Splat | Biocalcium Diş Macunu

Merhaba!

En takıntılı olduğum bakım grubu kesinlikle ağız ve diş bakımı ürünleri : ) Olmazsa olmazım ve en çok kullandıklarım. Tabi bunların başında da diş macunu geliyor.

Artık bir çoğumuz diş macununun gerekli olduğu kadar, zararlı olduğunu da biliyoruz. Bu yüzden şuradaki yazımda evde diş macunu yapımını ve diş macunlarının zararlarını anlatmıştım.

O sıralar her zaman adını duyduğum fakat bulamadığım, diğerlerine göre daha temiz içerikli bir marka vardı; Splat. Şu anda daha geniş dağıtım ağına sahip, daha çok ürün yelpazesi olan bir marka. Acı biberli diş macununuağız temizleme köpüğünü denedim. Şimdi de sıra Biocalcium diş macununda;


Splat diş macunlarının çok fazla çeşidi var. Ürün kataloğunu incelediğinizde işin içinden çıkmanız oldukça zor. Çocuklar için, erkekler için, acı biberli, çilekli, organik ve hatta kömürlü.

Bu ürünlerin içeriği, diğer diş macunlarına göre daha masum ve etkileri oldukça güzel. Ailecek aklaşık 2 aydır Biocalcium'u kullanıyoruz, memnunuz. Detaylara inecek olursak;


 • Benim en önem verdiğim konu, macunun ağızda bıraktığı koku. Bu yüzden ağız içimi ferahlatmayan diş macunlarını sevmiyorum. Biocalcium ağızda tatlı bir mentol kokusu bırakıyor. 
 • Dişleri temizlemede ve beyazlatmada oldukça başarılı. Başka herhangi bir diş macununu kullandığımda diş yüzeyinde kalan kalıntıları rahatça hissedebiliyorum. Biocalcium'un verdiği temizlik hissini sevdim. Bu hususta fırça da diş macunu kadar önemli. Ben burada yazdığım diş fırçasıyla kullanıyorum.
 • Fiyat ve performans olarak başarılı. İçeriği temiz ve etkili bir diş macunu olmasına karşın fiyatı abartılmamış. 
 • Gramajı oldukça fazla. İki kişi 2 aydır kullanıyoruz ve yarısına gelemedik. 
 • Yukarıda da belirttiğim gibi içerik olarak oldukça temiz. Dişleri çizmeden ve aşındırmadan, diş etlerine zarar vermeden temizliyor.
 • Gratis mağazalarında ya da eczanelerden satın alabilirsiniz.


Sevgiyle kalın!

5 yorum:

 1. sizin tavsiyenizle ben de alıp denemiştim ve gerçekten benim de şimdiye kadar kullanıp en memnun kaldığım marka bu oldu sanırım bu yüzden teşekkür ederim bu ve diğer tüm tavsiyeleriniz için :) sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Asıl ben teşekkür ederim :) Çok mutlu oldum

   Sil
 2. ben de artık sadece splat kullanıyorum çok memnunum biraz pahalı ama uzun süre gidiyor o yüzden sorun değil.. :-))

  YanıtlaSil
 3. AĞIZ AFTLARI ÇIKANLAR İÇİN BENCE BULUNMAZ BİR NİMET.
  BU DİŞ MACUNU SAYESİNDE AĞIZ AFTLATIM AZALDI NERDEYSE ARTIK ÇIKMIYOR BİLE
  DİYEBİLİRİM.AFTI OLANLARA ŞİDDETLE ÖNERİRİM.
  BEN MEMNUN KALDIM UMARIM SİZLERDE MEMNUN KALIRSINIZ.

  YanıtlaSil