Kırık Saç Nasıl Uzar? | Pantene Onarıcı ve Koruyucu Saç Bakım Yağı

Merhaba!

Her ne kadar zaman zaman uzun saçlardan sıkılıp 'Kısacık kestireyim' desek de uzun saçlara yapılan muhteşem örgüleri, salaş topuzları görünce içimiz gidiyor, değil mi? Sonra başlıyoruz saç uzatmaya!

Uzatıyoruz, kırılıyor, uçlardan aldırıyoruz ki daha hızlı uzasın. Sonra bir kaç santim uzatıyoruz, uçlardan tekrar bir kaç santim aldırıyoruz ve bu kısır döngü böyle devam ediyor.

Peki kırık saç nasıl uzar? Bunun için bilmeniz gereken ve yanlış bilinen bir kaç nokta;
 • Kırık Saç Uçları Onarılmaz! Saç tamamen ölü hücrelerden oluşur. Bu yüzden hiç bir ürün, hiç bir işlem kırık saç uçlarını onarıp, eski haline getirmez. En fazla görünümünü düzeltir. Kırık saç uçlarından kurtulmanın tek yolu ne yazık ki kestirmektir.
 • Saçlarım Uzamıyor Diyorsanız Yanılıyorsunuz. Her insanın saçı ayda ortalama 0.5 santimetre ile 2.5 santimetre arası uzar. Bu beslenmeye, yaşam şartlarına ve en önemlisi genetik faktörlere göre değişir. Size uzamıyor gibi gelen saçlarınız aslında uzuyor, fakat uçlardan kırılarak koptuğu ve uç kısımlar inceldiği için uzamıyor gibi görünüyor.
 • Saçlar Neden Kırılır? Saçların kırılması için bir çok sebep vardır. Şuradaki yazımdan saçların kırılma nedenlerini öğrenebilirsiniz.

Tüm bu detaylardan sonra kırık saçı nasıl uzatabileceğimize değinecek olursak; 
 • Saçlar içten beslenmelidir. B kompleks vitaminleri, A ve C vitamini içeren multi vitamin takviyeleri saçların sağlıklı uzaması için size yardımcı olabilir. Ayrıca saçlarınızı çok güçsüz hissediyorsanız ve aşırı dökülme sorunu yaşıyorsanız uzman yardımı alarak kan tahlili ile kanınızda eksik olan vitaminleri öğrenebilir ve destek alabilirsiniz. Unutmayalım ki saçlarımız da kanla besleniyor.
 • Saçlar kılcal damarlar yardımıyla beslenir ve uzar. Bu kılcal damarları harekete geçirmek için saç derimize masaj yapmak, o bölgedeki kan dolaşımını hızlandırmak saçlarımızın uzamasına ve beslenmesine yardımcı olacaktır. 
 • Saç uzatmaya karar verdiyseniz, önce kırıklardan kurtulmak en iyi çözüm. Fakat bu kadarla bitmiyor. Saç kırıklarından kurtulduktan sonra yeni kırıkların oluşmaması ve saçın elastikiyetini korumak için önlemler almamız lazım. Bunun için saç uçlarını nemlendirmek gerek ve yine bunun için saç bakım yağlarını kullanabilirsiniz. Saç bakımı konusundaki yazılarım arasında bir çok saç bakım yağı ve saç serumu yayını mevcut. Bu yazımda da kısaca Pantene Onarıcı ve Koruyucu Saç Bakım Yağı'na değineceğim 


Pantene'in bu yağını Berguzar Korel'li reklamlardan tanıyoruz. İçerdiği keratin ve E vitamini ile bu yağ saç uçlarında yeni kırık oluşumlarını engelliyor ve saçın elastikiyetini artırmayı ve saçın nem dengesini korumasını hedefliyor. Saçlarımı yıkadıktan sonra fazla suyunu havlu yardımıyla alıyorum ve bakım yağını avucuma bir-iki pompa sıkıyorum. Ürünü saçlarıma uçlardan başlayarak ortalara doğru uyguluyorum. Saçlarım kuruduğunda saç uçlarımda sertlik, yağlılık gibi sorunlar yaşamıyorum. Ayrıca yağın hafif ve aromalı kokusu saç uçlarımda uzun süre kalıyor.

Uzun süredir saçlarımı kestirmiyorum. Saçlarımı boyatmamama, saç şekillendiriciler kullanmamama rağmen havuz ve deniz nedeniyle saç uçlarımda kırıklar mevcut.Fakat bu yağı kullandıktan sonra saçlarımda daha fazla kırılma olmadı ya da saç uçlarım çatal çatal durmadı.

Bu saç bakım yağını satın almak isterseniz herhangi bir Watsons mağazasına uğrayabilirsiniz ^,^ Unutmadan, en garantili hızlı saç uzatma yöntemlerini merak ediyorsanız burada bulabilirsiniz!


Sevgiyle kalın!

6 yorum:

 1. Güzel saçların sırrı bulundu;, sıra o pamuk gibi ciltte... ☺️

  YanıtlaSil
 2. Çok seviliyor galiba bu ürün ^^ Hiç deneme şansım olmadı adaş elimdekiler bitince aklımda olsun fiyatı da uygunmuş

  YanıtlaSil
 3. Yazınızı okudum bunlara dikkat etmeme rağmen sac uçlarım cok kuruyor gün icinde sürekli ne ile nemlendirme bilirim acaba ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu ve benzeri saç serumları işinize yarar dihe düşünüyorum :) Blogda saç bakımı kategorisinde bir kaç serum daha inceledim dilerseniz onları da okuyarak daha net bir fikir elde edebilirsiniz :)

   Sil