The Balm | California Driver Licence Yüz Paleti

Merhabalar!

Bazı ürünleri yazmada oldukça tembelim, bunların başında renkli kozmetikler geliyor. Fakat bugün Instagram hesabımda bu paleti paylaştığımda o kadar çok soru geldi ki görselleri toparlayıp detayları not etmeye karar verdim. 

The Balm klasiği neşeli ambalajıyla California Driver Licence Yüz PaletiPalet, The Balm'ın diğer paletleri gibi karton fakat sert ve kaliteli bir ambalajda. Kapağını açtığınızda karşınıza 4 farklı ürün çıkıyor;


Allık - Aydınlatıcı & Far - Kaş Farı & Far - Far & Liner

Gördüğünüz üzere her ürün çok amaçlı kullanılabiliyor ki bu da paleti çok daha işlevsel kılıyor. Hepsini tek tek incelersek daha fazla detaya ineceğim;


Paletteki allık, The Balm'ın Frat Boy olarak satılan allığının neredeyse aynısı. Frat Boy'a göre biraz daha pigmentsiz ve pudralı. Yani Frat Boy ve bu allığa aynı anda parmaklarınızı sürerseniz, Frat Boy'un renk vermede oldukça başarılıyken, bu allığın daha çok pudralı bir yapıda olduğunu fark edeceksiniz.

Ayrıca Frat Boy allık aynı şartlar altında 3-4 saat kalıcıyken, bu alık ikinci saati zor görüyor. Rengi çok güzel, içinde çok hafif pembelik bulunduran mat bir şeftali. Bu renk rahat bulunabilecek bir renk olduğundan, kalıcı olmadığından ve pigment konusunda başarısız olduğundan tek başına alabileceğim bir allık değil.


Paletin hem far hem de aydınlatıcı olarak kullanılan pembeye çalan inci rengi ürünü ise yine The Balm'ın Cindy Lou aydınlatıcısı ile neredeyse aynı, sadece biraz daha yumuşak yapıda.

Kaş altını, elmacıkları, burun kemiğini aydınlatmak için oldukça kullanışlı. Var-yok arası tatlı bir dokunuş veriyor. Ben göz pınarlarımı aydınlatmayı çok seviyorum, bu konuda başarısız. Sürdükten yarım saat sonra adeta yok oluyor. Kalıcılık yönünden bunu da çok başarılı bulmadım fakat doğal makyajı ve doğal dokunuşları sevdiğimden denemeye değer bir ürün.


Gelelim paletin favorisine. Hem kaş farı, hem de katlanma bölgesine yakışan far olarak kullanılabilen bir renk. Hatta abartıp, kontör de yapıyorum bu ürünle ve çok başarılı!

Tek başına far olarak kullanıldığında bile çok şık ve kaliteli duruyor. Bu rengi o kadar sevdim ki, bu renk için bile paleti tekrar tekrar alabilirim : ) Galiba bu renk Nude Tude'daki Sultry rengiymiş.

 Bana sanki Sultry içerisinde biraz daha kızıllık barındırıyor gibi geldi. Bu renkte ise grilik baskın. Sizce?


Son renk ise paletin en koyusu, hem liner hem de far olarak kullanılabilecek simli bir acı kahve. Süslü Sözlük'de okuduğuma göre bu da yine Nude Tude'daki Silly'nin aynısı.

Ve renklerin parmaklarımda duruşu bu şekilde, allığın ne kadar pudralı ve pigmentsiz olduğu burada da belli.


California palet ile yapılan bir makyaj. Ten makyajı sonrası kahve farla şakaklarımı ve yanaklarımı hafifçe bronzlaştırdım. Kaşlarımı yine çok hafif var yok arası aynı renk farla doldurdum. Göz kapağıma aynı kahve farı uyguladım, derinlik katmak için koyu kahve farı katlanma bölgesine uygulayarak dağıttım.

Göz pınarlarıma, elmacıklarıma, burun üstü ve kaş kemiğime aydınlatıcıyı uyguladım. Göz pınarıma uyguladığım aydınlatıcı fotoğraf çekene kadar bile dayanamamış : ) 

Yanaklarıma allığı uyguladım, tabi aydınlatıcıdan önce ve kahve fardan sonra. 


Merak edenler olursa; gözlerime çok ince bir hat Mac Dipdown Gel Eyeliner uyguladım. Dudaklarımda Mac Toying Around ruj var. Rimel ise Rimmel London Scandaleyes Retro Glam Maskara.

Son olarak, The Balm ürünlerini Gratis mağazalarından satın alabilirsiniz. Şu anda Gratis Karta özel indirimle 19.90 lira olduğunu duydum.Sevgiyle kalın!

8 yorum:

 1. merak ettiğim bir üründü teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 2. Yanıtlar
  1. Aynen öyle, bir kaç fırça, bir rimel tamamdır :)

   Sil
 3. emeğine sağlık ancak benim hiç sevmediğim bir palet

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de şu kahve far için ölür biterim ama diğerleri olmasa da olur :)

   Sil
 4. Ben de çok merak ediyorum bu paleti tatile giderken bana yeter de artar renkler ve ürünler ama senden sonra kararsız kaldım :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu açık kahverengi farın teklisini bulursam ihtiyaç duymam ben de :) Ama o renk...

   Sil