Moshosgarden | Ultra Facial Wash Gel & Grande Soothing Toner

Merhaba!
Buralarda günlerdir, hatta haftalardır ne güneş var ne de kar. Kışa yakışmayan, kapalı ve boğucu bir havayla boğuşuyor sinir sistemimiz ki bu havayla rehavete kapılmadan gün geçirmek neredeyse imkansız..

Yazarınız güzel fotoğraflar çekmek için güneşin gelişini beklese de, bu bekleyiş bir arşiv gezintisiyle sona erdi ki çok uzun zamandır kullandığım, yazmayı ertelediğim iki ürünün yazdan kalma fotoğraflarıyla biraz da olsun renklenelim istedim ^,^


 En başta belirteyim ki; Bu iki ürün cilt bakımımın daimi temel iki parçasını oluşturuyor. Denediğim diğer ürünleri bloga yazmak için kullanıp, ardından bu iki ürüne devam ediyorum. Bunun nedeni sanırım ürünleri cildime değdirirken; temiz içeriğinden dolayı içimin tamamen rahat olması!

Markaya kısaca değinecek olursam; Tamamen doğal içerikli ürünler üreten, kendini sürekli ama sürekli geliştiren, doğal ürün sertifikaları konusunda oldukça donanımlı bir marka.


Ultra Facial Wash Gel, her ne kadar "gel" yazsa da jele göre daha sıvı yapıda bir yüz yıkama ürünü.

Oldukça büyük bir ambalajda (200 cc) ve çok uzun süre yetecek bir ürün, zira bir pompa ürün tüm yüzü temizlemeye yetiyor. Unutmadan, bu ürünün yeni ambalajlarında pompa değil de, tonikte olduğu gibi tahliye deliği var ki çok isabetli bir değişim olduğunu belirtmeliyim ^,^

İçerdiği greyfurt özleriyle hem kokusu çok güzel ve taze, hem de cildi ferahlatarak derinlemesine temizlendiğini hissediyor. Karmadan yağlıya dönük cildimi temizlemede oldukça başarılıydı, daha nemsiz ciltlerin de sorunsuz kullanabileceğini düşünüyorum.

Parfüm, silikon, paraben, sls, renklendirici gibi kimyasallar içermiyor.


Grande Soothing Toner, kızarıklığa meyilli cildimin dostu. Ciltteki yorgunluk belirtilerini azaltmada ve cildi yatıştırmada oldukça başarılı.

Yüz yıkama jeli ile cildimi temizledikten sonra uyguluyorum, cildimi bir tık daha temiz hissediyorum. Fakat daha çok gün içinde, yüzümü kirli hissettiğimde ped şeklindeki pamukla cildimi temizliyorum. Yüz yıkama jeline göre daha pratik ve sık sık elimin gittiği bir ürün oldu kendisi, ve bu yüzden jele göre daha erken bitti.

Cilt bakım ürünü önermek ne kadar doğru tartışılır, zira hepimiz farklı cilt tiplerine ve farklı hassasiyetlere sahibiz. Fakat tertemiz içeriklerinden dolayı herkesin en azından bir kere denemesi gerektiğini düşündüğüm bir marka ve şu ana kadar kullandığım hiç bir ürününde memnuniyetsizlik yaşamadım. Özellikle her bakımlı kadının Moshosgarden kil maskelerini bir kere denemeleri gerek diye düşünüyorum ^,^

Moshosgarden ürünlerini buradan ve buradan satın alabilirsiniz.


Sevgiyle kalın!

4 yorum:

 1. bu iki ürün de tam uyarmış bana ..

  YanıtlaSil
 2. 1 alana 1 bedava kampanyası ile almıştım. İlk 2liyi yeni bitirdim. Fkat su pompalı ürün sonlara gelince biraz sıkıntı çıkartıyor, pompasız da düşünemiyorum. Umarım yeni ambalaj daha iyidir. Fotoğraflarını çekebilsem arşivime katacağım bende :)

  YanıtlaSil
 3. Fotoğraflar şahane olmuş, yazı özledim resmen :) Daha önce duymamıştım bu markayı, ama denenebilir. Güzel yazı olmuş, ellerine sağlık! :)
  Sevgiler,
  Nazlıgül | www.onmyownway.com

  YanıtlaSil
 4. bende toniği kullanıyorum hatta bitmek üzere yıkama jelinide notlarıma ekledim alıp deneyebilirim :)

  YanıtlaSil