Tırnak Etini Kesmeden Manikür | Barielle Argan Yağlı Tırnak Eti Canlandırıcısı

Merhabalar!

Kadınlar, güzelleşmek adına ne yapmadık ki. Dünyanın bir ucunda bir kabile boynuna halkalar takarak boyunu uzatırken, bir diğer ucunda tırnaklarımızın kenarlarını keskin metallerle sıyırdık : )

İtiraf etmeliyim ki ilki de ikincisi de tarihe gömülmeye yüz tuttu, çünkü artık tırnak etini kesmeden manikür bilinçlenen kadınların bakım rutinine dahil oldu.

Öncelikle tırnak etlerini kesmenin zararlarından bahsedelim; Tırnak etleri aslında tırnaklarımızı koruyan bir bariyer görevini görüyor. Kesildiği takdirde o bariyer ortadan kalkarken, tırnak etine dokunan kesme aparatlarıyla tırnak kenarlarına kolayca mikrop bulaşarak iltihaplanma ve daha büyük sorunlara yol açıyor. 

Bunun yerini tutan hem pratik, hem de daha sağlıklı bir yöntem var: İtme yöntemiyle manikür

İtme yöntemiyle manikür yapmak için yapmanız gereken tırnak kenarlarını bolca nemlendirmek ve ardından, kütikülleri herhangi bir itme aparatıyla tırnak diplerine doğru bastırmak.

Çok inatçı kütiküllere ise nemlendirme yetersiz kalıyor. İşte bu durumda imdadımıza aşağıda bahsedeceğim tarzda, kütikül yumuşatıcı ürünler yetişiyor;Barielle Argan Yağlı Tırnak Eti Canlandırıcısı, tırnak etlerini yumuşatarak korumayı, aynı zamanda şeytan tırnağı (En sevmediğim!) oluşumunu da engellemeyi vaat ediyor.

Jel formundaki bu krem, sert tırnak etlerini kalıcı olarak yumuşatmayı vaat ediyor, bunu da yüzdesini bilmediğim içerdiği argan yağıyla yapıyor.

Ürünün kapağını açınca koruma kapakçığıyla karşılaşıyorsunuz;


Onu da açınca turuncumsu jel ürün karşımıza çıkıyor. Bu jel üründen bir miktar alarak tırnak etlerime, özellikle sorunlu bölgelere bol gelecek şekilde uyguluyorum. Bunu genelde ince uçlu, kullanmadığım bir far fırçası ile yapıyorum. Biraz bekledikten sonra kalın sürdüğüm ürünü tüm tırnak çevreme yayıyorum.

Yoğun nemlenmiş olan kütiküllerimi aparat yardımıyla itiyorum ve ardından dilersem oje uyguluyorum.


Ürünü kullandığım süreç içinde sıkça karşılaştığım şeytan tırnağı problemini aştım sayılır. Nemlendirmesi konusunda çok uzatmadan 'İyinin daha iyisi' yorumunu yapacağım.

Daha uygun fiyat, artırılmış gramaj ve daha temiz içerikle tadından yenmeyeceğini düşündüğüm bu ürünü Lilakutu'dan satın alabilirsiniz. 


Sevgiyle kalın!

2 yorum:

  1. benim kutikullerim çok inatçı, bir kaç kez jel tarzı ürün alarak denedim ama pek memnun kalmadım. Barielle bir göz atayım :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Benimkile de öyle, iki üç el yıkamasında semsert oluyorlar ama bu epey iyi geldi. Tabi günde 2-3 kez kullanmam gerekiyor :)

      Sil