Estee Lauder Double Wear Kapatıcı | 02 Light Medium

Merhaba! 

Salı, haftanın en sevmediğim günü ki problemlerimiz taa ilkokul yıllarıma dayanıyor : ) İlkokula giderken salı günü, beslenmede zeytin-peynir günüydü ki hiç sevmezdim. 

Hayatım boyunca en fazla ders, en sevmediğim dersler, en ağır işler ve nöbetler hep bugüne denk geldi ve gelmeye devam ediyor. Olumlu bakayım diyorum ama olmuyor, olmuyor..

Ben de salı gününü sevdiğim bir ürünle ve pembe çiçeklerle biraz daha çekilir ve sevimli hale getirmek istedim ^,^

Blogda çok fazla fondöten ve kapatıcı yazısı bulmanız zor, çünkü cildimi kapatmayı cildim için yük olarak görüyorum. Ne zaman cildime bu tarz ürünleri uygulasam bu ürünlere daha bağımlı hale geliyorum çünkü gözeneklerim genişliyor ve sivilcelenme oluyor.

Tabi ki bu hiç kullanmıyorum demek değil, özellikle çok uyuyamadığım ve yorulduğum dönemlerde, özel gün makyajlarında göz altlarıma bir kapatıcı el atsın istiyorum. Şu sıralar o kahramanlar LA Girls Pro Concealer (Tık) ve bugünün yıldızı olan Estee Lauder Double Wear Kapatıcı;Light, medium light ve medium olarak üç farklı tonu olan kapatıcının renk skalasının ne kadar dar olduğunu belirterek başlayım öncelikle.

Light rengini tenime daha uygun görsem de bembeyaz ve yapay göz altlarına maruz kalmamak için medium light kullanıyorum. Ten rengime tam oldu diyemesem de fark edilmiyor, yani siz de açık renk tenliyseniz bu iki renk arasında tercih yapabilirsiniz.

Fotoğraflarda tam rengini yansıtması için özellikle doğal ışıkta çektim.


Mac Pro Longwear kadar kurutucu ve ağır bir yapıya sahip değil ve bence onun kadar çizgilere dolma yapmıyor. Pudra ile sabitleme yapmama dahi gerek kalmadan (Ki hiç pudra kullanmıyorum) gün boyu bozulmadan dayanıyor.


Süngerli aplikatörüyle kolay bir uygulama sağlıyor ve göz altlarınıza dokundurduğunuz kapatıcıyı hızlıca yaymanız gerekiyor. Çabuk sabitleniyor ve biraz bekleseniz bile silip tekrar uygulamanızı gerektirecek kadar çabuk oturuyor cildinize.

Bu arada azıcık bir ürünün yeterli olduğunu söyleyebilirim, çok yoğun ve pigmentli bir yapısı var.


İlk başta çabucak bitecek gibi görünse de, 7 mililtrelik minik ambalajıyla zor biten bereketli bir ürün, 100 liralık fiyatıyla bi zahmet bereketli olsun ama, değil mi? :)

Özellikle çok sorunlu ve yoğun kapatıcı isteyen göz altlarını varsa ya da kapatılması gereken koyu cilt lekeleriniz varsa bu kapatıcıdan beklediğinizi alabilirsiniz. Genç ve sorunsuz ciltlerin de özel gün makyajlarında kurtarıcısı olabilir.

Buradan satın alabilirsiniz.


Sevgiyle kalın!

2 yorum:

  1. Aynı şekilde fondoteni yük olarak görüyorum resmen =D ama gözaltı kapatıcısı olmazsa olmaz :)

    YanıtlaSil
  2. kapatıcı kullanmayı çok seviyorum. Favorim Lancome kapatıcı. Süper bir kapatıcılık sağlıyor ve hiç yapay durmuyor.

    YanıtlaSil