Yves Rocher Kayısılı Peeling

Merhabalar!

Kayısının cilde olan inanılmaz faydalarını biliyor musunuz? Hem yiyerek, hem de harici kullanarak ciltteki bir çok rahatsızlıktan kurtulabilirsiniz. Yıllardır kayısıyı farklı yöntemlerle cildimde kullanıyorum ve uzun zamandır iyi bir peeling arayışı içindeydim.

Peeling ve kayısıyı aynı satırlarda okuyunca meşhur Yves Rocher Kayısılı Peelingi denemeyi çok istedim ve hediye olarak gelince aynı gün denemeye başladım : )

Yves Rocher Kayısılı Peeling

Öncelikle Yves Rocher markasına bir türlü ısınamadığımı belirteyim. 'Doğal' ibaresi altında sıradan kimyasallarla dolu kozmetik piyasaya sunmalarını etik bulmuyorum. Bunun yanı sıra şu ana kadar kullanıp da memnun kaldığım ürünleri yok. Umarım bu peeling ile aramızdaki buzlar erir dedim, bakalım eridi mi? :)

Yves Rocher Kayısılı Peeling
Sevimli turuncu ambalajındaki peelingi elime ilk sıktığımda taneciklerinin biraz seyrek olduğunu fark ettim. İlk hayal kırıklığı bu oldu çünkü daha yoğun ve yumuşak tanecikli peelingleri seviyorum.

Hiç doğal durmayan, yanar dönerli değişik, metalik bir rengi var. "Peelingin renginden bana ne?" derseniz aklıma gelmişken not düşmek istedim. Hoş ve tatlı bir kokusu var, kokuya karşı hassasiyeti olanları rahatsız etmeyecek kadar taze ve hafif bir koku.

Cildim hassas değil. Bu yüzden iki-üç günde bir peeling yapmak cildimi rahatsız etmiyor, germiyor ve kurutmuyor. Bu ürünü de yaklaşık iki-üç günde bir kullandım. Kullandığım süredeki gözlemlerim şunlar;
 • Cildi germiyor ve kurutmuyor.
 • Temizlik konusunda oldukça başarılı. Cildin arınmış ve temizlenmiş görüntüsünü seviyorum. Yüz yıkama jeli olarak daha başarılı bir ürün olduğunu bile söyleyebilirim hatta :)
 • Cildime çok bastırmadan dahi uyguladığımda siyah tanecikler rahatsız edecek derecede yüzümü çiziyor, batıyor. Hassas ciltli değilim, buna rağmen cildimi fazlaca rahatsız eden bir ürün oldu.
 • İçindeki peeling yapan tanecikler oldukça seyrek. Bu tanecikler kayısı çekirdeği tanecikleriymiş. Bitkisel denen içerikteki bitkisel tek içerik bu sanırım. O da havanda dövülmüş kayısı çekirdeği kabuğu : )
 • Cildimde bir çok yerde okuduğum gibi mucizevi, pasparlak bir etki bırakmadı. Sadece bir yüz yıkama jelinin yapabileceği kadar temizledi. Peeling işlevini çok başarılı bulduğumu da söyleyemeyeceğim.
 • 50 mililitrelik ürün oldukça uzun dayanıyor. Yani küçücük, çabuk biter diye düşünmemek lazım.

Ürünün yakından görünüşü şu şekilde;
Yves Rocher Kayısılı Peeling

Bitene kadar cildime çok bastırmadan kullanacağım. Şeytan dürtmedikçe tekrar almayacağım bir ürün. 50 mililitrelik tüpte 14.90 liraya Yves Rocher mağazalarından ya da Yves Rocher çevrimiçi alışveriş sitesinden satın alabilirsiniz.

Bundan sonra Clarins'in çok övülen peelingini denemeyi planlıyorum. Alternatif ve evde yapılan bir peeling arıyorsanız da evde sürekli yapıp kullandığım ve etkilerine hayran kaldığım kendi tarifim bir kaç peeling tarifini fotoğraflar fotoğraflamaz sizlerle paylaşacağım :) Takipte kalın...
Sevgiyle kalın!

13 yorum:

 1. Benim de aklımda Clarins var:) Elimdeki yeterli gelmeyen peeling bir bitsin de.

  YanıtlaSil
 2. Çok beğeniliyor ama demekki fazla şişiriliyor. Neyse daha iyilerini deneyerek bulunacak ,sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence öyle, tabi ciltten cildw fark ediyordur :)

   Sil
 3. Burts bees şeftali versiyonunu dene o zaman içerik clarinste bundan farklı değil ürünleri iyi olsa bile ^^

  YanıtlaSil
 4. Markaya bakışımız aynı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten öyle :) Bugün bir bloggerdan içeriğinin %90 organik, %100 doğal olduğunu okudum :D

   Sil
 5. Clarins'in çok övülen peelingi dediğin ovuşturulansa eğer bi yazıma göz atmanı öneririm

  http://lifestyleofsiri.blogspot.com.tr/2015/03/clarins-doux-peeling.html

  YanıtlaSil
 6. Bu ürünü almamak için direniyorum o halde direnmeye devam edeyim canım :)

  YanıtlaSil
 7. kayısı özü cilde iyi geliyor denedim

  YanıtlaSil