Rimmel London Sun & Shimmer Serisi

Güneşli bir Iğdır sabahından herkese merhaba!

Yazın bir çoğumuzun amacı sere serpe plajlarda dolaşmak, kumlara uzanmak, bronzlaşmak ve daha da önemlisi yaz sonunda bu bronzluğu uzuuun süre korumak. Bir çoğumuzun hayali olan bu durum benim için gerçekten hayal. Çünkü soğuk alt tonlu tenimle tatilin birinci, ikinci hatta onuncu günümde bile bronzlaşamayıp florasan gibi parlayanlardanım. Bu yüzden yazın tek amacım domates gibi kızarmamak : )

Neyse ki hızlı bronzlaştırıcılar var, son deneyimim ise Rimmel London'un Sun & Shimmer serisi;Sun & Shimmer serisinin bir çok ürününden benim payıma düşen Light Shimmer Instant Tan,  Medium Matte BB Instant Tan ve Shimmer Bronzer.

Light Shimmer Instant Tan adından da anlaşılacağı gibi hızlı bronzlaştırıcı. Yani kremsi yapıda, cildinize uyguluyorsunuz ve ışıltılı, bronz bir görünüm ortaya çıkıyor. Light yani açık renkte, kopkoyu bir bronzluk değil de hafif ve açık karamel bir bronzluk veriyor. Duruşu oldukça doğal, hatta bronzlaştırıcı uygulanmış gibi görünmüyor bile diyebilirim. Yüzde de kullanılıyor fakat ışıltılı yapıda olduğu için ben vücudumda kullanmayı tercih ediyorum. Çok hızlı sabitleniyor, lekeli görünüm olmaması için hızlıca uygulamak gerekiyor. 

 Medium Matte BB Instant Tan üç ürün arasından en sevdiğim ürün oldu. Açık tonda olana göre bir tık daha bronz görünüm veriyor ve tamamen mat yapıda. Yukarıdaki ürün gibi bu da çok hızlı sabitleniyor ve hızlıca uygulamak gerekiyor. İki ürün de uygulandığında suda çıkmıyor ve giysilere bulaşma yapmıyor. Ben yine de çok açık renk giysilerle kullanmıyorum, risk almak istemiyorum.

 Bu ürünü daha çok sevmemin nedeni yüzde kontür yapmak için bile uygulayabilmem. Duo fiber sık kıllı bir fırçaya çok minik bir damla ürün alarak hızlıca kontür yapmak istediğim bölgelere uyguluyorum ve gerçekten başarılı buluyorum.

125 mililitrelik oldukça büyük boylarıyla bütün yazı geçirebilirsiniz diye düşünüyorum.


Rimmel London Sun Shimmer bronzlaştırıcı adından da anlaşıldığı gibi ışıltılı bir yapıda. Cilde uygulandığında uzun süre kalıcı ve beklemediğim kadar doğal duruşu var. Ben genelde elmacık kemiklerime hafifçe dokundurarak allık gibi kullanıyorum. Açık renkli kısmını da yine elmacıklarımın üst kısmına aydınlatıcı olarak geçiyorum. Doğal ve sağlıklı bir görünüm ortaya çıkıyor.

9.9 gramlık oldukça uzun süre gidebilecek şık bir ambalajda. Benim daha çok ilgimi çeken bronzerın şık ve dilimli baskısı. Ayrıca üç farklı tondan oluşması benim gibi aşırıya kaçmak istemeyenler için büyük avantaj.

Tozutmuyor, sıkı bir yapısı var buna karşın fırçaya rahatça alınıyor ve ciltte kolayca dağılıyor.

Kısacası bu üç ürün de yaz boyunca severek kullanacağım ürünler. Siz de satın almak isterseiz Watsons mağazalarına uğrayabilirsiniz ^,^
Sevgiyle kalın!

2 yorum: