Lazer Epilasyon ile İstenmeyen Tüylere Son Verin

Günümüzde hem kadınlar hem de erkekler görünüşlerine oldukça önem vermeye başlamışlardır. Kadınlar için tüm hayatları boyunca kurtulmak için özel bir çaba sarf ettiği kıl sorunu lazer uygulamaları ile oldukça rahat bir hale gelmiştir. Erkeklerde ise genelde sırt bölgesinde olmak üzere kişileri rahatsız eden kılların alımı lazer ile çok rahat bir şekilde yapılmaktadır. Bunun dışında spor ile ilgilenen çoğu kişi de lazer epilasyon sayesinde kıl alma işleminin zahmetinden kurtulmaktadır.
Lifemed bünyesinde uygulanan lazer epilasyonlarda Alexandrite sistemi kullanılmaktadır. Bu uygulama kısa sürmekte ve kılları yaktığı için anında sonuç verebilmektedir. Kişilerin yaşadığı acı ise çoğu lazer yöntemine göre çok daha azdır. Ağrı azlığı ve hemen sonuç verebilmesi gibi sebeplerle birçok kişi tarafından bu yöntem tercih edilmektedir. Açık tenli kişilerde Alexandrite yöntemi oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

Kılların yoğunlukları ve kalınlıkları kişiden kişiye göre değiştiği için seans sayıları da kişiden kişiye değişebilmektedir. Ortalama olarak beş ve sekiz seans olarak uygulamalar yapılmaktadır. Her bölgeye uygulanabilen bu yöntemin seans sayısı yine uygulanacak bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Lifemed kliniğine başvuran kişiler uzman hekimler ve estetisyenler tarafından bilgilendirilmektedir ve kişiye özel uygulamalar konusunda kıl sorunlarından kurtulmak isteyenleri yönlendirmektedirler.  Lazer epilasyon alanında her türlü sorular alanında uzman kişiler tarafından cevaplanmakta ve kişilere yardımcı olmaktadır.


Alexandrite lazer uygulamasında deriye uygulanan lazer atışları melanin tarafından emilirler. Milisaniyelik süreler içerisinde kıl köküne çekilen enerji iletilir. Kıl kökündeki bu enerji ısıya dönüşür ve kıl kök hücreleri fonksiyonlarını yitirir. Böylece işlevini yitiren kıl köklerinden bir daha kıl çıkmaması sağlanmış olur. Cilt rengi koyu olan kişilerde alexandrite lazer uygulaması ciltte leke bırakabilir. Açık tenlilerde uygulanması ciltte yanık ve leke oluşmaması açısından daha uygundur.
Lazer işlemi uygulandıktan sonra o bölgeye yirmi dört saat boyunca kozmetik herhangi bir ürün kullanılmamalıdır. İşlem sonrasında ise su temasından kaçınılmalıdır. Kuru ve hassas ciltlerde nemlendirici kullanımı ihmal edilmemelidir. Batık olan kişiler ise işlemden bir hafta sonra mutlaka kese yapmalıdırlar.  Güneş kremleri ile yüksek koruma sağlanmalıdır.

1 yorum:

  1. of neyse ki benim bu işlerim bitti çok faydalı bir yöntem özellikle de alexandrite lazer..

    YanıtlaSil