Doğal İçerikli Diş Macunları | Bioplante

Merhabalar!

Dün gece bir rüya gördüm, kabus desek daha doğru olur sanırım. Alt iki dişim düşüyordu, ağlıyordum ve sürekli aynaya bakıyordum. Aslında bu kabus sürekli tekrarlanıyor farklı versiyonlarıyla, nedeni de sanırım diş bakımı konusunda fazla hassas olmam ve dişlerime çok önem vermem. 

Blogumda da bunun yansımaları mevcut; Bir çok diş bakımı ve doğal içerikli diş macunu yazısı! Hatta hızımı alamayıp kendi diş macunumu evde yaptığım bile olmuştu kozmetik severler ^,^

Şimdi de yeni tanıştığım ve bloglar arasında sıkça görmeye başladığımız Bioplante markasına ait iki farklı aromalı diş macunu sizlerle paylaşmak istiyorum; Bioplante Sarı sakız ve tarçın aromalı diş macunu, klasik ve kimyasal içerikli diş macunlarının aksine mentol kokusunu bile bitkilerden alıyor.

Florür, şeker ve SLS içermiyor ki florür içeren diş macunlarının dişleri temizlerken diş minesini çizdiği ve uzun vadede aşınmalara yol açtığı son yapılan araştırmalarca kanıtlandı. Flörürsüz diş macunu arayışındayken beni sevindiren Bioplante diş macunu, aynı zamanda verdiği ferah ve kalıcı mentol & tarçın kokusuyla kendini sevdirmeyi başardı.

Fakat itiraf etmeliyim ki, narenciye kokularına zaafı olan biri olarak yine Bioplante'nin bergamot ve portakal aromalı diş macununu daha çok sevdim : )


İçeriği neredeyse aynı olan iki diş macununun farkı, aromaları.

Sitelerinde; İki ürünün de konsantre olduğu ve tek fırçalamada nohut büyüklüğünde ürünün yeterli olduğu yazıyor ki bu konuda görüşüm farklı. Tüm diş macunlarında fazlası zararlı olduğu için mercimek tanesinden birazcık büyük ürün yeterli oluyor, konsantre olan bu üründe ise aynı miktar kullanıyorum ve yeterli geliyor.

SLS içermediği için çok fazla köpürmüyor. Unutmadan, SLS içermemesi (SLS Nedir?) büyük avantaj bu yüzden köpürmesi benim için çok önemli değil.

Diş beyazlatmada harikalar yaratmasa da oldukça başarılılar. En önemlisi diş eti kanamalarımı ve içerdiği organik Japon nanesi yağıyla aftlarımı azalttılar. 

Bu iki macunu ve diğer aromalarını incelemek ve satın almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Fiyatları içeriklerine ve gramajlarına göre oldukça uygun, tabi bunun üzerine bir miktar da kargo ücreti ekleniyor : )Sevgiyle kalın!

2 yorum:

  1. İçeriği iyi olanlar beyazlatmayi dedigin gibi iyi yapmiyor. Tabi icerik cok onemli. Elimdeki bitince deneyebilirim :)

    YanıtlaSil