The Little Relieving Tin Lip Balm | Watsons

Merhabalar!

Hadi size büyük bir itirafta bulunayım; Yıllardır aldığım kozmetiklerin çoğunu sadece beğendiğim için alıyor, bir çoğunu kullanmaya bile fırsatım olmadan tarihi geçtiği için atıyordum. Fakat 2015 bu konuda beni epey bilinçlendirdi ve 4 aydır hiç kozmetik almadım, artık da gerçekten ihtiyacım olmayınca almayacağım.

İhtiyaç, olmazsa eksikliğini hissederim dediğim tek ürün var; Lip balmlar! Her kadının çantasında bir tane bulunduğunu düşünürsek eminim ki yalnız değilim, fakat bunu da biraz abartmışım ve şu anda bir kavanoz dolusu balmım var ki bol bol kullanarak eritmeye çalışıyorum stokları ^,^


Bazı lipbalmlar var ki sadece bitsin diye değil, severek ve gerçekten kullanmak isteyerek kullanıyorum. Bunlardan birisi de mentole aşık beni, yoğun mentol kokusuyla cezbeden Watsons'un Superdrug balmlarından The Little Relieving Tin Dudak Balm

Ambalajdan başlayacak olursak, kavanoz tipi ambalajlarda bulunan, içine parmak daldırılan ambalajları hijyenik bulmuyorum ve genellikle sevmiyorum. Fakat sanırım yapısı sert olduğundan ve parmağımın her yanına bulaşmadığından, bu ürünün ambalajıyla sıkıntı yaşamadım. 

Yeşil rengi, sevimli superdrug yıldızlı metal ambalajıyla sevimli görünümü olan bu balm, yukarıda da belirttiğim gibi oldukça yoğun mentol kokusuna sahip.

Dudaklarda etkisi ortanın üzerinde, yani nem vermesi başarılı. Daha da iyisi, dudaklardaki çatlakları ve can acıtan soyulmaları bir kerelik kullanmada bile iyileştiriyor! 

Ailecek en sevdiğimiz yönü ise tamamen işleviyle alakasız ^,^ Şu sıralar grip olmayan insan parmakla gösterilir, o kadar az. Gripte en sevmediğim şeylerden biri de burnumun sile sile kıpkırmızı olup yanarak acıması. Bu ürünü kullandığımızda, eşimin de benim de gripken burnumuzun kenarları kızardıysa hemen geçirdi ve yumuşattı. Yine burnumuzun kenarına sürdüğümüz için, yoğun mentol kokusuyla burnumuzu bir kaç dakika içinde açtı ve nefes almamıza yardımcı oldu ve iki haftada ürün ortasından epey oyuldu bile! 

Sadece benim favorim değil, bizim favorimiz diyebilirim. Balm olarak sevdim, fakat daha çok sevdiğim yanı burnuma çok iyi gelmesi oldu ki her hastalığımda farklı farklı kremler denemiş ve o iğrenç acıya çözüm bulamamıştım.

Watsons mağazalarından 6-7 lira gibi komik bir rakama bulabilirsiniz bu büyük gramajlı kahramanı..Sevgiyle kalın!

2 yorum:

  1. çok sevimli benim de ilgimi çekti ama çok balmım var biraz eritsem hemen alacağım...

    YanıtlaSil
  2. o stoklar erimez çoko :((

    YanıtlaSil