Eco Cosmetics | Yüz Temizleme Sütü

Merhabalar!

Yazın galiba en sevmediğim şeylerden biri makyaj yapmak, cildimi yapış yapış hissediyorum. Terledikçe isterse en dayanıklı makyaj olsun, ciltte ağırlaştıkça ağırlaşıyor. Bir an önce eve koşup cildimi temizleyesim geliyor! Bu yüzden tercihim en fazla eyeliner, rimel ve hafif bir ruj oluyor.

Cildimiz yaz aylarında makyaj yapmasak da daha fazla kirleniyor. Artan toz, terlemek, dışarıda daha fazla vakit geçirmek buna neden olan etmenlerden bir kaçı. Hal böyle olunca, cilt temizlediğine ekstra önem göstermek ve ürünlerde seçici davranmak gerekiyor.

Son zamanlarda kullandığım yüz temizleyici ise diğerlerinden biraz farklı; ilk defa duyduğum ve denediğim Eco Cosmetics markasına ait 3'ü 1 arada yüz temizleme sütü;Ürünün kullanım açıklamasını okuduğumda bir süre kullanmaktan çekindim, diğer temizleyicilere göre biraz farklı. Islattığınız yüzünüze nohut kadar ürünü masaj yaparak uyguluyorsunuz, ardından ıslak bir pamukla yüzünüzü siliyorsunuz. Yani köpürtme, bol suyla durulama işlemi yok, bana farklı gelen nokta da bu olmuştu; Cildimin temizlenemeyeceğini düşünmem.

Ürün sentetik parfüm (Doğal parfüm içeriyor), boya, koruyucu, paraben ve peg, petrol türevleri ve silikon içermiyor. Köpüren bir ürün olmadığı için içeriğinde sülfat da barındırmıyor.


Ürün tüm cilt tiplerine uygun. Temizleme sütleri genelde kuru ciltlerde kullanılıyor, fakat karmadan yağlıya dönük cildimde yağlanmaya neden olmadı. Zaten sülfat içeren temizleme ürünlerinin cildi kuruttuğu için sonradan daha da fazla yağlandırdığını düşünüyorum : ) 

Yeşil çay ve mersin ağacı ekstraktı içeren ürün, özellikle sabah kullanıldığında ciltteki uyku yorgunluğunu alıyor ve daha dinç gösteriyor. Suya dayanıklı makyajı tamamen temizlediğin vaat etse de, böyle bir makyaj yapmadım. Fakat allık ve benzeri renkli pudra ürünleri temizlemede çok başarılı, ağır fondöten ve bb kremleri temizlemek için ise çok fazla ürün ve pamuk kullanılması gerektiği görüşündeyim. En azından ben ten makyajı sonrası pamuğu bir kenara atıp yüzümü boool suyla yıkamadan duramıyorum.

Genel olarak ağır makyajlar yapmayan, hatta şu sıralar genel olarak makyaj yapmayan biri olarak içerik, temizleme ve genel olarak firma politikası konusunda tekrar tercih edebileceğim bir ürün.

Beni en çok cezbeden yanı, markanın diğer tüm ürünlerinin de bitkisel içeriğinin %95 oranında organik olmasına, ecocert ve cruelty free (Hayvanlar üzerinde deney yapmayan) bir marka olmasına karşın fiyatlarının gayet makul olması. Bu sütün fiyatı 44 lira ve indirimle daha da uyguna alınabilir.

Bu temizleme sütünü buradan, diğer Eco markası ürünlerini de buradan inceleyerek satın alabilirsiniz.


Twitter Instagram Bloglovin Facebook Google Plus

Sevgiyle kalın!

3 yorum:

  1. ilginçmiş doğal içerikli ürünleri seviyorum ama bakabilirim buna..

    YanıtlaSil