Miss W Ürünleri | Yaşam Dükkanı

Merhabalar!

Yaşam Dükkanı'ndan daha önce bahsetmiştim. Kozmetik ağırlıklı satış yapan bir alışveriş sitesi, diğerlerinden farkı "Zarar vermeden de kaliteli yaşamak mümkün." mottosuyla daha içerik olarak daha sağlıklı, doğaya zarar vermeyen markaları bünyesinde barındıran bir firma.

Bu markaya katılan doğa dostu firmalardan birisi de Miss W;
  • Fransa ve İtalya'da üretiliyor.
  • Ecocert ve Cosmebio Organik sertifikalarına sahip
  • Yalnızca adil ticaret sertifikalı ham maddeler kullanılıyor
  • Ambalajlarında %100 geri dönüştürülebilir malzemeler kullanılıyor.
Miss W 04 numaralı oje;


Narçiçeğine çalan ve yapı itibariyle jel bir kırmızı. 


Fırçası ince, sevdiğim türden. Çizgilenmeden ve kenarlara bulaştırmadan rahatlıkla sürülüyor. 


İki katta opaklaşıyor, dayanıklılığı ortanın biraz üzerinde : ) Diğer jel ojelerde yaşanan uçtan soyulma sorununu ikinci-üçüncü günün sonunda yaşayabilirsiniz. Şuradan 20 liraya satın alabilirsiniz.


Ürün İçeriği; Butyl Acetate, Ethyl Acetate, Nitrocellulose, Phthalic anhydride/trimellitic anhydride/glycols copolymer, Acetyl Tributyl Citrate, Isopropyl Alcohol, Acrylates Copolymer, Adipic Acid/Fumaric Acid/Tricyclodecane Dimethanol Copolymer, Stearalkonium Hectorite, Citric Acid.

Miss W 108 numaralı ruj;Bordoya çalan, içinde hafif kahvelik bulunduran kremsi yapıda bir ruj. Koyu renk rujları, özellikle kırmızıyı sevmememe karşın kendime yakıştırdığım nadir kırmızılardan oldu diyebilirim : )


Sürümü kolay, kalıcılığı ortanın epey üzerinde. Dudaklarımı kurutmaması benim için büyük bir artı oldu, çünkü ruj organik susam ve hint yağı içererek dudağa aynı zamanda bakım yaparak, dudağı nemlendiriyor.

 Yine de uygulama öncesi soyma işlemi (Peeling) yapmak ve nemlendirmek rujun daha kalıcı olmasını ve daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Şuradan 39 liraya satın alabilirsiniz.

İçeriği; Hidroksistearik/Linolenik/Oleik Poligliseritler, Hintyağı Tohumu Yağı, Balmumu*, Susam Tohumu Yağı*, Koko-Kaprilat/Kaprat, Oktildodesil Mristat, Zeytin Yağı*, C10-18 Trigliseridler, Hidrojene Zeytin Yağı Esterleri, Tatlı Badem Yağı*, Candelilla Mumu, Sükroz Distearat, Kakao Yağı, Tokoferol, Ayçiçeği Yağı, Parfüm**, D-Limonen, Geraniol, Linalool, Polihidroksistearik Asit.Miss W allık; 


Bu somon renkli allığın en sevdiğim yanı, %100 doğal içerikten oluşması.


Organik kayısı çekirdeği ve avokado yağı içeriyor, cildin aydınlık görünmesine yardımcı olurken, pudranın cildi kurutmamasını sağlıyor.

Rengi uçuk bir somon. Varla yok arası, sağlıklı bir duruşu var, bu yüzden fotoğraflayamadım : ) Kalıcılığı ortanın bir tık aşağısında.


Kargoda pudra un ufak olduğu için allık tek kaldı, yanına Miss W'nin bronzerından satın alarak yaz boyu yanımda taşıyacağım mini bir palet yapmak istiyorum ^,^ Allığı buradan 59 liraya satın alabilirsiniz.

İçeriği; Mica, Mısır Nişastası, Skualan, Çinko Stearat, Gliseril Kaprilat, Tokoferol, Kayısı Çekirdeği Yağı*, Avokado Yağı*, Avustralya Fındığı Yağı*, Shea Yağı*, Hint Kayını Tohumu Yağı.


Genel olarak yorumlayacak olursam; Doğa dostu olmasıyla ve tertemiz içeriğiyle benden yüksek puan alan bir marka. Cilt bakımında temiz içerikli ürün artık bulunabilse de, renkli kozmetikte çok çok zor. Fiyat olarak ulaşılabilirliğin biraz üzerinde, özellikle oje fiyatını yüksek buldum. Lakin sağlıklı olduğu için, doğaya da zarar vermediği için biterse yeniden alırım. Özellikle de hamile bayanların seveceği bir marka olduğunu düşünüyorum.


Sevgiyle kalın!

6 yorum: