Rimmel London Kate Moss Nude Ruj Koleksiyonu

Merhabalar!

Makyaj konusunda tam bir kaplumbağayım! Farklı renkler, tonlar, stillerle karşılaştığım an kendimi kabuğuma çekip, saklanıyorum. Özellikle ruj konusunda değişikliklere tamamen kapalıyım. Farklı, iddialı tonlar beni hep korkutuyor. Bu yüzden gül kurusu, nude ya da şeftali tonlarından gidiyorum hep.

Hal böyle olunca, Rimmel London'un en sevdiğim ruj serisi Kate Moss'un Nude koleksiyonu şu sıralar beni en çok cezbedenler ve en çok kullandıklarım arasında, tabi cesaretimin eksik kaldığı bir kaç renk dışında ^,^

Kate Moss serisinin renklerine göz atalım mı?01 dudak bakım kremi de dahil olmak üzere, Kate Moss serisinin tüm renklerine sahibim. Birisi bordoya çalan koyu bir kahve, diğerleri daha açık tonlarda. Sonbahar-kış için oldukça kullanışlı ve her ten renginin kendine uyan nude rengi bulabileceği çeşitli renkler.

Serinin cezbedici renklerinin yanında en güzel yanlarından birisi fazlasıyla şık ambalajları;


Renklere numara sırasıyla göz atacak olursak;

01
40
42
43
45
48

Rujların yapıları, sürümleri ve kalıcılıkları renkten renge göre oldukça değişiyor. Bu yüzden her rengi ayrı ayrı yorumlamak istiyorum ^,^ Fakat genel olarak bir kaç noktaya değinmek istiyorum; Hepsi kremsi yapıda, fakat yumuşaklık, opaklık ve kalıcılık konusunda değişiklik gösteriyorlar.

Dudak bakım kremine değinecek olursak, yumuşak yapılı ve stick formda olduğu için oldukça kullanışlı. Yine parmak teması olmadığı ve kapağı sağlam kapandığı için oldukça hijyenik olduğunu belirteyim. Çok beklentim olmadan bir kaç kere kullandığımda, beklediğimden oldukça iyi olduğunu fark ettim. Özellikle bu serinin rujlarıyla oldukça uyumlu. Fakat rujdan yaklaşık yarım saat önce uygulamanız gerekiyor.

40 numara, bendeki rujların en açık olanı. Ayrıca en yumuşak ve en ıslak yapıda olanı da. Ten rengim oldukça açık olduğu için dudağıma kapatıcı sürmüş gibi dursa da, koyu buğday tenlilerde hayal edince muhteşem duracağını düşündüm : )

Sürerken çok dikkatli olmak gerekiyor. Çizgilenme yapıyor ve bir kaç katta opaklaşıyor. Bu yüzden pudrayla sabitleyip, üzerinden tekrar geçmek mantıklı olabilir, ya da sürümden sonra pudra uygulayarak sabitleyebilirsiniz.

Dudaklarımda duruşu;42 numara yine serinin en açık renklerinden, fakat bu sefer beni ölü gibi göstermeyen bir nude : ) Yapısı 40 numaraya göre daha sert ve sürümü çok kolay. Ayrıca kapatıcılığı oldukça yüksek, tek katta yeterli bir opaklık sağlıyor. Harika bir günlük ruj, açık renk olmasına rağmen oldukça kalıcı.  Çizgilere dolmuyor ve kusurları belli etmiyor.

Dudaklarımda duruşu bu şekilde;43 numara, bir tık daha koyu tonlarda bir nude. 42 ile arasındaki fark az olsa da, kendime daha fazla yakıştırdığımı söyleyebilirim : ) Yapısı 42 numarada olduğu gibi oldukça kapatıcı ve kalıcı. Çizgilere dolmuyor ve kusurları belli etmiyor.

Duruşu şu şekilde;45 numara, diğerlerinden farklı olarak hafif gül kurusu tonlar barındıran bir nude. Tüm renkler arasında favorim oldu diyebilirim. Yapı olarak yine örtücü ve kalıcı. Sürümü çok kolay, çizgilenme yapmıyor ve kusurları belli etmiyor.

Dudaklarımda duruşu bu şekilde;Gelelim son ve en iddialı renge : ) Ruju ilk gördüğümde 'Asla' desem de aslında o kadar da koyu ve benim için korkutucu bir renk olmadığını kullanınca fark ettim. Bordoya çalan, koyu bir pembe. Sürümü oldukça kolay ve en kalıcı olan renk. Saatlerce dudaklarımda kalmayı başardı. Duda kalemiyle daha iyi performans göstereceğini düşünüyorum.

Bende bu renk dudak kalemi olmadığı için tek başına uyguladım, duruşu şu şekilde;Sizin favoriniz hangi renk oldu? Sizce bana en çok yakışan hangi renk olmuş? Yorum yazarsanız çok sevinirim!

Tüm Rimmel London ürünlerini Watsons şubelerinden satın alabilirsiniz. Kate Moss rujlara da yine Watsons'dan, 15 liraya satın alabilirsiniz. 


Sevgiyle kalın!

18 yorum:

 1. Benim aklım 42 ve 43'te. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İkisi de harika renkler ve yapıları çok güzel :)

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. Beğenmenize sevindim :) Ama o üzgün surat nedenn nedenn :)

   Sil
 3. 48 numara favorim bir tek onu aldım zaten seriden..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sana çok yakışır :) Bana da biraz cesaret lazım ^,^

   Sil
 4. Sana mı bayıldım rujlara mı bilemedim.

  YanıtlaSil
 5. bence en çok yakışan 45 numara olmuş, 48 de çok güzel ama sanki biraz daha göz makyajıyla daha iyi durur, ama 45 numarayı sürüp çıkabilirsiniz çok güzel, partik bir renk, güle güle kullanın:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim de favorim 45 oldu :) Çok teşekkürler

   Sil
 6. Hepsi çok yakışmış :)

  YanıtlaSil
 7. Hepsi çok yakışmış :)

  YanıtlaSil
 8. 43 den itibaren hepsini çok yakıştırdım ki ^^ Diğerlerini de pembik glosslar ile yumuşatırsın mis gibi olur ^^ Tam senlik bir seri resmen nude doğal yumuşacık renkler ^^

  YanıtlaSil
 9. 48 numara oldukça yakışmış.Benim favorim 48 numara.Güle güle kullan. :)

  YanıtlaSil
 10. Esmer tene en çok 43 mü 45 mi yakışır

  YanıtlaSil
 11. Esmer tene en çok 43 mü 45 mi yakışır

  YanıtlaSil