Oriflame Optimals Oxygen Boost Serisi

Merhabalar!

Cilt bakım rutinimi oluştururkenki arayışım devam ediyor. Renkli kozmetiklerini çok sevdiğim Oriflame'in cilt bakım ürünlerini ise ilk defa denedim diyebilirim.

Serinin bir çok ürünü var. Bendeki ürünler anlatacağım sırayla gündüz kremi, gece kremi, göz çevresi kremi, jel cilt temizleyici ve tonik.

Oriflame Optimals Oxygen Boost Gündüz Kremi

Karma cildime nemlendirici seçerken sıkıntılar yaşıyorum. Bir çoğu parlamaya neden oluyor ve zor emiliyor, ağırlık yapıyor. Orta derecede nem veren bu gündüz kreminin cildimde ağırlık yapmadığını söyleyebilirim. Yağlandırmadan, aydınlık ve sağlıklı bir görünüm bırakıyor.  Kuru ciltlere yetersiz gelebileceğini düşünüyorum fakat karmada, karmadan yağlıya dönük hatta yağlı bir cildiniz varsa muhtemelen ağırlık hissetmeyeceksiniz. Zaten seri, normal ve karma ciltler için üretilmiş. Optimals serisinden kendi cildinize uyan ürün grubunu seçmenizde fayda var.

Ürün içeriğinde oksijen bileşenleri bulunuyor. Oksijenin cilt için ne kadar önemli olduğunu çoğumuz biliyoruz. Yılların eskitemediği Karadenizli teyzelerimizin pamuk gibi cildinin de sırrı bol oksijen ve tabi ki doğal gıda. Bu kremin verdiği aydınlık ve sağlıklı görünümü de oksijene bağlıyorum.

Ürün şık ve cam kavanozda. Uzun süre yetebilecek miktarda.

Oriflame Optimals Oxygen Boost Gece Kremi

Genelde kullanmayı unuttuğum ürün gece kremidir. Son ana kadar ayakta dolandığımdan uykum gelir gelmez yatağa atarım kendimi. Fakat unutmayıp da kullandığım günlerde sabah kalktığımda cildimi daha taze, dinç gördüm. Halo etkisi mi bilmiyorum ama, gece kremini gündüz kreminden daha başarılı buldum.

Verdiği nem ortanın biraz altında. Gündüz kremiyle aynı tip ambalajda ve aynı gramajda.

Oriflame Optimals Oxygen Boost Göz Çevresi Kremi
 Minik ve sevimli ambalajındaki bu göz kremi seride favori ürünüm oldu. Gündüz ve gece kremine kullanılabilir, ne çok iyi ne çok kötü derken bu göz kremi tekrar tercih edebileceğim ve sevdiğim bir krem : )

Çok kuru göz altlarına sahip değilim. Hatta kuru göz altı nasıl olur? Hiç bir fikrim yok.

Çabucak emilen, yumuşak bir his bırakan bir ürün. Serinin genel olarak hafif, rahatsız etmeyen ferah kokusu bu kremde de var. Daha iyisini bulmadıkça, bu kremi tekrar tekrar alabilirim ki çok uzun sürede biteceği kesin.

Oriflame Optimals Oxygen Boost Serisi Yüz Temizleme Jeli ve Toniği
 Gelelim serinin arındırıcı ürünlerine;
Oriflame Optimals Oxygen Boost Serisi Yüz Temizleme Jeli
Köpüğü; Sabah, akşam şurada yazdığım silikon ped ile kullanıyorum. Oldukça iyi temizleyen, ciltte kir bırakmayan bir ürün. Uzun süre kullanımda cildimi kuruttuğunu fark etsem de, ardından nemlendirici kullandığım için bu durum benim için sıkıntı yaratmadı.

Durulanması oldukça kolay, tek pompayla aldığım ürün cildime rahatlıkla yetiyor. Sevdiğim bir ürün oldu, fakat kullandığım yüz temizleme jellerinin en iyisi değildi. Hala sürekli kullanacağım jeli aramaya devam ediyorum!

Ambalajı ve pompalı ağız kısmı oldukça kullanışlı. Yine uzun süre dayanacak, bereketli bir ürün.

Oriflame Optimals Oxygen Boost Serisi Dengeleyici Tonik

Serinin bendeki son ürünü ise dengeleyici tonik. Temizleme jelinden sonra kullandığım tonik cildimi ferahlatıyor. Gün içinde cildimi kirli hissettiğimde toniği tekrar kullanıyorum, cildimde bıraktığı taze hissi sevdim. Cildimdeki parlamayı anlık olarak kontrol altına alıyor diyebilirim.

Ambalaj, bıraktığı etki, fiyat olarak düşünürsek seriyi başarılı buldum. Serinin eksisi içerikte kısıtlamaya gidilmemesi olmuş. İçeriğe önem veriyorsanız öncelikle ürün içeriklerini incelemenizi tavsiye ederim.

Oriflame ürünlerini satış temsilcileri aracılığıyla satın alabilirsiniz..Sevgiyle kalın!

6 yorum:

 1. Çok faydalı bir yazı olmuş.Göz kremi benim de favorim,severek kullanıyorum.

  YanıtlaSil
 2. Ankara'da sana göstereyim kuru göz altlarını :)

  YanıtlaSil
 3. çok güzel bir set güle güle kullanın bloğunuzu takibe aldım bende bekliyorum :)

  YanıtlaSil
 4. Daha hiç optimals ürünü kullanmadım diyecektim ki yüz temizleyicim geldi aklıma :)

  YanıtlaSil