Maybelline | The Rocket Volum' Express Rimel

Herkese merhaba!

Makyaja fazlasıyla düşkünüm aslında, fakat genellikle yok gibi doğal makyajları tercih ettiğimden olsa gerek beni görenler bu düşkünlüğümün farkında bile olmazlar. Beni ele veren tek ürün var; Maskaralar!

Hiç makyaj yapmayacak olsam bile, sanıyorum kirpiklerim sarı ve cılız olduğu için maskara kullanma gereği duyarım. Aksi halde yüzümün boş ve fazla ablak göründüğünü düşünütüm ve bence çok da haksız sayılmam ^,^

Hal böyle olunca, en çok denediğim ve yayınladığım kozmetik ürünü de maskara oluyor buradan da anlaşılabileceği gibi.. 

Son zamanlarda denediğim ve sevdiğim bir maskara da Maybelline'den The Rocket Volum' Express;


Tombik ambalajı ve mavi rengiyle oyuncak görünümlü ambalajı sevimli gelse de, fırçasını ilk çıkardığımda kocaman tepkiler verdiğim bir maskara oldu kendisi.


Alışılanın dışında tombik, kısa ve çok kısa silikon kıllara sahip plastik bir fırça. Oldukça akışkan maskara yapısıyla her kullanımda kaşı gözü pandaya çevirecek gibi görünse de, kılların kısalığıyla böyle bir etki yaratmıyor ve sadece dokundurduğunu yere etki ederek konforlu bir kullanım sunuyor.


Benim kirpiklerimde günlük diye tabir edebileceğim bir maskara, çünkü kirpikleri yoğun ve uzun göstermede çok etkili değil. Fakat kirpikleriniz zaten uzun ve yoğunsa bu maskarayı çok seveceğinizden neredeyse eminim..


Gün içinde dökülme yapmayan, akmayan bir maskara. Bu yüzden temizlemesi de zahmetli, mutlaka çift fazlı bir temizleyiciye ihtiyaç duyacaksınız. Hatta +Neslihan Altunel'in önerisiyle benim de severek uyguladığım bir taktiği sizlerle paylaşabilirim; Pamuğa çift fazlı temizleyiciyi dökmeden önce pamuğu biraz suyla ıslatırsanız, maskaralarınızın ve eyelinerınızın nasıl kolay temizlendiğine siz de benim gibi şaşıracaksınız!

 Topak topak durmaması, örümcek bacağı görünümü vermemesi bakımından da oldukça sevdim. Günlük kullanarak bitireceğim bu maskarayı belki farklı rimellerin üzerinden geçerek yoğunlaştırmak adına da kullanabilirim.

15-20 lira arasında fiyatıyla, buradan da 18.50 liraya satın alabilirsiniz.

Aranızda bu ürünü kullanan var mı? Kirpik yapınızı ve maskaranın sizin kirpiklerinize etkisini çok merak ediyorum!


Sevgiyle kalın!

8 yorum:

 1. Baska bi maskarayla destekleme fikri iyiymis ^^ Bu arada kirpiklerini seklini cok seviyorum ben haksizlik ediyosun maskarayla birlesince harika gorunuyor ♡♡

  YanıtlaSil
 2. Merak ediyordum ama sende okuyunca alınması gerektiğini anladım :)

  YanıtlaSil
 3. Ben kullandım, hatta yanilmiyorsam cok uygun bi fiyata aldım. Ara ara severek kullaniyorum. Dedigin gibi biraz cikarması zor oluyor

  YanıtlaSil
 4. Fırçanın silikon kılları benim canımı çok yakıyor sürerken batırıyorum resmen kirpik diplerime.. çok yetenekliyim :) ben genelde volüm veren tombiş kıl fırçalı bir maskaradan sonra uyguluyorum daha iyi sonuç veriyor.. Tek başına keyifsiz bir rimel anca tel tel ayırmaya yarıyor..

  YanıtlaSil
 5. Aaaa, pamuğu ıslatarak temizleyici dökmeyi ilk kez duyuyorum. Aklıma da hiç gelmemişti. Bu akşam hemen deneyeceğim :)

  YanıtlaSil
 6. Ben de zamanında alıp memnun kalmıştım . Sonra başka maceralara atılınca kaldı. Yeniden almayı düşünüyorum:)

  YanıtlaSil
 7. Çok severek kullanmıştım. Zaten maybelline'in bütün maskaralarını çok başarılı buluyorum

  YanıtlaSil
 8. kirpik döktüğünü söylüyorlar diye almayı bıraktm.

  YanıtlaSil