampuan, Groomed Keratin içeren sülfatsız şampuan ve saç kremi ve Natura Kreatin Free Plus Me var.

Öncelikle arındırıcı şampuan, sonra Groomed şampuan kullanarak saçımı yıkıyorum ve Groomed saç kremiyle kremliyorum. Sonrasında Free Plus Me'yi saç uçlarımdan diplere doğru, saç diplerinden bir-iki parmak aşağıda kalacak şekilde uyguluyorum ve saçlarıma masaj yaparak tüm saçıma eşit dağılmasını sağlıyorum.

Yaklaşık yarım saat bekliyorum. Saçlarınız benimki gibi düz ya da düze yakınsa yarım saat yeterli olacaktır. Aksi halde süreyi bir saate kadar uzatabilirsiniz. Ardından ürünü durulayarak saçlarımı tarayarak kurutuyorum.

Normalde sonrasında ısıl işlem uygulayarak, yani saçlarınızı düzleştirerek ürünün daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz fakat ben saçıma verdiği hacimli, sağlıklı ve parlak görünümü çok sevdiğim için gerek duymadım.

Şampuan ve saç kremi temiz içeriğiyle kendi başına da çok etkili ve saçıma en iyi gelen şampuanlardan olmaya yetecek kadar iyi.

En güzel yanı, içeriklerinin temiz ve saça zarar vermeyen yapıda olması. Kuaförlerde uygulanan işlemler hem oldukça pahalı, hem de saçlara kalıcı hasarlar verebilecek kadar yıpratıcı olabiliyor.

Siz de benim gibi ev bakımlarına daha çok güveniyorsanız Natura Keratin'in sitesinde ürünleri inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.


Twitter Instagram Facebook Google Plus

Sevgiyle kalın!

2 yorum:

  1. Keratin içerikleri candır ^^ Saçta yarattığı pürüssüz hali çok seviyorum <3 Şampuan fikri iyiymiş içerik temiz madem göz atayım malum pis huylu saçlarım her şampuanı kaldırmıyor çoko:(

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Keratin bizim saçlarımıza daha da iyi yapısını değiştirmeden iyileştirir nasıl olsa pırasa kafayız =)

      Sil