Evim Nasıl Huzurlu ve Düzenli Olur? | Düzenleyin - 2

Merhabalar!

"Evim nasıl düzenli ve huzurlu olur?" serisinin ilk yazısından, fazlalıklarımızı attık ve rahatladık.

Bugün de kalan eşyalarımızı düzenlemek ve düzenli tutmak adına minik bir kaç ipucundan bahsedeceğiz.

Öncelikle fazlalıklardan kurtulduğumuza emin olmamız gerek. Gerek giyim ve kitap, gerek kırtasiye ve kozmetik alanında sadece gerçekten ihtiyacımız olanları bıraktık. Ve zaten emin olun, ekstra çok efor sarfetmeye gerek kalmadan evimiz büyük ölçüde düzene girdi bile!

Geriye kaldı bir türlü düzene koyamadığımız, ufak tefek eşyaları kategorize etmek ve düzenlemek. Örnek verecek olursak; pamuklar ve makyaj fırçaları..Evimde her zaman göze batan minik fakat rahatsız edici ayrıntılardan biriydi pamuk paketleri. Buna eski bir stokçu olarak indirimde paket paket stokladığım pamukların etkisi çoktu. Bir çok yakınımın da söylediği gibi belki de bir çok devlet hastanesinde bile bendeki kadar pamuk yoktu ^,^

Saklama ve düzenleme yöntemlerini araştırırken karşıma görselde gördüğünüz şeffaf, bölmeli kutu çıktı. Hem hijyenik, hem de takılıp çıkarılabilir bölmeleriyle beni cezbeden pamukluk, şu anda disk pamuklarıma, kulak çubuklarıma ve makyaj düzeltme çubuklarıma ev sahipliği yapıyor. Üstelik malzemesi oldukça sağlam ve kalın.


Bu pamukluğa buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca kozmetik ve kırtasiye ürünlerinizi düzenleyeceğiniz bir çok düzenleyiciyi de aynı yerde bulabilirsiniz.

Yani düzenlemek kavramındaki minik sır, malzemeleri kategorize etmek ve bunu en pratik yoldan yapmak. Ayrıca, şekilsiz ve pakette olan ürünleri dağınıklık yaratmayacak şekilde düzenleyicilere koymak. Tabi evin her yerini kutularla donatmadan, dozunda yapmak gerek : )

Eğer bu düzenlemeyi yaparken ürünü alıp-koyarken zorlanacağınız bir yol seçerseniz, yorgun anınızda "Sonra toplarım" diyerek elinizdekileri yine ortalığa bırakacak ve dağınıklık kaosuna hoşgeldin diyeceksiniz..


Sevgiyle kalın!

6 yorum:

 1. Her şeyin bir yeri ve düzeni olması bile huzur verici benim gibi kutulama huyu olanlar için çok ideal ^^ Pamukluğum yoktu ama bak iyi fikirmiş bunu denicem .

  YanıtlaSil
 2. Pamukluk kullanmaya çok sıcak bakmıyorum çünkü kapalı bir dolaba koyacaksam ayrı bir kutuya koymaya gerek kalmıyor. Raf veya tezgahta bırakmak da hoşuma gitmiyor. Ama makyaj çekmecelerinde gözüm var muhakkak alacağım onlardan :d

  YanıtlaSil
 3. çok düzenli ve şeker görünüyor. Bende bloguma beklerim. www.esyspage.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
 4. O,renkli ve top pamuklardan bende aldım ama ne için kullanıcam bilmiyorum Mamo :(( fikir verirsen memnun olurum.
  *Güzel göründüğü için aldım

  YanıtlaSil
 5. Bu tip düzenleyicilerden hep arıyorum bulamıyorum. Biraz daha ulaşılabilir olsa !! Koçtaş son zamanlarda atak yapmıştı onda da stok sorunu vs.. Verdiğin linke göz atacağım..

  YanıtlaSil