Micropedi Pedikür Cihazı | Micropedi ve Scholl Karşılaştırması

Merhaba!

bir kadının bakımlı olduğunu nereden anlarsınız? Bir kaç kişiye sordum ve makyaj masasından, tırnaklarından, cildinden, giyiminden gibi bir çok cevap aldım.

Bence bakımlı kadın, bakımı başkası için değil de tamamen kendi için yapan kadındır. Bu yüzden bakımlı kadın, her an göz önünde olmayan bölgelerine de yüzüne gösterdiği özeni gösteren kadındır. Mesela kış boyu gizlenen ayaklardan kadının bakımlı olup olmadığı belli olur : )

Ayak bakımı ülkemizde çok göz ardı ediliyor. Yeni yeni ayak peelingleri, pedikür, ayak bakım cihazlarını kullanımda artış yaşanıyor. Bence ayakların en önemli sorunu sertleşmiş topuklar. Bununla ilgili Scholl Velvet Smooth Express Pedi'yi şurada yorumlamıştım.

Sıra geldi Micropedi'nin pedikür cihazına; 


 Evde yapılabilen bakımları dışarıda yaptırmak konusunda oldukça hassasım. Genellikle ev ortamını, yani daha güvenilir olanı tercih ediyorum. Manikür ve pedikürde de tercihim evde olanı, bu yüzden dışarıda bu tür uygulamalara vereceğim parayla istediğim cihazı alıyorum ve daima kullanıyorum.

Micropedi bu konuda çok avantajlı, bir ürün alıyorsunuz ve yıllarca kullanıyorsunuz. Üstelik bu ürün yanında manikür-pedikür uç setini de satın alarak cihazınızı elektronik törpü olarak da kullanabiliyorsunuz, yani bingo!


Uç kısmında silindir şeklinde bir törpü var. Cihazı çalıştırdığınızda bu uç dönüyor, size de topuklarınıza tutarak sertlikleri törpülemek kalıyor. Ben topuklarım kuruyken, genellikle banyodan önce uyguluyorum. Ardından banyo ve nemlendirme olarak pedikürümü tamamlıyorum.

Bu uygulamadan sonra 2-3 hafta kadar topuklarım yumuşacık kalıyor. Fakat yaz olunca, çıplak ayakla yere daha çok temas ettiğim için bu süre kısalıyor ve daha sık uygulama yapmam gerekiyor. Uygulama süresi 3 dakikayı aşmadığından bu süre sıkıntı değil.


Arkasındaki çevirmeli kapağı açarak pil yuvasını açıyorsunuz. İki adet kalem pille çalışan ürünün şarjı diğer pedikür aletlerinde olduğu gibi, pilinizin de gücüne bağlı olarak makul sürede yetiyor. Denemek için uzun süre çalışır halde bıraktım, hem alette ısınma olmadı hem de pil tükenmedi.


Ürünün yanındaki düğmeye basarak ucunu çıkarıp yıkayabiliyorsunuz. Ayrıca paketten bu minik fırça da çıkıyor. Çok işe yarayacağını düşünmesem de zor anlar için iyi bir alternatif olabilir.

Ürünün üç ayrı başlığı bulunuyor.

Pembe başlık çok sorunlu olmayan, hali hazırda yumuşak topuklara sahip olanların formunu iyileştirerek koruması için tasarlanmış.

Mavi başlık ise daha sert topuklar için, daha kalın malzemeden yapılmış bir başlık. Benim de kullandığım bu başlık, çok sorunlu olmayan fakat yazın sertleşmeye meyilli topuklarım için ideal.

Altın rengi başlık, uzun süredir pedikür işlemi uygulanmayan, çok sertleşmiş topuklar için kullanılabilen en kalın taneciklere sahip başlık. Daha çok beylerin tercih ettiği başlık türü olduğunu da belirteyim.

Gelelim Scholl ve Micropedi arasındaki farklara; 


 • Ergonomi: Micropedi, Scholl'a göre biraz daha profesyonel görünümlü. Ayrıca Micropedi Scholl'a göre biraz daha küçük ve narin yapıda. Scholl daha dolgun ve tombik. Micropedi tatile götürülmeye ve çantaya atılmaya daha elverişli. Scholl'un şeker mavi renginden ötürü görünümü biraz daha eğlenceli ve sevimli ^,^ Ayrıca Scholl'un ucu daha tombik ve dışa dönük olduğu için uygulama alanı daha geniş ve rahat uygulanıyor. Micropedi'de ucun etrafında cihaz gövdesi sarılı olduğu için uygulama alanı daha dar.
 • Etkileri: İki ürün de sonuçta aynı işi görüyor, bu yüzden etkileri neredeyse aynı. Fakat Micropedi'nin farklı başlık seçeneklerinin olması, farklı uçlarla tırnak maniküründe ve pediküründe de kullanılabilmesi (Henüz uçlara sahip değilim) kocaman bir artı!
 • Pil: Scholl 4,Micropedi 2 pille çalışıyor. Scholl'un pil sayısı fazla olduğu için biraz daha ağır. İkisinin de pilini henüz bitiremedim, bu yüzden pil konusunda ikisi de oldukça verimli diye düşünüyorum.
 • Bulunabilirlik: Scholl Gratis, Watsons, Migros ve bir çok alışveriş merkezinde satılıyor. Her yerde bulabileceğiniz bür ürün diyebilirim. Dağıtım ağı Micropedi'ye göre daha geniş. Micropedi ise eczanelerde, Kipa ve Özdilek'de ve Watsons mağazalarında satılıyor. 
 • Fiyat: Micropedi yaklaşık 100-130 lira, Scholl yaklaşık 70-90 lira. İkisi de ara ara %30 kadar indirime giriyor. Öğrenciyseniz ya da bu tarz cihazlara ayıracak bütçeniz yetersizse  Scholl'u tercih ederek hiç bir şey kaybetmezsiniz. Fakat yeterli bütçeniz varsa üzerine biraz daha koyarak ileride farklı çeşit uçlar ekleyebileceğiniz, manikür uçlarını satın alarak bedavadan bir de manikür cihazınızın olacağı Micropedi'yi almak daha mantıklı.
Kermit Alemlerde'nin micropedi deneyimini okumak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz yazısına : )


Sevgiyle kalın!

4 yorum:

 1. Arada epey fark var^^ Micropedi açık ara iyi çok seviyorum güle güle kullan adaşım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben çok fark göremedim ama ikisini de sevdim ^,^

   Sil
 2. sanırım sinbo markasının da böyle ürünü varmış ve 35 lira sadece :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok çok büyük fark olacağını sanmıyorum aslında, denenebilir :)

   Sil