Bepanthol Cilt Bakım Kremi

Herkese merhaba!

Salı sabahı ve olmasına ve yazın resmen bitmesine rağmen, tatilim devam ettiğinden olmalı ki enerji doluyum! Bu enerjimi boşa harcamamak adına; İyi nemlendirici dendiğinde aklıma gelen bir kaç isimden birini bloga not düşmek istedim. Başlıktan da anladığınız gibi Bepanthol Cilt Bakım Kremi günün kahramanı olmaya aday ^,^


 Bepanthol cilt bakım kremini daha önce de deneyip blogda yorumladım (Arama kutucuğuna tık tık) fakat "Bepanthol tüylenme yapar mı?" ve "Bepanthol nerelerde kullanılır?" gibi çok fazla soru alınca daha uzun süreli kullanım sonuçlarına ve detaylara inmeye karar verdim.


 Paraben ve parfüm içermeyen Bepanthol, muadillerine nazaran oldukça uygun fiyatlı bir nemlendirici. Her bütçeden kadının alıp kullanabileceği bir ürün dersem sanırım abartmış olmam.

Makul fiyatının yanında nemlendirme konusunda oldukça iddialı. Deneme boyunu verdiğim kuru ciltli arkadaşlarımın ciltlerini nemlendirmede çok başarılı olduğunu duydum, Fakat benim için daha önemlisi, yağlı cilde uygulandığında ekstra yağlanmaya sebep olmaması. Yani nemlendirirken ciltte fazlalık yapmıyor, hem de çabuk emiliyor.

Ürün 100 gramlık ambalajında. Hem ambalaj büyük, hem de az miktarda ürün cilde yetiyor. Bu yüzden oldukça bereketli, bitirmeniz oldukça zor : )

Ben bu ürünü nemlendiriciden çok merhem olarak kullanıyorum. Mesela cildimde ekstra bir kuruluk ya da gerginlik varsa bölgesel olarak uyguladığımda iyileşmenin daha hızlı olduğunu fark ettim. Bunun dışında çantamda nemlendirici taşıyacak, uçakta bile nemlendirici tazeleyecek kadar hassas bir cilde sahip değilim.


Bepanthol cilt bakım kremi hakkında en çok sorulanlardan birisi ciltte tüylenme yapıp yapmadığıydı. Bunu çok kez duydum, hatta ilk tüpü kullandığımda epey bir ikileme düşmüştüm kaptan mağara adamı olmamak adına : ) Tüylenme yaparsa bırakırım diye üdşündüm ve bir tüp bitirdim. Sonuç olarak ise ne bir fazla, ne de bir eksik vardı tüylerimde. İkinci tüpü de aynı şekilde bitirdim.

Kısacası 'Tüylenme' hikayesi benim için nötr sonuçlandı. Kısa bir Kadınlar Kulübü forumu araştırmasından sonra da uzun süre kullananların tüylenme problemi yaşamadığını okudum. Hem buraya yazmak hem de kullanmaya devam etmek adına içim daha da rahatladı diyebilirim ^,^

Ürünü eczanelerden, kozmetik satışı yapan yerlerden satın alabilirsiniz.



Sevgiyle kalın!

3 yorum:

  1. selam seni trnd ekibi ile olan projeden tanıdım ve bloğuna katıldım ben de kozmetikpsikolojisi.blogspot.com.tr adlı bloğuma beklerim seni =) yani katılmanı :D

    YanıtlaSil
  2. Bepanthol ün bence Türkiye'de satma nedeni artık alışılmış ve popüler olmasından dolayı.Geçenlerde doktoruma başvurduğumda bana GLYSOLİD markalı bir alman kremi tavsiye etti yurtdışında fazlasıyla bilinen ve satılan bir ürünmüş. kullandıktan sonra çok fazla faydasını gördüm çok kısazamanda kullanmanızı tavsiye ederim.İnternette temin etme gibi bir imkanı var gördüğüm kadarıyla.

    YanıtlaSil
  3. Canim icdrigine baktigimda gözenekleri tikayacak Maddeler var ..?? NE Dersin

    YanıtlaSil