Jane Iredale Chocolicks Lip GLoss Paleti

Herkese mer-ha-ba!

Tüm gün yan gelip yatarak geçirdiğim günler sayılıdır galiba, bu gün de onlardan biriydi. Sanırım bu enerjik merhabamın nedeni bile bu ^,^

Bir kadın olarak çikolatayı ne kadar sevdiğimi, kokusuna ne kadar bayıldığımı anlatmama gerek yok diye düşünüyorum, çünkü bunu okuyorsanız muhtemelen aynı şeyleri hissediyoruz mutluluk verici minik karelere karşı..

 Çikolata ve çikolatalı olan her şey beni cezbetmeye yetiyor fakat bugün sizlerle öyle bir ürün paylaşacağım ki çikolatayı seven-sevmeyen herkes şık ambalajını ve renklerini çok sevecek, eminim!

Son bir kaç yıldır ürünlerini hiç kullanmadığım fakat bu ürünüyle aramızdaki buzları kıran Jane Iredale markasına ait Chocolicks lip gloss paleti;
 


Paletin en çok hoşuma giden yanı dışındaki oldukça kaliteli ve sert malzemeden üretilmiş, paletin çizilmemesini ve çantada açılmamasını sağlayan koruma kabı oldu. Öylesine üretilmiş bir kılıf değil, zira şık tasarımını oldukça beğendim. Kılıfını çıkarınca, aynı şıklıkta çikolata tadında bir paletle karşılaşıyorsunuz, ve evet; Buram buram çikolata kokuyor!


Palet dört farklı renkten oluşuyor; Sırasıyla Blood Orange, Espresso, Very Berry ve Chilli Pepper


Renkler oldukça sheer (Saydam) tonlarda, adından da anlaşılabileceği gibi ruj değil de gloss yapısında. Tek başına ya da kombinleyeceğiniz bir ruj üzerine gayet güzel duruyorlar. Renklere yakından bakacak olursak;

Blood Orange

 Espresso

 Very Berry

 Chilli Pepper

Ürünler oldukça yumuşak yapıda, hatta bu ambalajda nasıl akmadan durduklarına şaşırmış bile olabilirim. Fırçayı değdirdiğiniz an fırçaya geliyor ve dudağa kolayca uygulanıyor. İlk sürüldüğünde oldukça yapış yapışlar, fakat bir kaç dakika içinde ya kuruduğundan ya da emildiğinden bu yapışkan his azalıyor.

Işıltılı bir yapıları var ve bu ışıltı dudaklarda oldukça belirgin olarak görünüyor. Özel günlerde ruj üzerine, günlük kullanımda da tek başına rahatlıkla kullanılabilecek renkler.

Yapıları gloss kıvamında olduğu için dudaklarımda belirgin görseller yakalayamasam da, dağıtılmış halini görün istedim;


Beni en çok şaşırtan Verry Berry'nin palette mor, sürüldüğünde de kahverengi duruşu oldu. Adeta transformasyon : )

Paletin içerisinde, kapak kısmında ince uzun bir ayna var ve çok şık ve kaliteli bir ruj fırçası var. Uygulamada kolaylık sağlıyor, zaten parmakla uygulanabilecek ürünler olmadığı için fırça eklenmesi gayet yerinde olmuş.


Kısacası; Palet ambalajıyla göz dolduruyor. Harika süslenmiş bir sofra gibi düşünün, ama yemekler her gün yediğiniz cinsten. Kullanırken adeta zevk aldığım, mutlu olduğum bir palet oldu.

90-110 lira arasında değişen fiyatıyla dermokozmetik satan eczanelerden ve online eczanelerden satın alabilirsiniz.Sevgiyle kalın!

4 yorum:

 1. kokusu ayrı tadı ayrı güzel bunların :-))

  YanıtlaSil
 2. harika gözüküyorlar koklamak istedim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O zaman en yakın çikolata paketini açın, aynen öyle kokuyor :)

   Sil