Super Mask Klementin Kil Maskesi | Moshosgarden

Herkese merhaba!

Uzun bir aranın ardından bu hafta yayınlara ağırlık vermek istedim, en başat da sürekli ve severek kullandığım ürünlere yer vermek istedim birazcık duygularıma teslim olarak : )

Hafta ortasında da blogun ana sayfasını artık bir çoğumuzun aşina olduğu  Moshosgarden markasına ait uzun süredir sabırla yazılmayı bekleyenlerin en başını çeken Klementin Kil Maskesi ele geçirdi;Moshosgarden felsefesine bilmeyenler için değinecek olursak, toz zerresi kadar yapay kimyasal içermeyen cilt bakım ürünleri üreten ve en önemlisi müşterilerin memnuniyetini artırmak için kendini, ambalajlarını, ürün çeşitliliğini ve içeriklerini sürekli yenileyen bir firma.

Ürünleri Cruelty Free, Vegan ve Eco Materials sertifikalarına sahip. (Bkz: Kozmetiklerde bulunan sertifikaların anlamları)

Bir çok ürününü kullandığım firmanın açık ara en sevdiğim ürünleri kil maskeleriydi. Şurada önceki deneyimlerini paylaşmıştım. Yenilenen ürünü kullandığımda ise ilk defa bir ürün için hiç sevmediğim ve klişelerin klişesi 'Hayatımın ürünü' tabirini kullandım!


Karmadan yağlıya dönük cildimin en iyi yatıştırıcısı olan bu maskeyi kullandıktan sonra cildimi ilk defa bu kadar temiz ve duru hissettim. Kendi kil karışımlarımda tutturamadığım yağ ve nemlendirme oranı bu maskede gayet başarılı. Cildimi kurutmuyor, fakat fazla yağını da alıyor.

Bir çay kaşığından biraz az ürünü yine bir çay kaşığı kadar suyla iyice karıştırıp bir fırça yardımıyla göz ve dudaklarıma gelmeyecek şekilde cildime sürüyorum. Ürün kuruduktan sonra çok fazla beklemeden ılık suyla yıkıyorum.


Banyolarınızı üzmemek adına küçük bir tüyo vermek gerekirse, ben bu maskeyi duşa girmeden yapıyor ve direkt duşa giriyorum. Çünkü lavabo. yerler, havlular.. Her yerin kil olması kaçınılmaz, ne kadar dikkat ettiysem beceremedim :')

Maskenin fiyatı 43 lira, ikili alırsanız 10 lira kadar avantajla 77 liraya satın alabilirsiniz. Moshosgarden'ın ara sıra black friday, özel gün ya da bayram indirimleri oluyor. Böylece daha uygun fiyata sahip olabilirsiniz.Sevgiyle kalın!

7 yorum:

 1. bende geçen hafta moshos garden dan maske ve tonik sipariş ettim elime ulaşmasını bekliyorum umarıım bende memnun kalırım umutluyum! :)

  YanıtlaSil
 2. Çok güzel yazmışsınız,en kısa sürede bende maskelerini alacağım :)

  YanıtlaSil
 3. Su an cok merak ettigim bi urun oldu. Fakat benim cildim kuru bana olmaz sanirim? :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Moshosgarden sitesini incelerseniz her cilt tipine uygun cilt maskesi var :)

   Sil