Catrice Kaş Maskarası | 20

Merhaba!

Haftanın son iş gününe ulaşmanın keyfini bir kahveyle çıkarırken, boş durmak istemedim ve buraya Türkiye'ye yeni gelen bir marka ve bu markadan favorim ile ilgili notlar düşmeye geldim : )

Kozmetik tutkunu olup da Catrice markasını bilmeyen sanırım yoktur, fakat bir çoğumuzun kozmetik literatürüne Türkiye'ye gelmesiyle girdiğini söylemek de yanlış olmaz. 

Uygun denebilecek fiyatları ve fiyatının üzerinde performans gösteren ürünleri, geniş renk skalası ve kalıcığıyla bir çoğumuzun makyaj çantasında yerini aldılar bile, özellikle de allıkları! 

Benim Catrice favorim ise uzun süredir arayışı içinde olduğum ve sevgili +Selin seregon sayesinde tesadüfen tanıştığım 20 numara kaş maskarası;


Kaşlarımla oynamayı çok sevmem, doğal duruş genellikle tercihimdir. Doğallık demişken de düşük kaşlarımın iyice düşüp kirpik muamelesi görmelerini kastetmiyorum tabi : )

Kaşlarımı çok fazla doldurmadan, koyulaştırmayan fakat güzel tarayıp sabitleyen kaş maskarası arayışımı şimdilik Catrice 20 numarada buldum;


10 ve 20 olarak iki rengi bulunan maskaranın 10 numarası koyu, 20 numarası da oldukça açık kahve. 20 numara kaşlarıma bir iki ton koyu gelse de çok yoğun uygulamadığım için ve saçlarım kışın gelişiyle koyulaşmaya başladığı için sırıtmıyor, çok farklı durmuyor.


Kıllı ve yoğun fırçasıyla tek seferde aldığım ürün iki kaşıma da yetiyor. Hafif uygulamayla doğal bir duruş ve güçlü bir tutuş elde ediyorum. Uygulamadan saatler sonra bile kaşlarıma dokunduğumda hala sabit olduklarını, gün içinde şeklinin bozulmadığını fark ediyorum. Öyle ki normalde kaş maskarası kullanmıyordum fakat artık en basit rutinim maskara, lip balm ve kaş maskarası üçlüsü oldu ^,^

Kaşlarımın çok seyrek olmadığını da belirteyim, çok seyrek kaşlarınız varsa kaş kalemi ya da farıyla desteklemeniz gerekebilir. Çünkü boşlukları doldurma gibi bir özelliği yok.

Fotoğrafta da gördüğünüz gibi lisede jiletle kazıdığım yer, maskara uygulamama rağmen hala boş. İlginçtir ki ben o boşluğu çok sevdiğim ve asi bulduğum için doldurma niyetinde değilim : )


Catrice ürünlerini Rossmann mağazalarından satın alabilirsiniz. Allıklarını da mıncıklamayı ihmal etmeyin ^,^Sevgiyle kalın!

4 yorum:

 1. TR'ye geldi mi bu emin değilim belki de benim dikkatimi çekmemiştir şimdilik koton ve benefit kaş maskaraları ile iyi gidiyor onlar bitince bakacağım buna..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaa geldi diye düşündüm ama gelmemiş de olabilir, doğru :S

   Sil
 2. İzmir'de iken dibimdeydi ne güzel alabiliyordum. İstanbul'da Rossmann a uzak olunca , yeniliklerden de geri kaldık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rossmann çok severim, uzakta olması iyi aslında yoksa deli gibi alışveriş yapıyorum, çıkamıyorum : )

   Sil