Redist Milk & Honey Saç Bakım Maskesi & Saç Köpüğü

Merhaba! 

Havalar soğumaya başladıkça, montlar ve botlar giyinmeye başladıkça nedendir bilinmez cilt ve saç bakımına düşkünlüğüm daha da bir artıyor : ) Sanırım yazın sıcak havaların verdiği o rehavet, usanmışlık hissi üzermde olmuyor, tam bir kış insanıyım diyebilirim! 

Bunda kış kokularını fazlasıyla sevmemin de etkisi olabilir, mesela Redist markasının ballı ve sütlü serisi ^,^

Redist ürünlerini uzun zamandır tercih ediyorum. Kuaförlerde bulabileceğiniz, şaşırtıcı derecede uygun fiyatlı ve kocaman gramajlı bir marka. Ürünlerinin etkileri de ambalaj arkası vaatlerini neredeyse tamamen karşılıyor. 

Önümüzdeki haftalarda bir çok Redist ürününü sizlerle paylaşacağım, bugünün konukları ise Redist Milk & Honey Saç Bakım Maskesi & Saç Köpüğü5 üründen oluşan serinin tümünün kokusu aynı, karamelimsi ve yoğun bir kokuya sahip. Kokusu oldukça kalıcı, özellikle saç köpüğünün kokusu yıkayana kadar parfüm gibi kokmaya devam ediyor : )


Maskeden başlayacak olursak; 300 mililitrelik büyük bir ambalaja sahip. Bana 4-5 ay gibi uzun bir süre yeteceğini düşünüyorum : )

Saçlarımı şampuanlayıp, duruladıktan sonra fazla suyunu ellerimle sıkıp bir tatlı kaşığı kadar maskeyi saç uçlarımdan boylarına doğru uyguuyorum. 2-3 dakika beklemek yetiyor, fakat ben beklerken vücuduma peeling gibi işlemler uyguladığım için 5 dakikaya kadar tutuyorum. Ardından ılıktan biraz daha sıcak suyla duruluyorum.

Bu maskeyi uyguladığımda, ayrıyeten saç kremi kullanmıyorum. Tek başına saçlarımı yumuşacık yapıyor, saçlarım saç açıcı sprey kullanmadan bile kolay açılıyor. Saç tellerim çok ince olduğu için normalde bu imkansız.

Maske kullanımından sonra saçlarımı taradığımda uçların daha az kırıldığını fark ettim. Daha iyi nem veriyor ve kolay açıldığı için sert davranmak zorunda kalmıyorum.
Saç köpüğü kullanmaya yeni yeni alışıyorum diyebilirim. Önceden kullandığım saç köpükleri saçlarımı keçeleştirmişti, bu yüzden bir süre kulanmadım. Fakat bunun saçıma uygun ve kaliteli saç köpüğü seçmediğimden kaynaklandığını anladıktan sonra, daha kaliteli seçimlerle kullanmaya devam ettim : )

Redist saç köpüğü, markanın tüm ürünleri gibi oldukça fazla gramajlı, 200 mililitrelik bir tüpte.

Saç bakımında en sevdiğim şey, bitecek diye korka korka kullanmamak. Bir çok sevdiğim ürünü çabuk bitiyor diye almadığım oluyor zira : )

Saçlarım hafif nemliyken ya da kuruyken, tüpü ters tutarak mandalina büyüklüğünde köpüğü avucuma sıkıyorum. Ardından saç uçlarımdan başlayarak boylara doğru yediriyorum, durulamıyorum.


Diğer saç köpüklerinden farklı olarak sadece şekil vermek amaçlı kullanılmıyor. Ayrıca saça bakım yapıyor, saçlara nem veriyor. Düzenli nemlenen saçların da kırılma olasılığı azalıyor ve daha kolay taranıyor.

Bu köpüğü iki türlü kullanıyorum;

Eğer saçlarımı örüp açmışsam, ya da maşayla şekil vermişsem başımı eğiyorum ve köpüğü, saçlarımın alt kısımlarından üstlere doğru avuçlayarak uyguluyorum. Böylece dalgaların ve buklelerin tutuşu sağlamlaşıyor, gün boyu kolay kolay düşmüyor.

Normalde düz olan saçlarımı düz kullanacaksam, biraz daha az ürünü avcuma yayarak saç boylarıma ortadan uçlara olacak şekilde parmaklarımla aşağı doğru tarar gibi yediriyorum. Bu işlemi uyguladığımda da saçlarım kabarmıyor ve elektriklenme olmuyor. Çoğu saç köpüklerini bu türlü uyguladığımda işe yarıyor.

Tekrar belirtecek olursam, bu köpüğün en güzel özelliği kalıcı kokusu : ) Dışarı çıkacaksam ve makyaj yapmak istemiyorsam, parfüm sıkmayacaksam saçıma bu köpükten uygulayarak hafif, hoş ve tatlı bir koku elde ediyorum.

Redist ürünlerini kuaförlerden satın alabilirsiniz. Sevgiyle kalın!

6 yorum:

 1. Güle güle kullanın, merak ettim gerçekten, kuaförlerde denk gelirsem mutlaka bakıcam :)

  YanıtlaSil
 2. Bu keşfi benim geç okumam ayıp oldu ^^ Marka çok güzel görünüyor diğer ürünlerin detaylarını da bir an önce yaz mamocan fena kanım kaynadı ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Senin şimdiye kadar tanışmaman bile ilginç Kermitim :) Tam senlik ürünler

   Sil
 3. ben de yeni duydum, denemeli

  YanıtlaSil
 4. Ben de bugün aldım ve kullandım. Saçlarım çok kuruydu. Kokusu ve saçlarıma sürdükten sonraki yumuşaklığı süper. Bildiğiniz kuaförden almanızı öneririm.

  YanıtlaSil