John Frieda Sheer Blonde Saç Açıcı Sprey


Merhaba!

Biz kadınlar ne zaman sıkılsak, moralimiz olsa ya da kendimizi melankolik hissetsek saçlarımızla uğraşmaya başlarız. Her iki Türk kadınından birinin zor zamanında gidip saçlarını kısacık kestirme, kızıl-mor gibi uçuk renklere boyatma gibi anıları vardır. Ben kesinlikle bunu yapanlardan biriyim; Lise yıllarımda Fenerbahçe şampiyon olduğunda saçlarımı laciverte boyatmışlığım ve lacivertin denizde akmasıyla yosun gibi yeşil yeşil gezdiğim doğrudur ^,^

Tabi sonrasında uzun süre saçlarımı yola sokamadım ve ilk ve son boya denemem oldu. Ardından saçlarımdaki kırıkları ara ara aldırarak uzun bir saç uzatma dönemine girdim : ) Geçtiğimiz haftalarda yine bunalım dönemlerinden birinde ne yapsam diye düşünürken Instagram gezintilerimin birinde John Frieda Sheer Blonde Saç Açıcı Sprey'i keşfettim ve saçlarımı boyatmayı ve kendi rengini kaybetmeyi göze alamadığım için kullanmaya başladım.


Öncelikle belirtmem gerekir ki bu ürün sadece boyasız saçlarda kullanılıyor. Ayrıca açık kahve, sarıya dönük saç renklerinde kullanılabiliyor. Yani zaten sarışınsanız bu spreyi kullanabilirsiniz.


Saç spreyi, saçları açarken yıpratıyor da. Bunun için kullanım aşamasında bir kaç püf nokta var, bir kaçını da ben geliştirdim;

 • Duşta saçlarınızı yıkadıktan sonra eğer bu spreyi kullanacaksanız normalden biraz daha fazla saç kremiyle saçınızı kremleyin. Bir iki dakika bekledikten sonra yıkayın ve saçlarınızın fazla suyunu havluyla alın. Ardından nemli saçlarınıza ister sadece uçlara isterseniz de saç diplerinize (Nereyi açmak isterseniz) sıkın ve saçlarınızı tarayın-kurutun.
 • Spreyi maksimum 10 defaya kadar kullanmanızı öneririm, çünkü saç uçlarınızı yıpratıyor, kırıyor. 
 • Saçlardaki kırılmayı en aza indirmek için haftada 1, ya da 2 haftada bir kullanın. Ben sabredemeyip iki gün art arda kullandığımda saçımdaki kuruluğun ve keçeleşmenin arttığını hemen fark ettim.
 • Kullanırken saç derinizde yara varsa mutlaka geçmesini bekleyin. Benim tırnak kenarımdaki minicik yarayı bile fazlaca yaktı. Ayrıca atmayı düşündüğünüz ya da çok kıymetli olmayan giysinizi giyerek uygulamayı yapın. Kumaşların renginde de açılma yapabiliyor.
 • Kulanım sonrası  saç uçlarınızı favori saç serumunuzla nemlendirmeyi unutmayın.
İşte her John Frieda Sheer Blonde Saç Açıcı Sprey'in saçlarımdaki etkisi. Saçlarımın orijinal hali;İlk kullanım sonrası saçlarımda fark yok;


İkinci kullanım sonrası hala belirgin bir fark yok fakat belirli-belirsiz bir açılma var gibi görünüyor; 


Üçüncü kullanım sonrası açılma biraz daha belirgin. Bu arada Instagram paylaşımda saçlarımda turunculaşma olup olmadığını soranlar oldu. Saçlarımda zaten turunculuk vardı ve bu spreyle turuncular sarıya dönmeye başladı.


Beşinci ve son kullanımda ise saçlarımdaki açılma oldukça bariz. Fakat saçlarımda matlaşma ve kuruluk mevcut. Eski parlaklığını kaybetti ve gözle görülür biçimde keçeleşti. İlk fotoğrafa tekrar bakarsanız farkı daha net görebilirsiniz.


Bu ürünü Watsons mağazalarından 23 liraya satın alabilirsiniz.


Sevgiyle kalın!

2 yorum:

 1. Tatlı tatlı bişi olmuş ^^ Çok kurutmasa iyiydi ama ben de sonucu sevdim çok güzel anlatmışsın ellerine sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Keşke kurutmasaydı gerçekten de işte o zaman tam içime sindi diyebilirdim :)

   Sil