Redist Argan Yağı


Merhaba!

Koskoca yılı devirip son haftasına giriş yaptık bile! Cuma tatil olacağından sanırım, bu pazartesi sendromu es geçenlerdendim ^,^ Biraz daha hafiflemek ve yılı tatlı cümlelerle bitirebilmek adına bu hafta en sevdiğim ürünlerden gitmeye karar verdim, bu da demek oluyor ki bu haftanın üç yayınının üçü de en sevdiklerime ev sahipliği yapacak..

'Argan' kelimesini ne zaman duysak, biz saç bakım çılgınlarını kulaklarımızı dört açar, dinlemeye başlarız. Ben de bu ürünü ilk gördüğümde kocaman gözlerle bakmıştım, zira kendisi içinde yüzyıllar öncesinin iksirlerini barındıran bir havaya sahip ^,^ Her zamanki gibi ambalajından yeterince etkilendikten ve uzun süre bakıştıktan sonra, kullanmaya geldi sıra. Bakalım içi de dışı kadar cezbedici mi?Redist markasından ne kadar bahsettim hatırlamıyorum. Tekrar üzerine basa basa söylemem gerekirse, bu kadar uygun fiyatlarla bu kadar başarılı saç ürünleri olan bir başka markayla tanışmadım henüz. Uzun yıllardır asetonundan, ağda yağına kadar farklı ürünlerini tercih ediyorum. Son bir kaç aydır saç bakım grubuyla o kadar haşır neşirim ki saçlarım için yatırdığım onca paraya acımama sebep olan marka kendisi. Çünkü; Az önce yazdığım gibi hem uygun fiyatlı, hem de oldukça pahalı markalarla yarışır nitelikte.

Bir süredir Pantene Onarıcı ve Koruyucu Saç Bakım Yağı'nı kullanıyorum. Yaz aylarında fazlasıyla yığranmış ve kırılmış nemsiz saç uçlarımı toparlamada oldukça başarılı olduğunu söyleyebilirim. Yaklaşık iki aydır da Redist Argan yağına geçiş yaptım ve favori bakım yağında yakaladığım etkileri bu yağda da buldum diyebilirim!

Oldukça hafif, saç uçlarında ağırlık yapmayan ve saç uçlarını neme doyuran bir yağ. Ben bu tarz ürünleri saçlarımı yıkadıktan sonra, fazla nemi havluyla alıp uçtan ortalara doğru friksiyon yöntemiyle uyguluyorum ve genelde saçımı kurutmuyorum. Saçlarımı daha parlak ve sağlıklı gösteriyor.

Cam ambalajı oldukça şık, fakat ağız kısmı benim gibi sakar biri için oldukça tehlikeli görünüyor zira her kullanımda şişenin yarısını avucuma boşaltacağımdan korkuyorum. Minik bir tahliye deliği daha kullanışlı olurdu diye düşünüyorum.


100 mililitrelik aylarca yetecek bir ambalaja sahip bu ürünü bayan kuaförlerinde bulabilirsiniz. Kuaföre gitmeyen, hatta kuaföre girmekten bile hoşlanmayan biri olarak kozmetik mağazalarının raflarında, yine aynı uygun fiyatla yerini almasını umuyor ve herkese harika bir hafta diliyorum! 


Sevgiyle kalın!

3 yorum:

  1. Ambalaj kapağı hariç her şeyiyle gerçekten kusursuz ^^ Güle güle kullan adaşım :*

    YanıtlaSil
  2. merhabalar... benim saçım dalgalı kıvırcık. Acaba saçlarımı yıkadıktan sonra şekillendirici görevide görür mü? Başka bi marka argan yağı kullanmıştım saçım şekilli yumuşak ve parlaktı. Redist te de bunu görmeyi umuyorum :)

    YanıtlaSil