Oral-B Pro 700 Şarj Edilebilir Diş Fırçası & Oral-B 3D White Pro-Flex Başlık

Merhabalar!

Diş bakımı sağlığımızda hayati rol oynuyor fakat ne yazık ki Türk toplumunun eksik olduğu konulardan birisi. Türkler diş fırçalamayı sevmiyor ve araştırmalara göre nüfusumuzun sadece %10'u dişlerini fırçalıyor.

Diş bakımının benim hayatımdaki yeri ise oldukça büyük ve önemli fakat her zaman içime sinmeyen bir şeyler, daha iyi olabilirdi dediğim noktalar vardı. Bunlardan birisi de hangi çeşidini denersem deneyim tam verim alamadığım diş fırçalarıydı ki bu sorunumu Oral-B Pro 700 Şarj Edilebilir Diş Fırçası ve Oral-B 3D White Pro-Flex fırça başlığıyla çözdüm.Oral-B Pro 700 ilk şarj edilebilir diş fırçası deneyimim değil. Daha önce de farklı bir markanın ürününü kullanmıştım ve klasik diş fırçasından farklı etki görmediğim için kullanmayı bırakmıştım.

Oral-B kullanmaya başladığımda da çok pozitif bakmıyordum lakin ilk kullanımdan itibaren gözlemlerim olumlu olunca ailecek kullanmaya başladık : )


Oral-B 3D White Pro-Flex başlık dişlerin aralarına kadar girerek derinlemesine temizlik yapıyor. Standart diş fırçaları yüzeysel temizleme yapıyor, biraz derine inmek istediğimde ise diş eti kanamasına neden oluyordu. Pro-Flex başlıkla bu sorunu aştım, dişlerimin yüzeyinin ve aralarının derinlemesine temizlendiğini aynaya her baktığımda fark edebiliyorum.

Elektrikli olması bazılarını korkutuyor olabilir, fırça ucu nazikçe hareket ediyor. Fırça ucu dönmüyor, sadece fırça ucuna mikro titreşimler göndererek fırçanın dokunduğu bölgeye zarar vermeden, dişin doğal yüzeyinin yapısını bozmadan temizleme işlemini gerçekleştiriyor. Daha da güzeli, standart diş fırçalarına göre %100 daha fazla plak temizliyor.


Günde 2 kez fırçalamayla şarjı yaklaşık 1 hafta kadar gidiyor. Üst dişlerimi 1 dakika, alt dişlerimi 1 dakika olmak üzere toplam 2 dakika fırçalama yapıyorum.

Mercimek tanesi kadar diş macunun fırçaya alarak açma-kapama tuşuna basıyorum ve fırçalama işlemine başlıyorum. Oral-B Pro 700'ün teknolojiden anlayan-anlamayan herkesin rahatça kullanabileceği, basit bir yapısı var.


Ergonomik kutusuyla gittiğiniz her yere taşıyabiliyorsunuz. Daha da güzeli kutuda 2 tane başlık yuvası mevcut, yani cihazı iki kişi kullandığınızda fırçayı ayrı bir yerde taşımak zorunda kalmıyorsunuz, ki biz öyle yapıyoruz : )

Dilerseniz farklı amaca hizmet eden 2 farklı fırça başlığı alıp ihtiyaca göre dönüşümlü olarak da kullanabilirsiniz.


"Nasıl şarj edebilirim?" derseniz cevap çok basit. Fırçayı aldığınızda içinden şarj aleti de çıkıyor. Bu şarj aleti de akıllı telefon şarj aletleri kadar küçük ve hafif. Uzun seyahatlerde rahatlıkla yanınızda taşıyabilirsiniz ve kısa sürede şarj edebilirsiniz.Siz de Oral-B Pro 700 Şarj Edilebilir Diş Fırçasını incelemek ve satın almak isterseniz, Watsons Türkiye şubelerinden ulaşabilirsiniz.


Sevgiyle kalın!

4 yorum:

 1. Bende pilli veesiyonu ile baslayip ayni basliga elektrikli firca versiyonuna yeni geçtim. Bu tarz fircalar unutulan bolgelere cok iyi ulasiyor ♡♡♡

  YanıtlaSil
 2. bende böyle birşey almak istiyorum. bu arada yüzde onu duyunca şok oldum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şaka gibi değil mi? Ben de inanamadım :(

   Sil