Bebak Sıvı Saç Kremleri

Merhabalar!

Şu an bu yazıyı okuyorsanız, muhtemelen sizin de benim gibi saçlarınızı tararken çıkan kırılma seslerine içiniz gidiyordur. Bildiğimiz üzere saç kırıklarının çoğu saç tararken oluşuyor. Hele de saçlarınızı ıslakken tarıyorsanız, bu kırılma daha da artıyor.

Kırıkları azaltmak sadece kestirmekle mümkün. Tek çare kırık oluşumunu önlemek. Bu da çeşitli saç bakım yağları ve saç tararken kullanılabilecek saç bakım spreyleriyle nem desteği sağlayarak mümkün ^,^


Durulanmayan, hem nemli hem de kuru saça kullanılabilen sıvı saç bakım kremleri; Saç bakımımıza büyük kolaylık sağlıyor. Fakat bir çok markanın bu tür sıvı saç kremi genellikle su ve parfümden ibaret. Bu yüzden bu tür spreyleri satın almadan önce içerik listesini incelemek, daha önce kullananların yorumlarını okumak gerek.

Bebak saç bakımı piyasasına giriş yapalı çok olmadı, fakat formulize ettiği kayda değer ürünlerle bir çoğumuzun favorileri arasına girmeyi başardı. Saç kırıkları önlemek için daha önce Bebak Argan Yağlı Saç Bakım Serumunu kullanmıştım. Yeni gözdelerim ise Bebak Boyalı ve Kolay Kırılan Saçlar için Sıvı Saç Kremi & Kolay ve Yıpranmış Saçlar için Sıvı Saç Kremi


Spreyli ve yaklaşık 200 mililitrelik ambalajındaki bu kremin hafif ve hoş bir kokusu var. Saçta uzun denebilecek bir süre kalıcı olan bu koku rahatsız etmeyecek, ferah ve temiz bir koku


Yine aynı tür ambalajdaki boyalı ve kolay kırılan saçlar için olanı ise daha şekerli ve yine hafif bir kokuya sahip.


Saç diplerim normal, fakat uçlara doğru kurulaşan ve kırılmaya meyilli saçlarım var. Bu iki spreyi de dönüşümlü olarak banyo sonrası ya da saçlarım kuruyken saç diplerime gelmeyecek şekilde kullanıyorum.

Dönüşümlü kullanmamın nedeni, saçlarımın hem ilk üründeki protein ve elastan, hem de ikinci üründeki argan yağı ve keratin desteğini almasını istemem. Her biri etkili oluyor mu bilemiyorum ama saçlarım daha parlak ve canlı görünüyor, uçlardaki çatallı ve hışır hışır kuru görünüm ortadan kalkıyor. Saçlarım boyalı olmasa bile, ince telli olduğu için saç uçlarım kuruluğa yenik düşebiliyor. Yeni kırık oluşumunu engellemede oldukça etkili, hele de şu sıralar göçebe yaşamak yüzünden saç uçlarım için serum kullanmayı ihmal ettiğimi düşünürsek : ) 


Bebak ürünleri hakkında genel olarak en sevindirici durum ise, firmanın ürün içeriklerini günden güne temizlemesi ve ürün ağına yenilerini eklemesi. Bu sıvı saç kremleri de bu yenilenmeden nasibini almış.

Uygun fiyatıyla, etkisiyle, hoş kokusuyla ve kaliteli ambalajıyla Bebak Sıvı Saç Kremlerini biterse yeniden alırım ^,^Sevgiyle kalın!

2 yorum:

  1. Ben dee ben deee ^^ Çok beğendim bu sıvı kremleri ama yayını ayrı beğendim <3

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Gerçekten nasıl güzeller ve nasıl ferah kokuyorlar dimi ^,^

      Sil